Uncomics
Головна сторінка » Підбірки найкращих коміксів » Найкращі комікси про Людину-павука

Найкращі комікси про Людину-павука

Людина павук, науйкращі комікси про людину павука, spider man comics, лучшие комиксы про человека паука

Найліпша підбріка коміксів про Павука, у різні часи демонструє сміливість, відважність та сильну супергеройську позицію Пітера. Кожна з цих арок коміксів – є відображення глибинного всесвіту персонажу, де ми можемо побачити, його страждання, переживання та постійну втому, від пригод.

Найкращі комікси про Людину-павука

Він з легкістю жартує та літає над Нью-Йорком в пошуках злочинців. В нього немає обличчя – лише маска, але будь-хто одразу впізнає його суть. Людина-павук один із найвидатніших героїв коміксів. Це історія про звичайного хлопця Пітера Паркера та життєвого кредо його дядька, де «з великою силою приходить і велика відповідальність». За часи своїх пригод Паркер пережив багато ситуацій, пригод та поборов страшних та сильних ворогів. Тому, ми зібрали топ коміксів про Людину-павука, які вже кілька десятиліть змушують фанатів знову і знову переживати пригоди павука знову і знову.

«Людина-павук: Павучий всесвіт» (Spider-Man: Spider-Verse)

Spider-verse, комиксы про человека-паука, комікси про людину павука
«Spider man: Spider-verse»

Рік написання: листопад 2014 – лютий 2015 роки;

Автори та художники: Ден Слотт (Dan Slott), Олівер Сойпіл (Olivier Coipel);

Головні діючі герої: Людина-Павук, Морлун;

У коміксі представлено декілька альтернативних версій Людини-павука. Всі були жертвами нападків зі сторони Морлуна (Morlun, вигаданий суперлиходій, що з’являється в американських коміксах, видавництва Marvel Comics — один з головних ворогів альтернативних версій Людини-павука). Натхненням для цієї історії виступили два останніх епізоди Павучої війни, де крізь виміри люди-павуки боролися зі злодіями. На Землі-311 знову з’являється Морлун. Пітер Паркер намагається захистити себе, але лиходій намагається поглинути сутність героя.  Він повідомляє, що хоче вбити усіх павуків у всесвіті та розтрощити галактику. Та чи вдасться йому втілити свій план? В «Spider man: Spider-verse»Пітер бажає знайти допомогу у суміжних світах та зібрати армію «павуків».

«Ніч, коли померла Гвен Стейсі» (The Night Gwen Stacy Died)

The Night Gwen Stacy Died, The Amazing Spider-Man #121—122, людина-павук, комиксы про человека-паука
The Night Gwen Stacy Died (The Amazing Spider-Man #121—122)

Рік написання: червень – липень 1973 рік;

Автори та художники: Джері Конвой, Гіл Кейн (Jerry Conway, Gil Kane);

Головні діючі герої: Павук, Зелений Гоблін, Гвен Стейсі;

Сюжет розгортається у випусках комікса The Amazing Spider-Man #121—122 видавництва Marvel Comics. Лиходій Зелений Гоблін (Green Goblin) знову починає руйнувати місто. Це переломний момен у житті Людини-Павука, адже Гоблін викрадає Гвен Стейсі. 

The Night Gwen Stacy Died, The Amazing Spider-Man #121—122, комікси людина-павук
«The Night Gwen Stacy Died» (The Amazing Spider-Man #121—122)

У Нормана Озборна (Norman Osborn) амнезія. Він не пам’ятає своє «зелене» минуле та Людину-павука. Гаррі – син Нормана знаходиться вдома на детоксикації через наркотичну залежність, стрес та фінансові проблеми. Критична ситуація та препарати допомагають Норману згадати минуле. Він розуміє, що Паркер – це Людина-павук, тепер ціль Гобліна – змусити близьких Пітера страждати. Лиходій викрадає Гвен Стейсі та направляється до Бруклінського мосту, де відбудеться головна битва. У «The Night Gwen Stacy Died» дівчина помирає під час двобою. Це одна із перших смеретей у коміксах, яка вплинула на розвиток сюжету та героя у цілому, тому було вирішено віднести це до топу коміксів про павучка.

«Людина-павук: Повернення додому» (Spider-man: Coming Home)

Spider-man: Coming Home, Людина-павук комікси, комікси українською
«Spider-man: Coming Home»

Рік написання: Липень 2001 р.

