Uncomics
Dark horse comics, комікси dark horse, комікси дарк хорс українською

Dark Horse

Історія Dark Horse Comics

Компанія Dark Horse Comics заснована в 1986 році Майком Річардсоном (Mike Richardson) як відгалуженням торгової мережі Oregon «Things from another world». Річардсон переслідував ідею створення ідеальної атмосфери для написання та малювання коміксів для художників та авторів, а через тридцять років компанія стала третьою за величиною видавництва коміксів у США. 

Створення Dark Horse

Pegasus Books

У 1980 році Майк Річардсон скористався взяв кредит, щоб відкрити книжковий магазин, Pegasus Books, у невеликому курортному містечку Бенд, Орегон. Його намір полягав у тому, щоб написати та проілюструвати дитячі книжки, але бізнес не пішов, і проєкт був (тимчасово) зупинений.

Mike Richardson dark horse, комікси дарк хорс
Mike Richardson – засновник видавництва

Згодом Річардсон відкрив нові торгові точки в Орегоні та штаті Вашингтон. Невдовзі він розчарувався в якості продуктів, які він продавав, і, використавши власні кошти від торгівлі, почав власну видавничу компанію. В компанії Майка Річардсона письменників і митців трактували як партнерів, нечувану щедрість у сфері видавництва того часу. Незабаром провідні творці галузі зібралися в Dark Horse.

Concrete Paul Chadwick, комікси Дарк Хорс, комікс бетон
«Concrete Paul Chadwick» Paul Chadwick

У 1986 році Dark Horse розпочав свою роботу з двох арок  – «Dark Horse Presents» і «Boris the Bear». Перше видання «Бетон» Пола Чедвіка (Concrete Paul Chadwick), про конгресмена, який перетворюється на цементну істоту. Після першої публікації, протягом року Dark Horse Comics створив дев’ять арок, які містили однойменних  персонажів «The American», «The Mark», «Trekker і Black Cross». «Concrete» отримав двадцять шість різних нагород і номінацій.

dark horse presents, комікси дарк хорс
Dark Horse Presents
Trekker і Black Cross comics, комікси дарк хорс, Dark Horse Present
Dark Horse Present «Trekker і Black Cross»

У 1988 році Dark Horse почав випуск коміксів, історія яких була заснована на популярних фільмах — «Чужі» (Aliens) та «Зоряні війни» (Star Wars). Запуск Зоряних війн у 1990 році зміцнив переважне значення компанії в індустрії видавця коміксів.

Манга видавництва Dark Horse

Майк Річардсон зацікавився мангою, чим випередив ринкові тенденції, опублікувавши першу мангу у 1987 р – «Годзила: Король Монстрів» (Godzilla: King of the Monsters). Як наслідок, Dark Horse створила цілу низку манга коміксів:  «Одинокий вовк та його дитина» (Lone Wolf and Cub), «Astro Boy», «Shirow’s Ghost in the Shell», «Blade of the Immortal», «Gunsmith Cats», «Nightow’s Trigun», а також найдовша в Америці серія манги, «Моя богиня!» (Oh My Goddess!). У 2010 році компанія Dark Horse почала нове партнерство з CLAMP, публікуючи популярні серії  «Clover», «Chobits і Magic Knight Rayearth» та інші.

lone wolf and cub, комікси дарк хорс, історія видавництва дарк хорс, Dark Horse comics
«Одинокий вовк та його дитина» (Lone Wolf and Cub) Кодзуре О:камі
Oh My Goddess!, моя богиня комікс, комікси дарк хорс,
«Моя богиня!» (Oh My Goddess!) – на фестивалі Anime Expo 2000 “Моя богиня!» Перемогла в категорії «краща манга, випущена у США

У 1990 році Dark Horse комікс вразив спільноту, об’єднавши свої дві франшизи кінокомпанії FOX в одному коміксі. «Чужий проти Хижака» (Aliens vs. Predator) несподівано був з теплом прийнятий читачами, і його успіх породив загальносвітову тенденцію. Цей поштовх призвів до серії кросоверних проєкт з DC Comics, такі проєкти, як «Batman versus Predator», «Superman/Aliens», «Joker/Mask», стали хітами.

