Uncomics

Batman

Batman, Frank Miller, Бетмен, комікси українською

Бетмен, один з найвпливовіших персонажів коміксів, який був створений художником Бобом Кейном (Bob Kane) і письменником Біллом Фінгером (Bill Finger). Бєтмен найвидатніший детектив усіх часів, борець зі злочинністю.

Брюс Уейн

Batman, Frank Miller, Бетмен, комікси українською, Брюс Вейн
 • Видавництво:
 • Псевдонім: Batman
 • Дебют: Detective Comics #27 (березень 1939 р.)
 • Зріст: 188 см
 • Вага: 95 кг
 • Рід занять: Супергерой, борець зі злочинністю, член «Ліги Справедливості», бізнесмен, власник і генеральний директор «Wayne Enterprises», мільярдер, філантроп
 • Команда: Ліга Справедливості, Сім’я Бетмена, Корпорація «Бетмен»
 • Сімейний статус: Неодружений; є двоє синів: Деміен Уейн (Damian Wayne) від Талії Аль Гул і Террі Макгінніс (в майбутньому), а також Хелена Уейн (Helena Wayne) на Землі-2 (Earth-Two), від Жінки-Кішки;
 • Союзники: James Gordon Superman Nightwing Wonder Woman
 • Здібності: Інтелект на рівні генія, великі пізнання в багатьох галузях науки, геніальний стратег, майстер бойових мистецтв світу, майстер маскування, величезна сила волі. Великі фінансові можливості й високотехнологічні пристрої
 • Транспорт: Бетмобіль, бетцикл, бетоплан, бетлодка та інше
 • Обладнання: Високотехнологічні гаджети WayneTech — костюм (броня, плащ, що дозволяє парити; пояс зі спорядженням; шолом з протигазом і різними режимами зору), беткрюк, бетаранг, димові шашки та інше
 • Автори: Боб Кейн (Bob Kane) - концепція, створення, Білл Фінгер (William "Bill" Finger) - деталі розробки

Batman – Бетмен історія персонажу DC comics

Історія появи найвидатнішого детективу – Бетмена. Історія становлення герою коміксів про Людину-кажана.

Створення героя коміксів Batman

Бетмен, один з найвпливовіших персонажів коміксів, який був написаний, створений художником Бобом Кейном (Bob Kane) і письменником Біллом Фінгером (Bill Finger). Боб Кейн мав ідею персонажа під назвою “Batman”. На ім’я героя Bruce Wayne вплинули імена шотландського патріота Роберта Брюса і генерала США Mad Anthony Wayne. Для костюма персонажа, Кейн черпав натхнення з літального апарату, розробленого Леонардо да Вінчі.

Batman, Bob Kane, Бетмен українською, Боб Кейн, Detective comics
Ескізи костюму Batman

Більшість зразків костюма Batman були запропоновані Білом Фінгером (Bill Finger). Кейн спочатку малював костюм Бетмена з червоним і чорним, маскою і крилами. Фінгер припустив, що костюм персонажа треба фарбувати у чорний і сірий, щоб персонаж виглядав більш “зловісним”. Пізніше Білл Фінгер визнав, що на нього вплинув персонаж «The Phantom», який також носив маску. Були додані перчатки, щоб Бетмен не залишив відбитків пальців.

Batman, Bob Kane,Бетмен, комікси українською, Темний лицар
Перший ескіз Бетмена Боба Кейна

Також існує інша версія появи героя Бетмена. Ця версія пов’язана з художником Френком Фостером (Frank Foster’s), який перший намалював версію Бетмена, але ця історія не розповідає всієї історії. Не відомо, чи бачив ці малюнки Боб Кейн, перед тим як вигадати персонажа людини летючої миші.

Син Френка Фостера: 12 жовтня 1995 р. О 13:00 в супроводі адвоката Бернарда Сайкса я приніс малюнки до DC Comics в Нью-Йорку. Там ми зустрілися з тодішнім виконавчим віце-президентом Павлом Левіцем (Paul Levitz) і адвокатом DC. Малюнки мого батька Містер Левіц уважно роздивився і сказав: “Я гадаю, що ці малюнки є автентичними, але як я можу вам допомогти?”.

