Найкращі комікси про Бетмена
У пригодах людини кажана існує багато цікавих історії, про які можливо доволі довго розповідати. Було виділено основні й найцікавіші історії про Бетмена, в яких ви можете дізнатись коротку оповідь, героїв та основні події коміксу. Якщо ви не читали цих історій, тут можна дізнатися скорочену версію оповідань про пригоди Бетмена українською мовою. Ми намагались подати матеріал без спойлерів, але для людей незнайомих з всесвітом Бетмену ми рекомендуємо бути обережними, адже незначна деталь може вплинути на інтерес до коміксів про Бетмена.
Бетмен: Рік Перший (Batman: Year One)

Видавець: DC Comics;
Рік видання: лютий-березень 1987 рр.;
Головні герої: Бетмен (Batman), Джим Гордон (James Gordon);
Автор: Френк Міллер (Frank Miller);
Колір: Річмонд Левіс (Richmond Lewis);
Редактор: Деніс Онейл (Dennis O’Neil);
Одна з найважливіших і визнаних пригод «Batman Year One» – який входить до найкращих коміксів DC, написана Френком Міллером (Frank Miller — Batman: The Dark Knight Returns) та художником Девідом Мазучеллі (David Mazzuchelli — Daredevil). Історія «Нульового року» розповідає про повернення молодого Брюса Уейна до Готема, паралельно з прибуттям Джима Гордона з Чикаго. У той час, Готем – це місто безладу та корупції.

Шлях Брюса Уейна і Джима Гордона починається далеко один від одного, але по ходу історії їх шляхи сходяться. «Рік перший» Френка Міллера — це історія про те, як двоє чоловіків прийшли до найбруднішого, найжорсткішого міста в Америці з надією на те, щоб зробити щось хороше.
Розповідь Джима Гордона використовується для того, щоб проілюструвати корупцію в Готемі. Історія Темного Лицаря — це більше перетворення від людини до міфу, про те, як жорстокість міста змусила Брюса Уейна надіти костюм і почати боротьбу зі злочинністю.
«Бетмен: Рік Перший» (Batman: Year One) – це більше історія про Джима Гордона, ніж про молодого Брюса Вейна. Насправді, Бетмен отримує приблизно половину часу, можливо, навіть менше, але кожен момент стає незабутнім. Письменник Френк Міллер не витрачає жодної панелі даремно.
Перший рік Френка Міллера вплинув на написання «Бетмен: Довгий Хеллоуїн» (Batman: The Long Halloween) та «Dark Victory» та ще деяких історій Джефа Лоеба.
Комікс «Бетмен Рік Перший» (Batman Year One) був перекладений на українську мову видавництвом «Рідна мова» у 2017.
Повернення Темного Лицаря (The Dark Knight Returns)

Видавець: DC Comics;
Рік видання: лютий-червень 1986 рр.;
Головні герої: Бетмен (Batman), Джим Гордон (James Gordon);
Автор: Френк Міллер (Frank Miller);
Колір: Лін Варлей (Lynn Varley);
Редактор: Дік Джіордано (Dick Giordano), Деніс Онейл (Dennis O’Neil);
«Бетмен: Повернення Темного лицаря» розповідає про недалеке майбутнє, де старий Брюс Уейн перебуває в депресії, комісар Джеймс Гордон виходить на пенсію, а Готем залишається без своїх головних захисників.
У нових реаліях боротьба зі злочинністю потребує нових дій. Саме на цій ідеї загострює увагу Френк Міллер, будуючи багатогранну і глибоку історію з низки не пов’язаних між собою подій, телевізійних кадрів та інтерв’ю з містянами.

«Повернення Темного лицаря» – дорослий епос, що відкриває нову главу в житті Готема, де немає місця для Бетмена. У цьому весь трагізм історії — ми стаємо свідками закінчення цілої епохи.
Бетмен: Убивчий жарт (Batman: The Killing Joke)

Видавець: DC Comics;
Рік видання: березень 1988 рр.;
Головні герої: Бетмен (Batman), Джим Гордон (James Gordon); Барбара Гордон (Barbara Gordon);
Автор: Алан Мур (Alan Moore);
Художник: Брайан Болланд (Brian Bolland);
Колір: Джон Хіггінс (John Higgins);
Ще одна з найважливіших історій Темного лицаря була написана Аланом Муром, комікс отримав нагороду Ейснера в 1989 році, десять років після того, як він вперше вийшов, потрапив у список бестселерів Нью-Йорк Таймс і був адаптований до мультсеріалу з рейтингом R.

«Бетмен: Убивчий Жарт» – це важливий комікс про Бетмена з багатьох причин – це 46-сторінковий психологічний сліп-фест передбачає протистояння між Бетменом і його заклятим ворогом – Джокером; Джокер хоче довести, для того щоб людина впала в божевілля, достатньо «одного невдалого дня». Його поганий день, це коли його дружина і ненароджена дитина померли в трагічній аварії, Джокер підозрює, що Бетмен мав свій власний поганий день. Предметом експерименту стає комісар Джим Гордон, який був викрадений Джокером.
Психіатрична клініка Аркхем – будинок скорботи на скорботній землі (Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth)

Видавець: DC Comics;
Рік видання: жовтень 1989 рр.;
Головні герої: Бетмен (Batman), Амадейс Аркхем (Amadeus Arkham); Джокер (
Автор: Грант Моррісон (Grant Morrison);
Художник: Дейв Маккін (Dave McKean);
У графічному романі Гранта Моррісона (Grant Morrison), ув’язнені з Arkham Asylum захопили центр охорони Аркхема на День Дурня і мають лише одне прохання – Бетмен повинен прибути до Аркхемської лікарні в обмін на ув’язнених працівників. Приймаючи виклик, Бетмен змушений винести удари від Джокера, Опудала, Двуликого і багатьох інших заклятих ворогів для того, щоб врятувати людей і повернути втікачів у в’язницю.