Автори та художники: Джо Кесада (Joe Quesada), ДЖ.Скотт Кэмпбелл  (J. Scott Campbel);

Головні діючі герої: Людина-павук, Морлун;

У першому випуску «Amazing Spider-Man Vol. #1: Coming Home» Пітер Паркер влаштовується вчителем природознавства в своїй старій школі. Він занурюється в науку та освіту, намагаючись абстрагуватися від минулого життя. Морлун розкриває зв’язок Пітера із Людиною-павуком. Лиходій бажає знайти його. «Spider-man: Coming Home» – це був один з перших глобальних івентів про Людину-павука, які я прочитав (будучи ще дитиною). Історія захоплює з перших сторінок, як на мене, вважаю що цю серію можна віднести до однієї з найвизначніших історій про Пітера Паркера, де малюнок та розповідь заслуговує великої пошани.

«Тримайся, Людина-павук» (Stand tall Spiderman)

Amazing Spider-Man Vol 2 #36, людина павук, комікси спайдер мен
Amazing Spider-Man Vol 2 #36 «Stand tall Spiderman» Ось так виглядала лімітована обкладинка випуску

Рік написання: грудень 2001;

Автори та художники: Дж Майкл Стражински (J. Michael Straczynski), Джон Роміта-младший (John Romita Jr);

Головні діючі герої: Пітер Паркер;

Після завершення історії «Spider-man: Coming Home». Комікс розповідає про теракт 11 вересня, коли сталася велика катастрофа у Нью-Йорку. Людна-павук шокований останніми подіями, дивиться на місто, але бачить лише розруху. Пітер Паркер вперше замислюється, що у світі існують не тільки супергерої. Усі пожежники, лікарі – ось хто насправді вартий уваги. Вони немаючі ніяких надзвичайних сил кожен день рятують життя тисячі людей. Паркер замислюється над цінністю життя. Після катастрофи він та інші герої починають спеціальну операцію з порятунку жертв. «Stand tall Spiderman» — окремо від інших, ставляю на полицю – він заслуговує на те, щоб це опоідання увійшло до низки найвидатніших коміксів про Павука.

Amazing Spider-Man Vol 2 36, Stand tall Spiderman, комиксы про человека-паука, людина павук-комікси
Amazing Spider-Man Vol 2 #36 Одна зі сторінок коміксу

«Спайдер-мен: Розмова» (Spider-man: The Conversation)

The Amazing Spider-Man #38 - The Conversation, людина-павук, человек-паук комиксы
The Amazing Spider-Man #38  «The Conversation»

Рік написання: лютий 2002 рік;

Автори та художники: Дж. Майкл Стражинський (J. Michael Straczynski), Джон Роміта-молодший (John Romita Jr.);

Головні діючі герої: Пітер Паркер, тітка Мей;

Комікс із серії Надзвичайної Людини-павук (The Amazing Spider-Man), розповідає про відносини Мей та Пітера. Після битви героя з Морлуном, яка відбулась у «Spider-man: Coming Home» тітка Мей здогадується, що Пітер це і Людина—Павук (у цьому моменті дуже сильно хотілось розмістити цей кадр, але це буде спойлером.). Паркер довго спростовує слова, однак йому доводиться погодитися. Тітка Мей дорікає, чому він стільки часу тримав це в секреті, тому Пітеру доводиться піти на відверту розмову.

Amazing Spider-Man #38 vol. 2, человек-паук комиксы, людина-павук комікси українською
Amazing Spider-Man #38 vol. 2

Коли тітка Мей дізнається правду про Людину-павука, Пітеру доводиться розповісти їй страшну таємницю смерті дядька Бена. В ту саму ніч Паркер бачив убивцю, але нічого не зробив. Тітка Мей шокована, але  рада, що він поділився таємницею. Після цієї історії Пітер усвідомлює, що єдина близька людина для нього зараз – Мей, він вирішує ніколи більше не брехати їй та відправляється на нове завдання.

«Спайдер мен: Якщо це моя доля…!» (If This Be My Destiny…! Spider Man)

If This Be My Destiny…!, Amazing Spider-Man #31-33, Людина-Павук коміси
Amazing Spider-Man #31 «If This Be My Destiny…!»

