Uncomics

Nightwing

nightwing, dick greyson, найтівінг комікси, дік грейсон

Найтвінг — Річард Грейсон — прийомний син Брюса Вейна. Його трагічне минуле змусило його дізнатися таємну особу Брюса Вейна як Бетмена і приєднатися до боротьби зі злочинністю, у якость Робіна. У зрілому віці Грейсон приймає власну ідентичність як героя Найтвінга, лідера Юних Титанів.

Річард Джон Грейсон

Дік Грейсон, Найтвінг, комікси українською, комікси DC
 • Видавництво: DC
 • Псевдонім: Nightwing (Robin I)
 • Дебют: Detective Comics #38 – Дік Грейсон у ролі Робіна, Tales of the Teen Titans #44 (липень 1984 р.) – Дік Грейсон у ролі Найтвінга, в образі Бетмена – Robin #0 (жовтень 1994 р), в образі Агента 37 – Grayson #1 (липень 2014 р.)
 • Зріст: 179 см
 • Вага: 84 кг
 • Рід занять: У минулому – помічник Бетмена, наразі борець зі злочинністю, шпигун
 • Команда: Підлітки Титани (Teen Titans), Титани (Titans), Outsiders, Ліга Справедливості (Justice League), Batman Inc., Spyral
 • Сімейний статус: Неодружений
 • Союзники: Batman James Gordon Superman
 • Здібності: Акробатика, експерт з криміналістики, маскування та бойових мистецтв
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Боб Кейн (Bob Kane), Біл Фінгеро (Bill Finger), Джері Робінсон (Jerry Robinson)

Nightwing (Robin I) – Найтвінг історія персонажу DC comics

Створення героя коміксів Nightwing

Річард Джон Грейсон відомий наразі як Nightwing, був створений Бобом Кейном (Bob Kane), Білом Фінгером (Bill Finger) та ілюстратор Джері Робінсон (Jerry Robinson) у 1940 році. Вперше світ дізнався про Діка Грейсона в образі Робіна у Detective Comics #38, в образі Найтвінга, Дік дебютував в Tales of the Teen Titans #44.  Дік Грейсон довгий час був помічником Бетмена — Робіном, їх пов’язували тісні сімейні стосунки, боротьба зі злочинцями та охорона містян Готему. Коли автори створювали Робіна, то надихались образом Робін Гуда, обравши основний колір костюму зелений та червоний. Грейсон у своїх пригодах продовжив лінію «Летючих акробатів» (Flying Graysons) — Грейсонів, використовуючи навички акробатів.

Tales of the Teen Titans #44, найтвінг, комікси про бетмена
Tales of the Teen Titans #44

Альтернативні версії Nightwing

Існували й інші персонажі які носили прізвисько Nightwing. Наприклад, в «Superman in Kandor» у коміксі Superman #158 (січень 1963 р.) Супермен взяв собі прізвисько ночокрила. Кларк Кент потрапляє разом зі своїм другом Джиммі Олсеном (Jimmy Olsen) в Кандор — кріптоніанске місто, яке було зменшене і таким чином врятоване від вибуху на Криптоні. Супермен розпочинає боротися зі злочинністю в Кандорі, Кларк і Джим надихаються образами Бетмена і Робіна, супергероями, які не мають надлюдських суперздібностей. Але через те, що на Криптоні немає ні кажанів, ні малинівок, вони взяли імена птахів свого друга Нор-Кана — Найтвінг (Nightwing) і Флеймбьорд (Flamebird). Існує й інша альтернативна версія пов’язана з міфологією Криптону. За кілька сотень років до народження Кал-Ела існував криптоніанець, якого вигнали із родини, тому він вирішує боротись зі злочинністю та взяти прізвисько Nightwing.

Superman #158, комікси про супермен, nightwing superman
Superman #158

Найтвінг кращий детектив у Готемі після Бетмена. Він взяв від Бетмена найліпші риси та примножив свої здібності у декілька разів. Дік експерт з криміналістики, маскування та бойових мистецтв. Союзники називають Найтвінга найліпшим гімнастом у всесвіті. Напрацьовані навички з акробатики допомогли йому в боротьбі зі злочинцями. Бетмен, визнав його найвправнішим акробатом, адже він єдиний хто може зробити чотири сальто підряд. Сучасний герой знаходиться на піку людських можливостей та фізичної форми – сила, стійкість, швидкість, рефлекси у його арсеналі супергероя. Грейсон, також є видатним стратегом. Свої особливі здібності він неодноразово демонстрував із командою Ліги Справедливості та Титанами. Він навіть перевершив у цьому Бетмена, хоча саме Брюс навчив його цього.