Batman, Frank Foster, first sketch Batman
Єдиний збережений малюнок Френка Фостера Бетмен 1932 р.

Це єдині збережені малюнки Бетмена 1932 року Френка Фостера. Перші малюнки Бетмена Френка Фостера датуються 1932 роком.

Історія Брюса Вейна — початок легенди

Томас Вейн (Thomas Wayne), його дружина, Марта і їх 8-річний син Брюс Уейн (Bruce Wayne) виходили з театру о 10:47. Коли вони вийшли на Park Row (тепер Алея злочинності), головоріз на ім’я Джо Чилл (Joe Chill), озброєний пістолетом, підійшов до них, щоб вкрасти перлину, яка була одягнена на Марту. Томас, захищаючи дружину, був вбитий Чіллом. Чілл вбиває Марту Вейн, залишаючи лише маленького Брюса.

Batman, Бетмен українською
Вбивство Томаса та Марти Вейн

Брюс успадкував величезне багатство сім’ї, а також компанію свого батька — Wayne Enterprises. Стоячи на могилі своїх батьків, Брюс дав урочисту присягу помститися за їхню смерть.

У віці чотирнадцяти років Брюс почав дванадцятирічні мандри по всьому світу, шукаючи фахівців у багатьох галузях, навчаючи себе розумово і фізично. З академічної точки зору він навчався в Кембриджі в Англії, Сорбонні у Франції та інших відомих європейських університетах. За цей час, француз на ім’я Анрі Дюкард (Henri Ducard) навчив полюванню, ніндзя Кірігі (Kirigi) навчив його хитрості, у африканських племен молодий Брюс навчився полюванню, а непальські ченці навчали його лікуванню.

Batman, Henri Ducard, комиксы про Бетмена
Подорож та навчання молодого Брюса Уейна

Після 12 років мандр Брюс повернувся в Готем-Сіті (Gotham City). Але, попри всі відточені навички, він знав, що чогось не вистачає. Брюс вважав, що злочинці «боягузи», і для того, щоб позбавити Готема від зла, він мав переосмислити себе, і стати символом. У кабінеті свого батька Вейна летюча миша розбиває вікно —  Брюс розтлумачив це як передчуття і згадавши свій страх перед кажанами, вирішує використати образ кажана, для боротьби зі злочинністю. Скориставшись своїм багатством, Брюс розробив костюм і найсучасніше обладнання, почавши подвійне життя: днем ​​він був мільярдером-плейбоєм і бізнесменом Брюсом Уейном (Bruce Wayne), а вночі був Бетменом.

Batman, історія Бетмена, комиксы про Бетмена
Відома сцена із коміксів, де кажан розбиває вікно кабінету Брюса Уейна

Перша поява Бетмена

Подібно до Супермена, різні аспекти особистості, характер, візуальний дизайн та обладнання Бетмена були натхненні сучасною популярною культурою 1930-х років, включаючи фільми, журнал та газети. Основним джерелом натхнення були два улюблені фільми Кейна, «The Bat Whispers» (1930 р.), фільм був екранізацією роману Мері Роберта Райнехарта (Mary Robert Rinehart’s), в якому був зображений персонаж на ім’я «The Bat», детектив, який має таємне альтер-его, відоме як «Кажан». Іншим фільмом, що вплинув на Кейна, став фільм «Зорро» (1920 р.).

Можна було б відзначити, що у фільмах молодий Брюс Уейн часто говорив, що дивився фільм «Зорро». Персонаж вперше з’явився в Detective Comics #27, опублікованому в 1939 році, а пізніше став достатньо популярним, щоб отримати свою власну арку. Разом з Суперменом (Superman) і Супержінкою (Wonder Woman), Бетмен створив багато історій для бренду DC. Бетмен є унікальним з тієї простої причини, що він не має надлюдських сил і є звичайним людиною. Для боротьби зі злочинцями він спирається лише на свій інтелект, гроші, винахідливість, детективні навички, бойові мистецтва.