Рік написання: грудень 1965 – лютий 1966 рр.

Автори та художники: Стів Дітко, Стен Лі (Steve Ditko, Stan Lee)

Головні діючі герої: Людина-павук, Доктор Восьминіг

Історія спайді з срібного віку коміксів – це продовження сюжетної лінії «Надзвичайної Людини-павука» (The Amazing Spider-Man), де герой зустрінеться із новим злодієм Майстром-планувальником (Master Planner). Пітер Паркер зустрічається зі старими друзями Гаррі Озборном та Гвен Стейсі в університеті Емпаїр-Стейт.  Герой знаходиться у позитивному настрої. В цей же час тітка Мей підхоплює дивну хворобу дуже небезпечну для життя. А у місті починає працювати дивний злодій Майстер-планувальник.

Люди у місті починають хворіти невідомим вірусом. Із лікарень та медичних центрів зникають рідкі препарати та технологічні пристрої. До справи повертається Доктор Восьминіг. Він прагне знайти Людину-павука та помститися за останню битву. Восьминіг викрав рідкий ізотоп, здатний врятувати тітку Мей та інших хворих. Людина-павук має йому протистояти.

«Надзвичайна Людина-павук та кращі вороги» (The Spectacular Spider-Man Best of Enemies)

The Spectacular Spider-Man Best of Enemies, людина павук, комікси спайдер мен
The Spectacular Spider-Man Best of Enemies

Рік написання: травень 1993 рік;

Автори та художники: ДжМ Маттейс (JM DeMattei), Боб Шарен (Bob Sharen);

Головні діючі герої: Людина-павук, Зелений Гоблін;

Гаррі Озборн за гратами, Пітер знаходить втрачених батьків. Однак це ненадовго. Через відсутність доказів першого відпускають. Тепер Гаррі має відновити статус батька Нормана у місті. Паркер розуміє, що ті люди лиходії, а не батьки. У нього починаються проблеми з Мері-Джейн та тіткою Мей. Раптом усі близькі люди виявляються ворогами.

The Spectacular Spider-Man Best of Enemies, человек-паук, комікси про людину-павука
The Spectacular Spider-Man #200 : Best of Enemies

Зелений Гоблін повертається до життя Людини-павука у постаті Гаррі Озборна. Він постійно залякує його, погрожує знищити життя герою та близьким. Пітер намагається жити своїм життям без супергеройства, однак Гоблін постійно провокує його. Паркер страждає від проблем в особистому житті. Планується жорстка битва.

«Людина-павук: Сум» (Spider-Man: Blue)

Spider-Man: Blue, комиксы про человека-паука, людина павук-комікси
«Spider-Man: Blue»

Рік написання: липень 2002 – квітень 2003 року;

Автори та художники: Джеф Лоєб (Jeph Loeb), Тім Сейл (Tim Sale);

Головні діючі герої: Людина-павук, Мері-Джейн;

До видання входять випуски Spider-Man: Blue # 1-6, де комікс розповідає про події часу Надзвичайної Людини-павука. Як на мене, це одне з найсильніших оповідань про Пітера Паркера. Гвен Стейсі померла, залишивши Паркера сумувати. Не дивлячись на те, що минуло багато часу, Пітер все ще відчуває сум. Він вирішує з цим боротись. Тому Пітер бере магнітофон та записує на нього історію, як закохався у дівчину й всі події після. На календарі День Святого Валентина. Він хотів би, щоб саме вона була його половинкою у цей вечір. Мері-Джейн розуміє його почуття, але хоче, щоб Пітер навчився заново кохати.

Spider-Man: Blue, комиксы про человека-паука, людина павук-комікси
Сині кольори, передають настрій оповідання «Spider-Man: Blue»

…смерть Гвен залишила величезний відбиток у житті Пітера, а Мері Джейн знову навчила його любити. Раптом він помічає, що його дружина Мері Джейн знаходиться поруч і слухає. Вона просить його передати Гвен привіт.

