Uncomics

Superman

superman comics,комікси українською, комікси про супермена

Супермен — супергерой коміксів DC. На початку своєї історії Супермен, як і багато інших супергероїв того часу, був використаний урядом Сполучених Штатів як інструмент пропаганди під час Другої світової війни.

Кларк Кент

Кларк Кент, Супермен, комікси українською, Комікс ДС, DC comics
 • Видавництво: DC
 • Псевдонім: Superman
 • Дебют: Detective Comics #1 (березень 1939 р.)
 • Зріст: 191 см
 • Вага: 107 кг
 • Рід занять: Супергерой, борець зі злочинністю, член «Ліги Справедливості», репортер в Daily Planet
 • Команда: Ліга Справедливості
 • Сімейний статус: Неодружений; одружився з Лоїс Лейн у випуску «Superman: The Wedding Album» (1996 р.), дитина Кларка і Лоїс в конічній версії DC Comics народилася в «Convergence: Superman # 2» (липень 2015 р.), на ім’я Джонатан Самуель Кент (Jonathan Samuel Kent), який з часом став Superboy
 • Союзники: Batman Wonder Woman
 • Здібності: Політ, надшвидкість, рентгенівський зір, телескопічний зір, крижаний подих та інше
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Джеррі Зігель (Jerry Siegel), Джо Шустеро (Joe Shuster)

Superman – Супермен історія персонажу DC comics

Створення героя коміксів Superman

Superman був створений американським письменником Джеррі Зігелем (Jerry Siegel) і американським художником Джо Шустером (Joe Shuster) у 1933 році. Всупереч його нинішньому втіленню, Людина зі сталі вперше був представлений як лиходій. Назвавши своє творіння «The Superman», Сігел і Шустер запропонували її «Consolidated Book Publishing», і видавництво опублікувало чорно-білий 48-сторінковий комікс, названий Detective Dan: Secret Operative No. 48. Більше від цього видавництва не було жодної публікації. Джеррі Зігель і Джо Шустер надалі шукали видавницвта, які були у змозі оцінити їх творіння, Зігель вважав, що видавці продовжували відкидати їх, тому що він і Шустер були молодими і невідомими, тому він шукав знаменитого художника, який замінить Шустера. Коли Зігель розповідав Шустеру, що він шукає йому аміну, Шустер спалив велику кількість коміксів про Супермена, зберігаючи тільки обкладинку.

Історія супермена, комікс супермен, Detective Dan: Secret Operative No. 48.
Detective Dan: Secret Operative No. 48.

Ім’я Super-Man з’явилось в короткому  «The Reign of the Super-Man», який був опублікований у 1933 році.

The Reign of the Super-Man, комиксы про супермена, комікси українською
«The Reign of the Super-Man» – перший випуск про Супермена
The Reign of the Super-Man, комиксы про супермена, comics Superman, комікси про Супермена
The Reign of the Super-Man
Science Fiction: The Advance Guard of Future Civilization, комікси про супермена, superman comics
«Science Fiction: The Advance Guard of Future Civilization» – один з невиданих коміксів про Супермена

Згодом, Зігель і Шустер вирішили переписати образ персонажа на героя, який бореться зі злочинцями – так з’явився Супермен. У червні 1935 року Зігель і Шустер розпочали співпрацю з National Allied Publications, якою тоді володів Малькольм Уілер-Ніколсон.

У жовтні  1935 р. Уїлер-Ніколсон запропонував опублікувати Супермена в одному зі своїх журналів. Зігель і Шустер відмовилися від його пропозиції, оскільки Уілер-Ніколсон продемонстрував себе безвідповідальним бізнесменом. Він повільно реагував на їхні листи і не платив їм за роботу над New Fun Comics # 6.

У червні 1938 року оновлений Супермен дебютував у Action Comics # 1 і з того часу став одним з найвідоміших і знакових супергероїв усіх часів.

