Uncomics

James Gordon

James Gordon, персонаж Джим Гордон, комікси Бетмен, DC comics

Джеймс Уортінгтон «Джим» Гордон — комісар департаменту поліції Готема. Гордон залишається одним із найближчих друзів Бетмена і найбільш надійних довірених осіб.

Джеймс "Джим" Уортінгтон Гордон

Джим Гордон, Джеймс Гордон, Комісар поліції Готєма, комікси DC, комікси на українській
 • Видавництво: DC
 • Псевдонім:
 • Дебют: Detective Comics #27 - The Case of the Chemical Syndicate
 • Зріст: 183 см
 • Вага: 76 кг
 • Рід занять: Поліцейський, борець зі злочинністю
 • Команда: Відділок поліції Готему
 • Сімейний статус: Був одружений на Барбарі Кін і Сарі Ессен, донька (у одний час приємна)— Барбара Гордон (Barbara Gordon), син Джеймс Гордон-молодший, від Барбари
 • Союзники: Batman Harvey Bullock
 • Здібності:
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Білл Фінгер (Bill Finger), Боб Кейн (Bob Kane)

James Gordon – Джим Гордон історія персонажу DC comics

Історія найчеснішого поліцеського Готему — Джима Гордона. Джеймс Гордон — детектив та поліцейський у Готемі, якого створили Білл Фінгер та Боб Кейн. Він був першим персонажем який підтримував Бетмена.

Еволюція персонажа Джеймса Гордона

Золотий вік коміксів

Джим Гордон, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон

До «Кризи на нескінченних землях» (Crisis on Infinite Earths) Джеймсу Гордону не подобалась позиція Бетмена, щодо урегулювання злочинності у місті. Джим не розділяв методів Бетмена — відстежувати злочинців та катувати їх, тому що це було вище закону. Врешті-решт Бетмену вдалося домовитись з Джимом, і вони почали спільно працювати над тим, щоб знищити кримінал в Готемі. Врешті-решт Джим зміг здихатись Комісара Горгана (Grogan) і стати комісаром поліції. З того часу, Джим часто звертався до Бетмена по допомогу у вирішенні складних злочинів та боротьби зі злочинцями.

Після «Кризи на нескінченних землях» Джеймс Гордон оновив свою історію у коміксі «Бетмен: рік перший» Френка Міллера. Джеймс Гордон — це ветеран з минулим, котрому доводиться переїхати зі своєю вагітною дружиною з Чикаго в Готем-Сіті. Джима перевели до одного з найкорумпованіших відділів поліції Готема.

До зустрічі з Бетменом, Джим брав участь у справі «Вбивця Пітера-Пена» (The Peter-Pan Killer). Справа оберталася навколо вбивці, який викрадав дітей. Коли Гордон дізнався, що головного підозрюваного звільнили з в’язниці, він пішов за ним у надії запобігти черговому вбивству.

barman year one, бетмен рік перший, Джим Гордон та Сара Ессенс, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон

Джим залишався одним з найчесніших копів у Готемі і незабаром з’ясовує, що єдиним його союзником проти злочинного світу є Бетмен. Джим і Бетмен знайшли спільну мову. Щоразу, коли Джиму потрібно було поговорити з Бетменом, він використовував бет-сигнал, який був розміщений на покрівлі будівлі поліцейського відділку. Також наприкінці «Бетмен: Рік перший» Джим та його син Джеймс Гордон-молодший були врятовані Бетменом. Бетмен був без маски, однак Джим заперечує що бачив лице Брюса, бо в той час не носив окулярів. У цей час Гордон знайомиться з Сарою Ессен.

Між боротьбою з корупцією, яку Джим помічав у відділку та неприємностями у шлюбі, єдиним яскравим моментом в його житті було проведення спілкування з напарницею Сарою Ессен.

