Uncomics

Harvey Bullock

Гарві Буллок, DC comics, комікси українською

Харві Буллок — детектив поліції Готем. Його вважають «хорошим» поліцейським, хоча відомо, що він брав хабарі.

Гарві Буллока (Harvey Bullock)

Гарві Буллок, Harvey Bullock, комікси DC українською
 • Видавництво: DC
 • Псевдонім: Гарві
 • Дебют: Detective Comics #441 (1974 р.), (пізніше – Batman #361 (квітень 1983 р.))
 • Зріст: 183 см
 • Вага: 76 кг
 • Рід занять: Поліціянт, борець зі злочинністю
 • Команда: Checkmate
 • Сімейний статус: Одружений
 • Союзники: Batman James Gordon Nightwing
 • Здібності: Надможливості відсутні
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Як лейтенант Баллок: письменник — Арчі Гудвін (Archie Goodwin), художник — Говард Чайкін (Howard Chaykin); як детектив Харві Баллок: письменник — Дуг Моенч (Doug Moench), художник — Дон Ньютон (Don Newton)

Harvey Bullock – Гарві Буллок історія персонажу DC comics

Історія помічника Джима Гордона — Гарві Буллока.

 • Видавець: DC Comics;
 • Дебют: Detective Comics #441 (1974 р.), (пізніше – Batman #361 (квітень 1983 р.));
 • Автори: як лейтенант Баллок: письменник — Арчі Гудвін (Archie Goodwin), художник — Говард Чайкін (Howard Chaykin); як детектив Харві Баллок: письменник — Дуг Моенч (Doug Moench), художник — Дон Ньютон (Don Newton);
 • Альтер-его: Гарві Буллок;
 • Зріст: 183 см;
 • Вага: 76 кг;
 • Сімейний стан: одружений;
 • Рід занять: поліціянт, борець зі злочинністю;
 • Команда: Checkmate;
 • Союзники: Бетмен (Batman), Джеймс Гордон (James Gordon), Бетвумен, Найтвінг (Nigtwing) і інші;
 • Здібності: надможливості відсутні;

Перша поява Гарві Буллока у коміксах

Batman #361, Гарві Буллок, Харви Буллок, Harvey Bullock, дс комікси
Batman #361 – перша поява “детектива Гарві Буллока”

Сценарист Даг Моенч (Doug Moench) та художник Дон Ньютон (Don Newton) представили Гарві Буллока (Harvey Bullock) у коміксі Batman #361 (квітень 1983 р.). Однак, “лейтенант Буллок” з’явився набагато раніше у Detective Comics #441 (1974 р.), написаної Арчі Гудвіном (Archie Goodwin) та малюнком від Говарда Чайкіна (Howard Chaykin), та опублікованих майже десятиліття раніше. Згодом, Моенч зізнався, що, читав комікси Гудвіна, але заперечив, що його Харві Буллок — той самий персонаж. Він стверджував, що навряд чи він підсвідомо створив того самого персонажу, оскільки між його персонажем та Гудвіном існують розбіжності, і він чітко пам’ятає, що взяв прізвисько «Буллок» у гітариста Хірама Буллока. Арчі Гудвін є юридично єдиним творцем Харві Буллока; Моенч заявив, що вирішив не оскаржувати це, оскільки не хотів вести справу проти вдови Гудвіна — Енн Гудвін. Після завершення сюжетної лінії Batman #361 Моенч вирішив, що йому подобається писати історії про Гарві Буллока, щоб зберегти його як одного с головних персонажів.

Detective Comics #441, Бетмен, Гарві Буллок, комікси українською ДС
Detective Comics #441 – перша поява “лейтенанта Буллока”

Історія Гарві Буллока

Гарві Буллок — коп, змучений корупцією Готема. Він розумний та відданий полісмен. Він один з тих, хто знає, що в цьому місті для розкриття злочину потрібно стати на деякий час поганим копом. Незалежно від того, чи це хабарництво, чи серйозний злочин, Буллок готовий працювати над тим, щоб утримувати Готем в безпеці.

До Кризи на Нескінченних Землях

Але історія друзяки та помічника Гордона почалась зовсім інакше. Лейтенант Буллок був грубіяном й мало кого поважав. За своє ставлення та поведінку Буллок був відсторонений від комісара Гордона, але значно пізніше його відновив мер Хілл як «сержант Харві Буллока», і він став помічником Гордона. Захопивши Череп Сайджена, Буллок зумів перевершити Гордона у своїх обов’язках комісара, що було задумом Хілла весь час, щоб Гордон виглядав погано. Хоча пізніші зусилля не вдалися, Буллок підтримував союз з Хіллом. У 1985-1986 рр. Буллок за вказівками мера Готема створює проблеми для Гордона у Batman #361, у розповіді під назвою «The Most Successful Species». Його ціль полягала в тому, щоб видавати себе за незграбу, тим самим псувати все, що намагається зробити Гордон. Однак, один із випадків призводить до інфаркту Гордона. Пізніше його персонаж переходить на сторону добрих, та знаходить тісний зв’язок з Робіном, заснований на їх взаємній любові до старих фільмів.