Під час пригод, глузд Темного Лицаря знаходиться під загрозою. Психічні пацієнти Аркхему вважають, що Batman повинен сидіти у лікарні разом з ними, тому що людина, яка носить костюм летючої миші й полює на злочинців всю ніч, не може бути нормальною людиною. Паралельно з цією історією розкривається сюжет про Амадея Аркхема, доктора, який створив притулок для божевільних і сам втратив розум.
Бетмен: Довгий Хеллоуїн (Batman: The Long Halloween)

Видавець: DC Comics;
Рік видання : 1996 – 1997 рр.;
Головні герої: Бетмен (Batman), Джим Гордон (James Gordon), Харві Дент (Harvey Dent), Кармін Фальконе (Carmine Falcone), Жінка-кішка (Catwoman);
Автор: Джеф Лоеб (Jeph Loeb);
Письменник: Річард Старкінс (Richard Starkings);
Колір: Грегорі Райт (Gregory Wright);
Редактор: Арчі Гудвін (Archie Goodwin), Чак Кім (Chuck Kim);
«Бетмен: Довгий Хеллоуїн» – історія, яка розповідає про таємничого вбивцю, який вбиває своїх жертв лише у святкові дні. Працюючи з прокурором Харві Дентом і лейтенантом Джеймсом Гордоном, Бетмен намагається дізнатися, хто переховується за маскою вбивці. Таємниця, в якій читач намагається здогадатись особистість злочинця.

Ця історія також пов’язана з подіями, які перетворюють Харві Дента у ворога Бетмена – Двуликого. Протягом цієї історії мораль тріо ставиться під сумнів, особливо Дента, який дав зрозуміти, що він не дбає про злочинців.
Бетмен: Цить (Batman: Hush # 608–619)

Видавець DC Comics;
Дата публікації: грудень 2002 – вересень 2003;
Головні герої: Бетмен (Batman), Хаш (Hush), Жінка-кішка (Catwoman), Супермен (Superman);
Письменник: Джеф Лоеб (Jeph Loeb);
Художник: Джим Лі (Jim Lee);
Туш: Скотт Вільямс (Scott Williams);
Колорист: Алекс Сінклер (Alex Sinclair);
Бетмен намагається викрити особистість таємничого лиходія, відомого як Hush. Це колекція Batman # 608-619, а також 6-сторінковий сегмент від Wizard # 0 і історія, яка спочатку з’явилася на dccomics.com.

Протягом цієї пригоди, Бетмен і Жінка-кішка починають розвивати відносини, Бетмен навіть розкриває свою особистість. Про комікс «Бетмен: Цить» (Batman: Hush) може розповісти лише він сам – цікава та таємнича пригода Темного лицара.
Бетмен Нульовий рік (Batman: Zero Year NEW 52)

Видавець: DC Comics;
Дата публікації: червень 2013 – липень 2014 року;
Головні герої: Бетмен (Batman), Alfred Pennyworth (Альфред Пеніворт), Red Hood Gang (Банда Червоного ковпаку), Edward Nygma (Едвард Нігма), Superman (Супермен), Barbara Gordon (Барбара Гордон), Catwoman (Жінка-кішка), James Gordon, Дік Грейсон (Dick Grayson), Джейсон Тод (Jason Todd);
Письменники: Скотт Снайдер (Scott Snyder), Джеймс Тіньйон IV (James Tynion IV);
Художники: Грег Капуло (Greg Capullo), Рафаель Альбукерке (Rafael Albuquerque);
Туш: Денні Мікі (Danny Miki);
Колорист: Дейв МакКейг (Dave McCaig);
Редактори: Майк Мартс (Mike Marts), Кеті Кубер (Katie Kubert);
«Бетмен: Нульовий рік» має на меті переосмислити походження Бетмена з запуском нової арки NEW 52, ставши оновленою версією, не пов’язаною з іншими коміксами, такими як «Batman: Year One». Проте, ця історія включає декілька елементів з «Бетмена: Рік перший», наприклад, тривалу відсутність Брюса Уейна в Готемі.

Спочатку, концептуальна історія Бетмена, планувалась як частина або продовження сюжету «Нульового року». Письменникам різних видань у NEW 52 була надана можливість написання з прив’язкою до сюжету, який включав би зв’язки з історією появи Бетмена. Снайдер оголосив у грудні 2013 року, що даний випуск не буде частиною події, оскільки було написано багато матеріалу, який відчував себе «занадто тісно» в рамках історії про Людину-кажана. Комікс «Бетмен Нульовий рік» був перекладений на українську мову. Перекладом коміксу займалось видавництво «Рідна мова».
Збірка найліпших коміксів про пригоди Темного Лицаря, охоплює значні оповідання Брюса Вейна, його ворогів та друзів. Якщо ви не знайомі з жодною пригодою Бетмена, гадаю що у першу чергу треба почати саме з цих оповідань. Ця підбірка коміксів найкраще розвовість, про психологію, мотивацію та душевні зміни Брюса Вейна за дуже великий період часу, та побачите, як кожен з авторів бачить легендарного кажана у масці.
Додати коментар