Action Comics #1, історія коміксів, история комиксов про Супермена
Action Comics #1 – дебют Людини зі Сталі

Супермен, маючи величезну історію протягом десятиліть, змінював свій образ в міру своїх пригод. Деталі та походження Супермена, романтичні відносини й супер здатності змінювалися  відповідно до історії публікацій, починаючи з Золотого століття коміксів та до нинішнього часу. Повна концепція героя була представлена ​​читачам у 1939 році в серії коміксів Superman. Головні суперздібності й вороги були представлені в 40-х роки, тоді ж Супермен почав літати, тоді ж з’явилися перші костюмовані лиходії (1941 рік). Вперше про існування Криптону сам Супермен дізнався в 1949 році.

Релігійний та міфологічний образ Кларка Кента

Автори надихалися героями міфів та легенд, такими як Самсон, Геркулес, Мойсей та інші. Бувши пристрасними шанувальниками кінематографії тих років, Зігель і Шустер надали персонажу ім’я Кларка Кента (Clark Kent), поєднуючи імена акторів Кларка Гейбла і Кента Тейлора. Існує й інша теорія походження героя, оскільки Сігел і Шустер були євреями за походженням, деякі знавці релігії та поп-культури, такі, як Раббі Симха Вайнстайн і британський романіст Говард Джейкобсон, вважають що на створення Супермена частково вплинув Мойсей та інші елементи єврейської релігії. Не так давно ця інтерпретація була схвалена біографом Ларрі Тайем. Наприклад, кріптоніансье ім’я «Кал-Ел», нагадує івр. קל-אל, що у перекладі означає«голос Бога». суфікс ель, означає «Бог», також може бути знайдений в імені ангелів Гавріель, та Аріель. Ларрі Тай припустив, що «голос Бога» є алюзією на пропрока Мойсея. Більш того, коли єгипетський фараон наказав всім чоловікам-євреям потонути в Нілі, батьки Мойсей врятували свого сина, як це зробили батьки Кал-Ела, відсилаючи його на кораблі до нових, прийомних батьків з чужою культурою, щоб врятувати його від неминучої смерті. З іншого боку Супермен бачиться іншими, як відсилка на образ Ісуса, оскільки є рятівником людства. Більш того, прізвище Кент на початку 20 сторіччя у реальному житті була частою американізацією прізвища «Коен».

Історія публікацій та персонажа Batman

Золотий вік Супермена

Історія Кал-Ела починається з того, що його батько Джор-Ел (Jor-L, Jor-El), вчений з планети Криптон, виявляє те, що планета в найближчий час вибухне. Він намагається попередити своїх колег-вчених про катастрофу. В останній момент він і його дружина Лара розміщують свого сина Кал-Ел в космічному човнику і виводять його в космос, де через деякий час він опиняється на Землі, і його знаходять Етан і Сара Кент.
Jor-El, комікси про Супермена, история Superman, комікси про Супермена
Jor-El виявляє, що планета в найближчий час вибухне, в останній момент він і його дружина Лара розміщують свого сина Кал-Л в космічному човнику і виводять його в космос
Спочатку Етан і Сара Кента мали намір відправити його в дитячий будинок, але в останній момент вирішили його усиновити, назвавши його «Кларк». Кларк дорослішав, і його здібності почали проявлятися з самого раннього віку. Кларк переїжджає в Метрополіс, щоб почати кар’єру в «Daily Star» (пізніше відомої як Daily Planet). Після переїзду до Метрополісу, Кларк стає захисником міста, але, на відміну від своїх пізніх втілень, у той час, він був надзвичайно агресивним і жорстким, часто вбиваючи своїх ворогів. У цей період Супермен не дбає про те, скільки шкоди наносить його сила, тому бореться зі злодіями й не замислюється про руйнівні наслідки, які, рідко зображувалися на сторінках коміксів. Таке ставлення тривало до кінця 1940-х років до того моменту, коли новий редактор Уїтні Елсворт (Whitney Ellsworth) заборонив вбивства та руйнацію. У Золотому віці коміксів були введені декілька персонажів, які розширили та доповнили пригоди Кларка — це Лоїс Лейн (Lois Lane) та Лекс Лютор (Lex Luthor) заклятий ворог Супермена.