Batman, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською

У Detective Comics #549 Гарві Буллок шукає Бетмена, щоб надати йому список контактів, який допоможе знайти решту членів банди доктора Фанга (Dr. Fang’s). У цій пригоді Буллок опиняється в оточенні банди злочинців. Знаючи, що у нього немає іншого вибору, він готується зіткнутися з найбільшим викликом свого життя. Бетмен приходить на допомогу й вони разом стикаються з ворогами.

Detective Comics #549, Бетмен, Гарві Буллок, комікси українською ДС
Detective Comics #549
Detective Comics #549, Бетмен, Гарві Буллок, комікси українською ДС
Detective Comics #549

Після Кризи на Нескінченних Землях

Після Кризи на Нескінченних Землях у Detective Comics #558 та Batman #389—391 Буллок, отримав статус самого суперечливого працівника поліції. У післякризовий період нарешті він знаходить спільну мову з Джеймсом Гордоном. Саме післякризовий Гарві з самого початку стає вірним товаришем Гордону. Гарві рятує Джеймса від рук Джокера й з допомогою Бетмена, вони разом рятують Готем від вибуху. Протягом цієї справи Гарві грає роль «поганого копа», залякуючи й погрожуючи тому, хто йому заважає.

Після останньої зустрічі з Джокером, Буллок проводить тижні в лікарні, де зустрічає медсестру на ім’я Шарлотта. У Batman #520 «Fades to Black» він заводить роман з медсестрою, де на першому побаченні її вбивають. У цей час Джеймс Гордон намагається зберегти свій шлюб, а Бетмен шукає банду Чорної маски. Через кілька років Буллок стає детективом де, він плідно співпрацює з Гордоном. Хоча Джеймс знає про жорстокість Гарві та його підходи до роботи зі злочинцями, він все ж таки залучає його, бо він завжди був чесною людиною. У цей період була створена команда, до якої входили Меггі Сойєр (Maggie Sawyer), Харві Дент та Детектив Коен (Detective Cohen).

Batman #520, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Batman #520 «Fades to Black»
Batman #520, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Batman #520 «Fades to Black»

«Бетмен: Катаклізм» (No Man’s Land)

Під час сюжетної лінії «No Man’s Land» (Batman #563-574), землетрус руйнує Готем, та відрізає його від країни, Буллок — один з небагатьох поліціянтів, який залишився й допомагав Гордону підтримувати правопорядок у місті. Обидва виживають, але Гарві було важко поранено. У сюжетній лінії Batman #587 «Officer Down», незадоволений у минулому поліціянт Джордан Річ (Jordan Rich) стріляє у комісара Гордона. Через відсутність доказів Річа відпускають, але Гарві здає його особистість мафії. Після цих подій Гарві покидає роботу у поліції.

Batman #587 «Officer Down», Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Batman #587 «Officer Down»

Буллок й Кріспус Аллен (Crispus Allen), сприяють затриманню Джокера, Глиноликого й Опудало. Пізніше Гарві співпрацює з Рене Монтоя (Renee Montoya) та певний час служить на угрупування Checkmate.

Під час арки «Batman Troika» Буллок був сильно поранений під час протистояння з КГБістом, де майже помирає під час цього інциденту. У випуску Detective Comics #682 Гарві знаходиться у важкому стані в лікарні, а Рене Монтоя сидить з ним.

Detective Comics #682 «The KGBeast returns», Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Detective Comics #682 «The KGBeast returns»
Detective Comics #682 «The KGBeast returns», Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Detective Comics #682 «The KGBeast returns» – Гарві у шпиталі

«Рік потому» (One Year Later)

Після арки «One Year Later», Буллоку було дозволено знову приєднатися до поліції за умови, що цього разу він не накоїть жодної помилки. Бетмен і Буллок помирилися, погодившись дати один одному другий шанс після минулих розбіжностей. Про минуле Гарві до цього моменту майже не було нічого відомо, він сам заявив, що колись був конкурентом «Золотих рукавичок» (Golden Gloves)

Batman «One Year Later», Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
«One Year Later»

New 52

The Ballad Of Harvey Bullock And Renee Montoya, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Гарві Буллок та Рене Монтоя
Batman New 52, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Гарві Буллок та Бетмен

Під час розслідування тривалої серії вбивств Буллок був викрадений Джейн Доу (Jane Doe), що дало їй можливість взяти облік поліціянта та проникнути у відділ поліції міста Готем. Лише Бетмен помічає підміну у поведінці Гарві. У New 52 Гарві бере участь в придушенні масових заворушень, допомагаючи Джеймсу Гордону.

DC Rebirth

У DC Rebirth Буллок співпрацює з комісаром Гордоном, коли він намагається напасти на резиденцію Вейна. У майбутньому, коли Тім Дрейк стає Бетменом, Буллок допомагає комісару Монтоя в старому районі міста.

Batman Rebirth, Бетмен, Гарві Буллок, ДС комікси, комікси українською
Гарві Буллок та Бетмен

 

Додати коментар