«Алтімейт комікс: Людина-павук» (Ultimate Comics: Spider-Man Miles Morales )

Ultimate Comics: Spider-Man, комиксы про человека-паука, людина павук-комікси
Ultimate Comics: Spider-Man

Рік написання: вересень 2011 – жовтень 2013 року;

Автори та художники: Брайан Майкл Бендіс (Brian Michael Bendis), Сара Пічеллі (Sara Pichelli);

Головні діючі герої: Майлз Моралес та іші;

Комікс розповідає про події після cмерті Пітера Паркера. Тепер маска супергероя перейшла до Майлза Моралеса. «Ultimate Comics: Spider-Man»це історія знайомства із новим героем. Майлз Моралес (Miles Morales) – афроамериканець у великому місті. Він живе з батьками, ходить до школи, переживає багато подій, напруженість серед оточення та інші підліткові проблеми. Він періодично зустрічає на своєму шляху друзів та ворогів Пітера Паркера – Гвен Стейсі, Мері Джейн та навіть Зеленого Гобліна. Майлзу Моралесу доведеться перейняти на себе долю Людини-павука.

«Людина-павук – Секретні війни» (Secret Wars Spider-Man 2015)

Secret Wars #1 Legacy Edition, комиксы про человека паука, людина-павук комікси
Secret Wars #1 Legacy Edition

Рік написання: травень 2015 – січень 2016 роки

Автори та художники: Джонатан Хікман (Jonathan Hickman)

Головні діючі герої: Людина-павук, Доктор Стрендж, Містер Фантастік та інші.

Події «Secret Wars» відбуваються з героями різноманітних реальностей після розпаду Мультивсесвіту. Тепер вони мають боротися один з одним на таємничій планеті.  Під час вибуху Пітер Паркер разом з іншими супергероями стрибнул до рятувального човна Річарда Ріда, де вони мали пережити вторгнення Землі-616 та Землі-1610. Нажаль вони потерпають катастрофу та опиняються на таємничій планеті.  Тепер найсильніші доблесні герої та лиходії зібрані в одному місці. Буде багато боротьби, вбивств та нових коаліцій.

«Смерть у сім’ї Людини-павука» (Peter Parker: Spider-Man #44 Death in the Family)

A Death in the Family Part 1, людина-павук комікси, комиксы про человека паука
Peter Parker: Spider-Man #44 «A Death in the Family» Part 1

Рік написання: Жовтень 2002;

Автори та художники: Умберто Рамос (Humberto Ramos), Пол Дженкінс (Paul Jenkins);

Головні діючі герої: Людина-павук, Зелений Гоблін;

Зелений Гоблін продовжує тероризувати Пітера Паркера. Тепер лиходій провокує героя на вбивство. В арці «Death in the Family» Гоблін настільки вривається до внутрішніх переживань, що майже перетворює Пітера на злодія. Норман Озборн замовив кілька матеріалів у ЗМІ про те, що Гвен Стейсі померла через недбалість та егоїстичність Людини-павука. Після цього на нього стали вішати інші трагічні випадки. Пітеру Паркеру стало важко контролювати свої емоції. Тітку Мей він не хочу турбувати, а Мері Джейн в Каліфорнії, найкращий друг помер. Зелений Гоблін постійно втручається в життя Пітера, що майже руйнує його. Але Людина-павук стерпить усі незгоди.

«Людина-павук: Нуар» (Spider-Man: Noir)

Spider-Man Noir, Человек-Паук Нуар, Людина-Павук Нуар, комікси українською
«Spider-Man Noir»

Рік написання: лютий 2009 – 2010 рік;

Автори та художники: Фред Ван Ленте (Fred Van Lente), Денніс Калеро (Dennis Calero);

Головні діючі герої: Павук Нуар, Зелений Гоблін;

Альтернативна історія Пітера Паркера в стилі нуар, де розкрито темну та криваву сторону героя. Події відбуваються під час Великої депресії. Пітер Паркер є учнем шпигуна. Під час однієї з операцій його вкусив отруйний павук, який був перевезений контрабандою. Укус наділяє героя надприродними можливостями. Пітер розпочинає особисту війну зі злочинними угрупуваннями Нью-Йорка. Тепер відомий як Людина-павук він жадає помститися за смерть Дяді Бена. Найголовніший його ворог – Норман Озборн. Специфічний характер оповіді розповість про найтемніші риси героїв, ставить це оповіданнь в низку найкращих розповідей про пригоди Павука.