Біографія персонажа Діка Грейсона

Майбутній герой народився у перший день весни. Батьки Грейсони були відомими професійними акробатами, які працювали у Цирку Хейлі. З дитинства його прозвали маленьким Робіном. Це зіграло велику роль у його майбутньому житті. З дитинства Дік займався акробатикою, щоби стати частиною «Летючих Грейсонів». Цирк постійно гастролював. Коли трупа приїхала до Готема, хлопець почув розмову кримінального авторитета Тоні Зукко (Tony Zucco) під псевдонімом «Босс» із власником цирку. Той хотів отримати гроші, однак чоловік відмовився. Тоді Зукко зірвав виступ. Під час трюків «Летючих Грейсонів», їм перерізали страхувальні сітки й батьки Діка померли. У ту ніч його помітив Брюс Уейн, але не встиг врятувати.

Secret Origins #50, robin I, дік грейсон, комікси про бетмена
Secret Origins #50

Пізніше хлопця відправили до колонії для неповнолітніх. Продовжувати життя було там неможливо. Діка вирішили відправити до Католицького притулку. Одна Брюс знайшов Грейсона та взяв під власну опіку. На початку Діку не вистачало уваги, хоча він був вдячний Уейну, однак одного разу вирішив втекти. Хлопець постійно намагався розкрити подробиці вбивства своїх батьків. За кілька днів розслідування Дік раптово зустрів Бетмена і дізнався секрет свого опікуна.

Разом вони знайшли Зукко, але не змогли дізнатися причин чи арештувати його, бо він помер від серцевого нападу. Розслідування справи ще більше зблизило Брюса та Діка. Бетмен зробив хлопцю пропозицію від якої він не зміг відмовитися. Грейсон став помічником Темного Лицаря під псевдонімом Робін. 

Secret Origins #50, robin I, дік грейсон, комікси про бетмена
Secret-Origins-#50

Історія Діка Грейсона у ролі Робіна

Розпочавши нове життя, Дік сумлінно допомагав Бетмену. Постійні пригоди та сутички з ворогами зробили Робіна набагато сильнішим, та перетворили його з юного підлітка на молодого та героїчного парубка. Однак один двобій дуже вплинув на Робіна. Перша поразка Діка трапилась під час чергової сутички з Дволиким, події розкриті в Robin #0 (1994 р.) Чак Діксон (Chuck Dixon), Денні О’Нейл (Denny O’Neil) та Джордан Б. Горфінкель (Gordan B. Gorfinkel). Коли Дволикий захопив Бетмена, хлопець не підозрював про пастку, тоді на очах Бетмена покалічили Робіна. Темний Лицар вирішив на певний час відсторонити Діка від справ. Одночасно він був поранений Джокером. Грейсон став надто злим та незадоволеним. Постійні розлади у стосунках із Бетменом віддалили героїв. У майбутньому, на його заміну в ролі Робіна стане Джейсон Тодд.

дік грейсон, бетмен і робін, Dick Grayson
Тренування Робіна та Бетмена

До речі, Двуликий постійно наносив пошкодження Робіну. Мені подобається думати, що у Харві Дента дуже особисті причини ненавидіти Діка Грейсона. Подумайте самі, в коміксі «Year One» Френка Міллера ми дізнаємося, що першим союзником Бетмена в Готем-Сіті є не Робін чи Джим Гордон, а Гарві Дент (Дволикий), який був єдиною силою справедливості та боротьби зі злочинцями в Готемі. Першою великою невдачею Бетмена є його нездатність врятувати Харві Дента від того, щоб стати виродком, що, у свою чергу, є причиною першої невдачі Діка як Робіна.

Еволюція персонажу Найтвінга

Першою місією Tales of the Teen Titans #44 стало визволення Титанів на чолі з Ієрихоном (Jericho). Команду атакував Дефстроук (Deathstroke). Героям вдалося врятуватися. Тоді Дік зрозумів, що остаточно не може пов’язувати своє життя із Бетменом. Nightwing проявив себе як лідер, здатний власноруч приймати серйозні рішення та боротися зі злочинністю.

Tales of the Teen Titans #44, Nightwing, Dick Grayson
Tales of the Teen Titans #44 – перша поява Найтвінга

Однак життя знову повернуло його до ситуації з Зукко, вбивцею батьків Грейсонів. Дік дізнається, що він досі ще живий, і розуміє що злодій прийде за Бетменом та вирішив допомогти йому у цій битві. Операція вийшла з-під контролю, Зукко підстрелили, а Грейсон так і не дізнався причини вбивства батьків тієї ночі у цирку.