Пригоди Бетмена та Гордон під час «Бетмен: Довгий Гелловін»

Леслі покидає його, забравши з собою сина. Гордон почав працювати над справою Свята (Holiday), який вбивав гангстерів міста. В результаті розслідування Джеймс зіткнувся зі своїм старим другом, Харві Дентом, який став лиходієм на ім’я Дволикий.

james gordon long the long halloween, Джим Гордон, комікси про Бетмена, Бетмен Довгий Геловін
«Бетмен: Довгий Гелловін» (Batman: The Long Halloween)

Після закінчення справи, Гордон отримав чергове підвищення. На цей раз він став комісаром. Тепер його турбував новий злочинець, Hangman, що вбивав поліцейських. Джеймс зібрав групу з поліцейських, яка повинна була займатися викоріненням корупції в місті. Водночас відносини Джеймса і Барбари остаточно розвалилися, в результаті чого вони розлучилися. Тим часом, довіра між Гордоном і Бетменом міцніла, і незабаром перейшла у справжню дружбу. Джеймс удочерив дочку свого брата, Барбару, після того як той загинув в автомобільній катастрофі.

Джеймс Гордон робив все можливе, щоб очистити ряди поліції й уряду Готема від корупції. Джим знайшов союзника в лиці Харві Буллока, такого ж чесного, як і комісар. Повільно, Готем ставав менш корумпованим.

Джим Гордон під час «Бетмен: Убивчий жарт»

В черговий раз Барбара відвідувала Джеймса, пролунав стук у двері. Дівчина відкрила двері й побачила на порозі Джокера. Джокер вистрілив в неї та викрав Гордона. Джокер психологічно катував Джеймса, щоб довести Бетмену, що будь-яка людина, зіткнувшись з трагедією, збожеволіє, як і він. Зрештою, Темний Лицар врятував Джеймса, але той змусив Бетмена пообіцяти йому, що справа Джокера буде вирішена законним шляхом. Бетмен зміг схопити Джокера й відправити до лікарні Архему. Але тепер Джокер став головним ворогом не тільки Бетмена, але і Джеймса Гордона.

Джим Гордон та Сара Ессенс, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон

Після цього важкого випробування життя Гордона поступово знову стала нормалізуватися. Джеймс допомагав Барбарі адаптуватися до нового життя, куля Джокера потрапила в хребет і викликала параліч ніг. Крім того, у Джеймса з’явився новий друг і союзник, дівчина-поліцейський Рене Монтойя. До того ж Сара Ессен повернулася в Готем. Джеймс і Сара вирушили на своє перше справжнє побачення. Гордон був дуже щасливий. Але відразу після цього, роки куріння і специфічної роботи позначилися на його здоров’ї, і Джеймс переніс інфаркт.

Джим Гордон, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон, James Gordon
Серцевий напад у Джима Гордона

«Бетмен: Падіння Лицаря»

Джеймс відновив здоров’я після інфаркту і знову почав працювати. Його відносини з Сарою міцніли й, врешті-решт, вони одружилися.

Джим Гордон та Сара Ессенс, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон

Після зіткнення з Бейном, Брюс Вейн через зламаний хребет не міг бути Бетменом, тому його заміняв Жан-Поль Веллі (Jean-Paul Valley – Azrael). Гордон знав, що Бетмен це не його старий друг і тому відмовився від співпраці. Це дало старт розбіжностей між Джеймсом і новим мером Готема Армандом Кролом (Armand Krol), схвалюють дії нового жорстокого Бетмена. Коли Брюс Уейн повернувся, Джеймс не був упевнений, що може довіряти та чи не зникне він знов.

Проблеми між Джеймсом і мером привели до того, що Крол понизив Гордона у званні, а на місце, що звільнилося комісара призначив Сару. Це додало напругу в сімейне життя Джеймса. Гордон вирішив брати участь у виборах на пост мера, але натомість Брюс запропонував Маріон Грейнджа (Marion Grange). Гарантією для Джеймса було те, що він знову повинен стати комісаром, бо це найкращий варіант для Готема.

Догадуючись, що його відносини з Сарою можуть бути використані проти нього як шантаж – що сприяло подальшому розриву між ними. Навіть народження їхнього сина Джеймса-молодшого не змогло виправити їхні стосунки. Знаючи, що вони з Джимом не можуть бути разом, Сара переїхала до Нью-Йорка.