Супермен у період Другої Світової війни

Superman # 17, Superman, комікси про Супермена, история комиксов Superman
Супермен став частиною пропаганди у боротьбі з нацизмом у випуску Superman #17

Супермен став для Шустера і Зігеля способом дати оцінку подіям, що відбувалися в Німеччині. Людина зі Сталі почав боротьбу з нацистами ще до того, як Америка увійшла до Другої світової війни. Насправді, культурне надбання Супермена було настільки ясним, що навіть Геббельс написав: “Цей Супермен – єврей!

На початку своєї історії Супермен, як і багато інших супергероїв того часу, був використаний урядом Сполучених Штатів як інструмент пропаганди під час Другої світової війни. Саме тоді Superman вперше був представлений як людина, яка втілювала американські ідеали. У часи Другої Світової війни Супермен, як герой, безпосередньо брав участь у налагодженні миру на сторінках коміксів.

Superman isn't Jewish (but I am...kinda)
Superman isn’t Jewish (but I am…kinda) – комікси на релігіозну тематику, обкладинка відсилає до образу Супермена

Срібний вік Супермена

Багато з найбільш знакових злодіїв Супермена вводяться в епоху Срібного віку коміксів, і більшість з них беруть тему наукової фантастики, включаючи Brainiac і Bizarro. Супермен допомагає створити Лігу Справедливості Америки, позначивши одну з перших команд перехресного панорамування в історії коміксів. У 1960-х роках походження Людини зі Сталі було розширене: Супермен народився на Криптоні, в сім’ї Джор-Ела (невелика зміна від «Золотого століття» Jor-L) та Лари Лор-Ван (Lara Lor-Van).
Корабель Кал-Ела потрапляє в Смолвіль (Smallville), і його знаходять Джонатан і Марта Кент (у Золотому віці коміксів їх іменували Етан і Сара Кента), які прийняли хлопчика і виховали його як свого власного, назвавши його Кларком (дівоче ім’я Марти). Кларк виявляє свої здібності у ранньому віці, і намагається їх контролювати. Кларк переконує свою матір створити для нього костюм і боротись зі злом, як Superboy в місті Смолвіль.
У 1960-х роках був представлений другий Супермен. DC Comics створила мульти всесвіт, який поділили між собою персонажі. Це дозволило персонажам з 1940-х років існувати паралельно їх оновленими версіями, що з’явилися в 1960-х роках. Це було роз’яснено, як існування двох паралельних світів, населених персонажами 40-х і 60-х років. Цей другий Супермен був представлений читачеві, щоб пояснити його участь в команді 1940-х років «Товариство Справедливості Америки» (Justice Society of America) й «Ліга Справедливості Америки» (Justice League).
More Fun Comics #101, Супербой, Супермен, історія Супермена, superboy
More Fun Comics #101
У 1945 році в More Fun Comics # 101 вперше з’явився Супербой. Персонаж потім був переміщений в Adventure Comics у 1946 році, а у 1949 році отримав свою власну серію. У 1950-х роках побачили світ комікси «Superman’s Pal Jimmy Olsen» (1954 р.) і «Superman’s Girl Friend, Lois Lane» (1958 р.). До 1974 року ці серії були об’єднані в одну, «The Superman Family», хоча всі серії були закриті в 1982 році.
Superboy Vol 1 53, комікси про супермен, супербой, superboy
Superboy Vol 1 #53
Коли Джонатан і Марта Кент помирають від хвороби, яку навіть Superboy не може вилікувати, Кларк переїжджає в Метрополіс і вступає до університету Метрополіс, продовжуючи свою кар’єру в коледжі. Зрештою він змінює своє прізвище на Superman. Втративши назавжди свій рідний світ — Криптон — Супермен усіма силами намагається захистити Землю й особливо — захистити від неприємностей свою сім’ю і друзів. Втрата рідної землі й одночасне усвідомлення того, що він несе відповідальність за використання своїх здібностей.
Superboy Vol 1 #98, comics superman, супермен комікси
Superboy Vol 1 #98