Згодом, Дік розійшовся з коханою та покинув команду. Тоді він знайомиться із Тімом Дрейком (Tim Drake). Хлопець бачив як померли батьки Діка та шпигував за ним. Побачивши новини де Робін робить чотириразове сальто, Тім з легкістю зрозумів хто переховується під маскою Робіна та Бетмена.  Дік Грейсон знайомить молодого Тіма Дрейка з Альфредом. І Дік, і Альфред обурені очевидним знанням Тіма про особистість Брюса Вейна. Під час подій «A Lonely Place of Dying – Chapter Three: Parallel Lines» Грейсон відводить Тіма Дрейка до Бет-печери, де сам надягає костюм Nightwing, щоб допомогти Бетмену у боротьбі з Дволиким. Тім скаржиться, що Бетмену потрібен Робін, а не Найтвінг, але Альфред передбачає це і пропонує йому стати наступним Робіном. 

Batman #441 - A Lonely Place of Dying - Chapter Three: Parallel Lines, комікси про бетмена, comics batman and robin
Batman #441 – A Lonely Place of Dying – Chapter Three: Parallel Lines (1989 р.)

Під час подій «Batman: Knightfall Part One: Broken Bat» (1993 р.) Брюса поранено від рук Бєйна. Тім пропонує Діку стати на заміну. Брюс вирішує назначити іншого героя – Азраеля (Azrael, Jean-Paul Valley). Але чоловік був надто жорстокий, Дік мав постійно вертатися до Готему, щоб допомогти Тіму зі справами у місті. Хворий Брюс не міг терпіти таке нахабство та вирішив повернутися, де переміг Азраела, знову ставши Бетменом.

Batman: Knightfall Part One: Broken Bat
Batman: Knightfall Part One: Broken Bat

Сучасний образ Nightwing

Визначну роль в еволюції персонажу зіграв Супермен. Коли Грейсон вже втратив себе, він звернувся до Кларка Кента. Тоді Супермен розповів історію про криптонця, якого вигнали з сім’ї. Він прагнув справедливості, тому присвятив своє життя захисту Криптону. Героя звали Найтвінг. Дік сприйняв дуже близько цю історію та вирішив взяти для себе новий образ. Грейсон вдягнув цирковий костюм батька та почав інше життя. Пізніше Дік познайомився із Титанами.

From Nightwing (Vol. 2) #102 (2005)
From Nightwing (Vol. 2) #102 (2005)

Перезапуск Nightwing DC Comics відбувся у Nightwing Vol. 1: Traps and Trapezes (The New 52), який є бестселером за версією New York Times. Автори змінили костюм героя з синього на червоний, а емблему перенесли через плече на руку. Зовнішньо, костюм став броньований з шипами та великими перчатками як у Бетмена. Образ Діка Грейсона став більш агресивний та героїчний.

У серій NEW 52 Дік — це вже дорослий чолов’яга, який продовжує одягати костюм Найтвінга. Грейсон повертається до Готема, коли туди приїздить цирк Халі. Виявляється, що він його унаслідував. Тепер перед ним стоїть задача дізнатися якомога більше таємниць цирку та його минулого.

Nightwing Vol. 1: Traps and Trapezes (The New 52), комікс Найтвінг, Дік Грейсон
Nightwing Vol. 1: Traps and Trapezes (The New 52)

В кросовері Бетмена «Смерть родини» (Batman: Death of the Family) Джокер хоче знищити цирк Халі. Під час сюжетної лінії «Смерть родини» одного з друзів Діка – Джиммі Кларка, який працював цирковим клоуном, вбиває Джокер. Він влаштовує пожежу, в якій гине новий Робін — Даміан Уейн та згорає цирк. Грейсон був повністю зламаний втратою найдорожчих людей та свого будинку. Коли смерть Деміана і потенційне воскресіння стають одержимістю Бетмена, Дік віддаляється від Брюса, та намагається його переконати рухатись далі (Batman & Robin #23). Тоді ж Дік дізнається, що Тоні Зукко можливо досі живий і відправляється до Чикаго, штат Іллінойс.

Grayson (2014-2016) #11, комікс Грейсон, Дік Грейсон Найтвінг
Grayson (2014-2016) #11

У 2014 році видавці завершили серію із Найтвінгом. Персонажа змінив сольний проєкт про агента Spyral – Greyson. Дік відмовився від свого життя у ролі Nightwing у віці 22 років і працює під прикриттям як агент організації Spyral, де колишня також працює Batwoman. Серія коміксів DC «Greyson» закінчилася випуском #20, де у фінальному випуску, що всі знання про особу Діка були стерті з більшої частини світу за допомогою одного із супутників Spyral, що дозволило Діку знову відновити свою діяльність як Nightwing.

Комікси про Найтвінга на українській

На українською мову не було перекладено жодного коміксу про Nightwing. У вільному продажі в Україні я знайшов «Nightwing Vol. 1: Better Than Batman» на англійській мові. Найтвінг фігурує у коміксах Бетмен «Смерть родини» (Batman: Death of the Family), який був перекладений на українську мову.

Batman: Death of the Family, найтвінг, дік грейсон комікси
Бетмен «Смерть родини» (Batman: Death of the Family)

Додати коментар