Джим Гордон та Сара Ессенс, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон
Джим Гордон та Сара Ессенс

Непідкупність Гордона забезпечила йому важкі стосунки з більшістю копів у відділку. Гордон і Бетмен разом розпочали очищати місто від корупції, і незабаром Джеймс отримав звання капітана. До їх команди приєднався окружний прокурор Харві Дент.

«Бетмен:  Нічия земля»

Після виборів Гордон знову повернувся на місце комісара поліції. Після землетрусу, коли місто було оголошено Нічиєю Землею — тобто виключене зі складу Сполучених Штатів, Гордон не хотів йти з Готема, він був готовий битися за Готем до останнього.

Batman: No Man's Land, Джим Гордон та Сара Ессенс, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон, бетмен нічия земля
«Batman: No Man’s Land»

Вихід на пенсію

Після того як Готем знову отримав статус міста, Джеймс знову зайняв пост комісара, хоча тепер він був вже не таким як раніше. Однієї ночі Джеймс запропонував хлопцям з відділку, відправитися в бар. Коли вони вийшли на вулицю, хтось чекав Гордона. Ця людина кілька разів вистрілив йому в спину. Злочинець, який напав на Джеймса, був Джордан Річ, офіцер поліції, який був заарештований Гордоном під час його служби в Чикаго. Джеймс пережив поранення, але після цього він пішов зі служби. Опісля Джеймс почав багато подорожувати, але його весь час тягнуло назад в Готем. Незважаючи на те, що Гордон вийшов на пенсію, він часто потрапляв у неприємності, що нагадувало йому його минуле. Після нападу Саллівана (Sullivan) Бетмен передає Batphone, на випадок, якщо йому потрібно зв’язатися. Після того, як Барбарі зробили операцію, після наслідків від вірусу Бреніак, Гордон відвідує її в Метрополісі. Барбара розкриває своє альтер-его Oracle, а також своє минуле як Batgirl. Гордон зізнається, що знав про Батгьорл, але приємно здивований, коли дізнається про те, що вона Oracle.

Повернення Джима Гордона

Гордон повернувся на свій пост через кілька місяців після відсутності Бетмена у «One Year Later». Причини по яким Джеймс повернувся в полцію до кінця невідомі, але швидше це через ріст корупції. Після повернення в Готем Темного лицаря Гордон був отруєний газом під час сутички з Джокером, через що Джеймсу довелося провести деякий час в лікарні.

«Бетмен: Найтемніша ніч»

Під час кросоверу «Чорна ніч», Джеймс вважає що Бетмен загинув під час подій «Final Crisis». На місто нападає насунувся Nekron – сила, яка реанімує померлих супергероїв і прагне знищити всі емоції всесвіту. Бабраба (в неї всілився Deadman) рятує Гордон під час нападу на поліцейську ділянку.

Batman Blackest Night #2, Джим Гордон, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон, Барбара Гордон
«Batman Blackest Night #2»

Гордон у образі Бетмена NEW 52

У вересні 2011 року виходить перезапуск Бетмена у версії The New 52. Гордон як і раніше – уповноважений поліцейський та колишній морський піхотинець, але набагато молодший. Він досі одружений зі своєю дружиною Барбарою, він і Барбара – біологічні батьки Барбари Гордон. Під час сюжетної лінії «Forever Evil», Гордон відправляється у «Блекгейт», щоб врятувати наглядача. Коли у Аркхемі спалахує бійка, Гордон допомагає евакуювати громадян із Готема.

У «Бетмен Вічний» (Batman Eternal) сюжетна лінія починається з того, що Джеймса затримують за скоєння злочину, якого він не робив. Незважаючи на свої сумніви, Гордон вирішує залишитись у в’язниці. Такі злодії, як Пінгвін, намагаються напасти на Джима, але він використовує приклад Бетмена, щоб з мінімальними зусиллями вселити страх у злочинців.

Batman #41 (2011), Джим Гордон, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон
Batman #41 (2011 р.)