У цій інтерпретації в 1933 році часів Великої депресії Пітер – помічник журналіста Бена Уріх, який провідить розслідування справи Нормана Озборна, але на ділі намагається шантажувати лиходія. Дізнавшись про це і розчарувавшись, Паркер вирішує сам виступити проти Озборна

«Людина-павук: Дім М» (Spider-Man: House of M)

House of M Spider-Man, Человек-Паук День М, Людина-павук комікси день М
«House of M Spider-Man»

Рік написання: серпень – грудень 2005;

Автори та художники: Марк Вейд (Mark Waid), Том Пейер (Tom Peyer), Сальвадор Лоррока (Salvador Larroca);

Головні діючі герої: Людина-павук, Норман Озборн;

П’яти серійний комікс про події так званому «кишеньковому всесвіті» в домі М. Світом керують мутанти з лідером Магнето, а людей залишилося дуже мало. Пітер Паркер живе без колишніх спогадів, але згадує основні події, що перегорнуть усе.

У всесвіті «House of M» Людина-павук – супергерой, актор та бізнесмен. Його особистість відома усім. Він взнаваний як мутант, народжений із надзвичайними можливостями. Дядя Бен та тітка Мей живуть разом, у Пітера з Гвен Стейсі діти та щасливе подружнє життя. Паркер займає позицію публіциста у відомій газеті, де постійно знущається з Джона Джеймсона. На вечірці стосовно його дня народження вривається Зелений Гоблін. Той хоче вкрасти Джона та використати для вбивства Людини-павука. Чи вдасться йому?

«Людина-павук 2099» (Spider-Man 2099 Origin)

Spider-Man 2099 Origin
Spider-Man 2099 #1 Origin Story of Spider-Man 2099

Рік написання: Листопад 1992 – січень 1993 роки;

Автори та художники: Том ДеФалко (Tom DeFalco), Стен Лі (Stan Lee);

Головні діючі герої: Мігель О’Хара;

Геніальний генетик Мігель О’Хара працює в компанії Алкемакс. Вони займаються відновленням супергероїв. Мігель намагається відновити здібності Людини-павука. Він винаходить апарат, який дозволяє поєднувати гени на основі ДНК. Але в ході експериментів сам стає супергероєм. Отримавши надзвичайні можливості, Мігель вирішує, що не буде діяти під командуванням «Алкемакс» (Alchemax). Він тікає та змушений постійно скриватися у костюмі Людини-павука 2099. Йому доведеться зустрітися зі старими ворогами Пітера Паркера, але найвидатнішим поєдинком стане битва із Веномом 2099.

«Неперевершений Людина-павук» (Superior Spider-Man)

Superior Spider-Man #1, людина-павук, комиксы про человека-паука
Superior Spider-Man #1

Рік написання: січень 2013 – вересень 2014;

Автори та художники: Ден Слотт (Dan Slot), Райан Стегман (Ryan Stegman);

Головні діючі герої: Пітер Паркер, Отто Октавіус;

В житті Пітера Паркера все добре. Його колишній ворог Доктор Восьминіг вже не турбує місто. Отто Октавіус дуже погано себе почуває та помирає. Пітер Паркер вирішує відвідати його, але ситуація виходить з-під контролю: Отто та Пітер обмінюються розумом. Таким чином Паркер помирає у тілі Доктора, а Отто починає нове життя. Герой занурюється у спогади Павука та вирішує, що має продовжувати його добру справу.  Спочатку Отто жорстоко карав злочинців, чим швидко отримав негативну репутацію. Як шанувальник Дена Слота, опісля читання був трохи здивований. Здивований скоріш приємно, ніж негативно, оскільки події описані у коміксі «Superior Spider-Man» – це ковток звіжого повітря, які намагаються не лінійно підійти до обовідання, та по зіштовхнути героїв не просто у двобої, а й у сильному психологічному поєдинку.

The Superior Spider-Man став однією з серій коміксів лінійки Marvel NOW !. Ден Слотт, сценарист The Amazing Spider-Man і The Superior Spider-Man, розповідав, що в новій серії Людина-павук стане «більш похмурим» персонажем з трохи зміненим костюмом.

Oleksii

Я почав проект Uncomics, тому що хотів поглибитися в теми, які мене цікавлять. Світ коміксів, серіалів, ігор і фільмів з супергероями привабив мене в дитинстві. Я люблю заглиблюватися в дивовижні історії й дізнаватися історії коміксів та їх персонажів. Сподіваюся, що перебування на сайті буде для вас дивовижним та цікавим.

Додати коментар