У тому ж році Френк Міллер (Frank Miller) і Дейв Гіббонс (Dave Gibbons) створили «Give Me Liberty». Пізніше того ж року Френк об’єднався з художником Геофом Дарроу (Geof Darrow), щоб створити «Hard Boiled». Успіх цих арок, призвів до того, що видавництво Dark Horse увійшло до трійки лідерів індустрії коміксів. Такі творці, як Майк Міньола (Mike Mignola), Арт Адамс (Art Adams), Уолт Сімонсон (Walt Simonson), Джон Бірн (John Byrne) і Кріс Клермонт (Chris Claremon), внесли великий внесок у розвиток Dark Horse.

Give Me Liberty, дарк хорс комікси, френк міллер комікси
«Give Me Liberty»  Frank Miller, Dave Gibbons

Заснування Dark Horse Entertainment

Досягнувши успіху у комікс індустрії, перетворюючи героїв фільмів в зірок коміксів, логічно було, що з часом Dark Horse змінить цей процес і почне використовувати своїх власних персонажів як основу для кіно і телебачення. Річардсон засновує Dark Horse Entertainment, Inc.. Dark Horse Entertainment відразу розпочала розробку з пів дюжини проєктів, що призвело до виробництва чотирьох фільмів менш ніж за три роки. Дебют Dark Horse Entertainment, Inc. стали фільми «Маска» 1994 р. (The Mask) та «Патруль часу» 1994 р. (Timecop). За дев’ятнадцять років існування компанії Dark Horse Entertainment випустила понад два десятки фільмів і телевізійних проєктів.

фільм Маска, комікси дарк хорс
«The Mask» 1994 р.

1998 рік — створюється підрозділ Dark Horse Deluxe — лінія товарів, що містили іграшки, одяг і колекційні предмети. Популярні набіри іграшок «Tragic Toys» Тіма Бертона, «Serenity» Джосс Уидон (Jons Whedon’s) та інші.

Tragic Toys, Тім Бертон
Tragic Toys – набір іграшок

Сучасне видавниство Dark Horse

У 2007 рік Dark Horse розпочинається з виходу «Buffy the Vampire Slayer Season 8». Комікс створений автором серії Джоссом Уідоном (Joss Whedon), який став хітом, тираж першого випуску розійшовся більш як сто тисяч. Через деякий час, Dark Horse запустила «The Umbrella Academy» (Академія Амбрелла), створену фронтменом гурту My Chemical Romance Джерардом Вейем (Gerard Way).

«Buffy the Vampire Slayer Season 8» Джош Уідон (Joss Whedon)

Завдяки поєднанню динамічного оповідання та видовищного твору Габріеля Ба (Gabriel Bá), книга була успішною серед шанувальників, і отримала численні нагороди протягом двох мінісерій. У 2008 році відбувся реліз  «Хеллбой 2: Золота армія» Гільєрмо дель Торо (Hellboy II: The Golden Arm Guillermo del Toro Gómez) – фільм Universal Pictures, який отримав захоплені відгуки від шанувальників та критиків.

У 2009 році автор бестселерів Джанет Еванович (Janet Evanovich) об’єдналась з Dark Horse для випуску «Troublemaker», першого у світі авторського графічного роману та новітнього тому серії «Alex Barnaby». У цьому ж році Dark Horse об’єднав свої зусилля з компанією BioWare для публікації коміксів по мотивах відеоігор Mass Effect.

комікси dark horse, дарк хорс комиксы
«Troublemaker» Alex Evanovich

У 2011 році компанія святкує свій двадцять п’ятий ювілей, з запуском абсолютно нового власного цифрового додатка, що може похизуватись сотнями коміксів для завантаження. В цей рік, компанія відновлює свій флагманський  підрозділ «Dark Horse Presents» у друкованому форматі. У 2012 році компанія відновила позиції головного видавця авторського та ліцензованого контенту, розпочавши рік з випуску «Avatar: The Last Airbender», який швидко став хітом. Dark Horse Deluxe відзначив рекордний рік, випустивши Troll dolls, не кажучи про те, що шанувальники були у захваті від колекційної продукції Game of Thrones

Avatar: The Last Airbender

У січні 2013 року відбувся запуск серії «Star Wars Brian Wood» і випуском того, що було однією з найбільш продаваних книг в історії компанії — «The Legend of Zelda: Hyrule Historia». Dark Horse продовжив розширювати лінійки коміксів по мотивах відеоігор Halo та Tomb Raider. Видавництво розширило свою лінійку супергероїв, куди увійшли «Captain Midnight», «Brain Boy», написані Джошуа Вільямсон (Joshua Williamson) і Фредом Ван Ленте (Fred Van Lente). У другій половині 2013 року було оголошено про повернення інших популярних серій Dark Horse: «Aliens, Predator» та «Alien vs. Predator», пов’язані з фільмом «Прометей» Рідлі Скотта (Ridley Scott).