Після «смерті» Брюса Уейна в битві з Джокером під час подій Бетмена #40, Гордон одягає костюм Бетмена, використовуючи роботизовану меху. Гордон вперше виступає як Бетмен у «Дивергенції #1» (Divergence #1). Джеймс розуміє, що це «найгірша ідея в історії Готема», але погодився на пропозицію, бо більше ніхто не здатний зрозуміти Готема так, як зробив Бетмен. Коли Кларк приїжджає до Готема, щоб розслідувати докази того, що зброя, яка в даний час застосовується проти нього, була створена в Готемі, але їх початкова зустріч приводила до бійки, оскільки Супермен не вірить, що Гордон – це новий Бетмен і Гордон сумнівається у Супермена через те, що він зараз працює з Лютором.

BATMAN SUPERMAN #21, Джим Гордон, комікси про Бетмена, комісар Джеймс Гордон Бетмен
Batman Superman #21

Гордон врешті-решт працює з Суперменом, щоб зупинити Vandal Savage. Пізніше Гордон працює з Лігою Справедливості. Незважаючи на всі зусилля Гордона, все призводить до того, що Містер Блум (Mr. Bloom) здійснив напад на Готем, спонукаючи Брюса Вейна – повернутись. Гордон, вважає, що світ потребує Бетмена, щоб зіткнутися зі своїми кошмарами, щоб нормальні люди могли навчитися справлятися з більш звичайними проблемами – Гордон покинув позицію Бетмена.

Batman #48, amnesic Batman, комікси про бетмена українською
Batman #48

Бетмен та Джеймс Гордон – історія справжньої особистості Бетмена

У більшості коміксів Гордон не знає справжньої особистості Бетмена. У фільмі про Бетмена 1966 року Гордон відверто заявляє про своє не бажання знати справжнього ім’я Бетмена. У Batman #71 Гордон для власного задоволення намагається розкрити особистість Бетмена, але Брюс розкриває план Джеймса. У «Batman: Year One» Гордон стверджує, що не побачив лиця Бетмена (якого бачить і його дружина в той час, Барбара), оскільки  на ньому не було окулярів. У «Batman: The Animated Series» Гордон натякав, що навмисно уникає розслідування на тему особи Бетмена чи Батгьорл. Так у сюжетній лінії «Blind Justice» у 1980-х роках всі помилково вважають, що Бетмен мертвий, а Гордон у розмові з Брюсом говорить, що Бетмен заслужив право на пенсію, якщо цього захоче.

Під час «Бетмен:  Нічия земля» Бетмен намагається повернути довіру Гордону, розкривши свою особистість. Гордон відмовляється дізнатись, навість тоді, коли Брюс знімає маску, проте, Джеймс сказав, що якби він хотів дізнатися особу Бетмена, він міг би це зрозуміти багато років тому.

Під час історії з Hush, працюючи із Суперменом, Бетмен обговорює, чи знає Перрі Уайт справжню особистість Супермена. Тим самим, Брюс проводить паралель з собою й Гордоном, кажучи, що Гордон занадто крутий коп, щоб не зрозуміти цього. У тій же арці Гордон, намагається зупинити Бетмена від вбивства Джокера. Джим говорить Бетмену пам’ятати, хто є його зразком (маючи наувазі батьків Брюса). Крім того, він просить Бетмена згадати, хто і що зробив його тим, ким він є, досить очевидне відсилка на Джо Чилла (Joe Chill), припускаючи, що Гордон знає, що Брюс Уейн – Бетмен.

Барбара розкриває свою особистість у Birds of Prey #89.

У «Бетмен: Найтемніша ніч» Гордон чує, коли Deadman називає Робіна – Грейсоном. Під час «Batman: The Black Mirror» Гордон натякає Діку, що він знає про особистість Грейсона та Вейна.

Під час кар’єри Гордона як Бетмена у NEW 52, Джеймс зустрічається з Брюсом і представляє себе Бетменом, відзначаючи, як це дивно говорити про Брюса. Після того, як Брюс змушений пожертвувати своїм новим життям, щоб врятувати Готем від містера Блума (Mr. Bloom), Гордон вибачається за те, що змусив Бетмена повернутися, зазначивши, що його друг був у спокої, коли він був у відсутності, і починає називати його “Б …”, перш ніж зупинитись, але Бетмен ігнорує близьке ім’я на користь запевнення Гордона, що людина, якою він міг бути без Бетмена, давно помер.

Додати коментар