У оригінальній версії історії, Бетмен — Брюс Уейн, мільйонер (пізніше мільярдер) плейбой, винахідник і філантроп. Ставши свідком вбивства своїх батьків у дитинстві, присягається помститися злочинцям. Уейн тренується як фізично, так і інтелектуально, одягає костюм летючої миші, для боротьби зі злочинністю. Бетмен працює у вигаданому американському місті Готемі, у цьому йому допомагають різні персонажі, включаючи його партнера по боротьбі зі злочинністю, Робіна, його дворецького Альфреда Пенніворта (Alfred Pennyworth), комісара поліції Джеймса В. Гордона (James W. Gordon). Бетмен бореться з різноманітними лиходіями, такі як Джокер (Joker), Пінгвін (Penguin), Дву-Ликий (Two-Face), Ра’с аль Гул (Ra’s al Ghul), Опудало (Scarecrow), Отруйний Плющ (Poison Ivy) і Жінка-кішка (Catwoman).

У 1940-х роках Бетмен став дуже популярним персонажем і отримав власну серію коміксів «Batman». Наприкінці 1960-х років телевізійний серіал Бетмена використовує комедійний характер подачі, який продовжував асоціюватись з персонажем протягом багатьох років після закінчення шоу. Різні творці працювали над тим, щоб повернути персонажа до його темних коренів. Такі комікси повернули минулу велич темного лицаря: «Повернення темного лицаря» (The Dark Knight Returns), написаним Френком Міллером, а також «Бетмен: Вбивствчий жарт» (Batman: The Killing Joke), написаний Аланом Муром. і Arkham Asylum: Серйозний будинок на серйозній землі (Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth).

Історія публікацій та персонажа Batman

Золотий вік Бетмена

Перша поява Бетмена була в Detective Comics #27. У Detective Comics #33 сказано походження персонажа. Золотий вік коміксів про Бетмена розповідає класичну історію появи і зародження основних персонажів історії про людину кажана. У детектів комікс було представлено повну історію Брюса Уейна, від смерті батьків — до становлення альтер-его Бетмена.

Batman, Detective comics, Комікси українською, комиксы читать, история бетмена
Перша поява Людини-кажана

Кейн розповів, що протягом перших шести випусків він зробив підборіддя Бетмена більш вираженим, а також подовжив вуха на масці костюма, усталений образ Бетмена він отримав приблизно через рік. Пояс Бетмена, який згодом став його незмінним атрибутом, з’явився у випуску Detective Comics #29  (липень 1939 р.), а перші технічні пристосування – гаки, бумеранги з логотипом кажана, бет автомобіль, бетаплан – з’явилися в Detective Comics #31. Історія походження і дитинство персонажа були показані в № 33 в листопаді 1939 року.

Detective Comics #29, Бетмен
Detective Comics #29
Detective Comics #31, Бетмен
Detective Comics #31

Срібний вік Бетмена

Під час срібного віку, DC Comics представила мультиверсійність. DC встановила, що всі історії Бетмена, розказані під час Золотого Віку, фактично відбувалися на Землі-2 (Earth-Two). Бетмен з «Earth-Two» жениться на Жінці-кішці (Catwoman) і виховує дочку на ім’я Хелена Уейн (Helena Wayne). Бетмен з «Earth-Two» пішов у відставку, Дік Грейсон (Dick Grayson) з «Earth-Two» став адвокатом і продовжив свою кар’єру як Робін з Землі-Два (Earth-Two Robin). Зрештою, він помирає під час останньої пригоди проти злочинця на ім’я Лью Моксон (Lew Moxon).

Batman, Silver Age, Бетмен, читати комікси про Бетмена, ДС комикс
Бетмен Срібний Вік

В період срібного віку коміксів розширюють історію вбивці Уейнів. Батько Брюса одягав костюм кажана (подібний до майбутнього костюма Бетмена) на маскарадну вечірку, де він зіткнувся з бандитами. Цим бандитом виявився — Лью Моксон (Lew Moxon), який присягнувся помститися Вейну і найняв Джо Чилла (Joe Chill), щоб організувати “грабіж”, що у майбутньому призвів смерті Уейнів.

За цей час Бетмен регулярно взаємодіяв з іншими героями для боротьби зі злом (ці пригоди були опубліковані з 1950-х до 1980-х років), і багато з таких персонажів увійшли до Ліги Справедливості Америки (Justice League of America).