Star Wars #2 Brian Wood Signed Edition

2014 рік розпочався з випуску «Serenity: Leaves on the Wind», «Tomb Raider», «Greg Rucka’s Veil», «Buffy Vampire Slayer» та «Angel & Faith». «Avatar: The Last Airbender» потрапив на перше місце у список бестселерів New York Times, а також був номінований на найкращий графічний роман року Goodreads. «Big Damn Sin City» Френка Міллера та Лінн Варлей (Lynn Varley) також увійшов до списку бестселерів, де до нього приєдналася адаптація оригінального проєкту Джорджа Лукаса «Зоряні війни». Улюблений комікс шанувальників і критиків, «Blacksad: Amarillo» здивував читачів по всьому світу разом з трилером Метта Кіндта (Matt Kindt) «Mind MGMT». На премії Eisner у 2014 році, Dark Horse переміг у п’яти категоріях, а потім повторив серію з п’яти перемог на Harveys, де окремо Dark Horse Presents отримав третю перемогу поспіль.

«Mind MGMT» Matt Kindt, Brendan Wright
«Blacksad: Amarillo» Juan Díaz Canales

2015 рік був знаковим роком для видавництва: Джоел Джонс (Joëlle Jones) представив «Lady Killer». Можливо, найгучнішим тріумфом 2015 року стало розширення загадкового світу Чака Паланіка в «Fight Club 2», який є сиквелом книги «Бійцівський клуб» проілюстрований Камероном Стюартом (Cameron Stewart) та Девідом Маком (David Mack). Згодом світ побачив випуски «The World of the Witcher», «The Art of He-Man», «Masters of the Universe». 

Fight Club 2, Cameron Stewart, David Mack,
Fight Club 2 2
Angel Catbird
«Angel Catbird» Margaret Atwood

У 2016 році Dark Horse відсвяткував свій тридцятирічний ювілей новими та цікавими проєктами. Dark Horse опублікував «Angel Catbird», перший графічний роман, номінований премією Booker, Маргарет Етвуд (Margaret Atwood). Видавництво випустило «Aliens: Defiance» письменника Брайана Вуда (Brian Wood), а також «Aliens: Life and Death # 1» письменника Дена Абнета (Dan Abnett), та оголосила нову серію «Aliens: Dead Orbit» від Джеймса Стокі, а також другий том «Aliens: The Original Comics Series». Dark Horse Manga отримала комерційни успіх з виходом «I am a Hero Volume 1», «Danganronpa: The Animation Volume 1», та «Blade of Immortal Omnibus Volume 1». Об’єднавшись з Blizzard Entertainment, Dark Horse випустив «World of Warcraft: Chronicle Volume 1», та інші книги з тематики відеоігор, у тому числі «The Art of Fire Emblem Awakening», «The Art of Doom», and «The Art of Battlefield 1».

World of Warcraft: Chronicle Volume 1, комікси дарк хорс, dark horse comics
«World of Warcraft: Chronicle Volume 1»

2017 рік став продовженням успіху, адже «Темний кінь» у котре взяв численні нагороди Eisner. Об’єднавшись з легендарним засновником Vertigo Comics, Карен Бергер (Karen Berger), Dark Horse оголосила про нову лінійку коміксів і графічних романів, створених автором, Berger Books.

2019 –  це вихід нового фільму від Netflix «Полярний» (Polar) на основі графічного роману Віктора Сантоса (Victor Santos) та прем’єра «The Umbrella Academy». Також, нас чекає вихід нового фільму про Hellboy режисера Ніл Маршалл (Neil Marshall), де в головній ролі Девід Гарбор (David Harbour), Мілла Йовович (Milla Jovovich), і Ян МакШейн (Ian McShane).