Бетмен в першу чергу працював наодинці, але іноді йому допомагали Робін (Robin) й Бетгьорл (Batgirl). Саме в цей період Бетмен почав ставати темнішим; це було частково через зміни у реальному світі коміксів. Жорстокі злочини в Готемі, Джокер повернувся з більш садистським характером і почав вбивати своїх жертв, як він це робив раніше.

Бетмен також зустрічається Ра’с аль Гулом (Ra’s al Ghul) – «Голова Демона». Ra’s жив протягом 600 років і є одним з небагатьох людей, які знають, що Брюс Уейн цу Бетмен. Ра’с аль Гул вважав, що їхні ідеї однакові, але обидва стали суперниками, коли Бетмен зрозумів, що Рас не цінує життя інших людей.

Бронзовий вік Бетмена

Бронзовий вік містить більшість моїх улюблених обкладинок Бетмена. Роботи Діка Джордано (Dick Giordano) і Ніла Адамса (Neal Adams) зробили великий вклад у розвитку Бетмена у епоху бронзового віку коміксів. Бронзова ера дала нам одного з найсильніших зловмисників Бетмена: Рас-аль-Гул.

Ніл Адамс є генієм за стилю, який він приніс Бетмену в 70-х роках – без нього ми б не мали Бетмена, який маємо сьогодні, його вплив разом з кількома іншими, ключовими художниками і письменниками, які нам представили остаточний образ темного лицаря.

Сучасний Бетмен

Після розповіді під назвою «Криза на нескінченних землях» (Crisis on Infinite Earths), «Бетмен з Землі-два» був стертий з історії. DC Comics спробувала перезавантажити основних персонажів, у тому числі Бетмена.

Batman: Year One, комікси, читати українською мовою комікси
«Batman: Year One» Френк Міллер (Frank Miller)

Повторно перезавантажена історія Френка Міллера у «Бетмен: Рік перший» (Batman: Year One). Це зробило Бетмена темнішим і показало, наскільки Бетмен домінує в психології Брюса Уейна. Характер Джима Гордона був зображений більш докладно. Передісторія Діка Грейсона (Dick Grayson) залишилась незмінною, але походження Джейсона Тодда (Jason Todd) було змінено, перетворивши його на сироту, який намагається викрасти колеса з Batmobile. Крім того, Бетмен більше не був засновником Ліги Справедливості.

Бетмен одружується з Талією аль Гул (дочка Ра’с аль Гула). Дік Грейсон становиться Nightwing, і Бетмен замінює його Джейсоном Тоддом (Jason Todd). У 1994 році в коміксах Бетмен знову стає членом Ліги Справедливості під час відновлення серії Гранта Моррісона (Grant Morrison) 1996 року під назвою JLA (Justice League of America)

JLA, Batman, бетмен історія
JLA Vol. 4 (JLA # 32-46) Історія про Вавілонську вежу Марка Вайда (Mark Waid) збірка 2014 р.

New 52

The New 52 – це глобальна подія DC Comics 2011 року, що пройшла після Flashpoint-у, суть котрого у перезапуску, і початку публікації нових щотижневих коміксів, починаючи з нумерації # 1. З вересня 2011 року був припинений випуск деяких серій, і запуск абсолютно нових. The New 52, де цифра «52» перегукується з кількістю паралельних всесвітів (52), існуючих в мультиверсії DC. Після Флешпоінта зявився новий світ «Земля Прайм» (Earth-Prime). Деякі герої забули частину свого життя до Флешпоінта, а інші події і зовсім перестали існувати.

Першим перевипущеним коміксом стала «Ліга Справедливості» (Justice League), яка вийшла 31 серпня 2011 р., інші серії почали виходити у вересні. Бетмен відіграє ключову роль у перезапуску серії, і однією з найбільших змін у Всесвіті є повернення Брюса Уейна. «New 52» передбачала скорочену часову шкалу всесвіту, що вплинуло на історію походження Бетмена. Однак, на відміну від більшості персонажів, в історії Бетмена більша частина історії стала незмінною.

Додати коментар