Бронзовий вік коміксів про Супермена

Художник Кармін Інфантіно (Carmine Infantino), який сформував вигляд Срібного століття – з роботами над Флеш-ом там Бетменом, був призначений художнім керівником DC у 1967 році. Редактор Юліус Шварц (Julius Schwartz), який успішно реанімував арки Бетмена від скасування в 1964 році, був призначений для оновлення серії. Починаючи з Superman #233 (січень 1971 р.), Кларк Кент залишається репортером, а його супер сили були послаблені. Такі письменники, як Денні О’Ніл (Denny O’Neil), Елліот С. Маггін (Elliot S. Maggin) і Кері Бейтс (Cary Bates), створили нові пригоди з новими лиходіями, а такі виконавці, як Ніл Адамс (Neal Adams) і Керт Свон (Curt Swan) й Мерфі Андерсон (Murphy Anderson), залишили незабутній відбиток на зовнішньому вигляді Супермена.

Superman #233, комікси про супермена, дс комікс
Superman #233

Сучасний образ Людини зі Сталі

У 1980-х роках відбулося радикальне переосмислення персонажу. DC вирішило усунути мультиверсійність, щоб спростити видання серій коміксів. Це призвело до переписання історій походження багатьох персонажів DC, включаючи Супермена. Джон Бірн (John Byrne) був відповідальний за оновлення історії Супермена, в результаті чого були видалені багато основних подій та персонажів, включаючи Супербоя і Супергьорл. Бірн повернув батьків Супермена — Марту і Джонатана Кента, як персонажів коміксів.

Битва між Суперменом і Бетменом у 1986 році, яка була написана видатним письменником – Френком Міллером (Повернення темного лицаря) є основою для битви між героями Бетмена та Супермена. У коміксі Бетмен вже похилого віку, одягає броньований костюм, щоб впоратися з Суперменом.

The Dark Knight Return, Batman v Superman, комікси
Batman vs Superman
Superman (vol. 2) # 75, comics superman, супермен комікси, смерть супермена
Superman (vol. 2) # 75 – смерть Супермена, лімітований випуск у чорній обкладинці

Супермен помирає в січні 1993 року. Шанувальники коміксів від DC вишикувалися у черзі, щоб купити копії, багато з яких були запечатані в чорному пластиковому покритті, прикрашеному кривавою символікою букви S. Сюжетна дуга також представила лиходія Думсдей (Doomsday), який з’являється в «Batman v Superman». Хоча, звичайно, Супермен врешті-решт повернувся з того світу, але наслідки його смерті, мали тривалий вплив на серію. У 1996 році Алекс Росс (Alex Ross) та його серія «Kingdom Come», яку він написав разом з Марком Вейдом (Mark Waid), зображували супергероїв DC у поєднанні з реалізмом та ностальгією. У цій арці Супермен, як останній син криптону намагається примусити нове покоління супергероїв дотримуватися етики та ідеалів його покоління.

Комікси про Супермен, Kingdom Come, superman comics
Kingdom Come #4

З 2000 року DC неодноразово переказував і пропонував альтернативні варіанти походження Супермена і ранніх пригод. Видатною аркою цього періоду була «All Star Superman» (2005–08 рр.) письменника Гранта Моррісона (Grant Morrison) і художника Френка К’ютеллі (Frank Quitely).

У вересні 2011 року DC перезавантажила всю лінійку коміксів «New 52», причому як Action Comics, так і Superman почались з випуску # 1, разом з іншими серіями (після подій Flashpoint). Костюм Супермена був перероблений, щоб виглядати більш схожим на броню, червоні труси поверх трико були відійшли у минуле. Моррісон займався перезапуском Action Comics, й створив 18 випусків з 2011-2013 р. що стала майбутньою основою для нового покоління пригод.

superman #1 new 52, комиксы супермен, комікси супермен New 52
Superman #1 new 52 – перший випуск оновленої лінійки New 52

Ген Луен Ян (Gene Luen Yang), письменник, отримавший Національну книжкову премію, розпочав свою роботу над Суперменом влітку 2015 року з випуску #41 (обкладинка Джона Роміта-молодшого). З того часу світ дізнався правду про таємну ідентичність Людини зі Сталі.

gene luen yang superman, комиксы про супермена, комікси супермен
Обкладинка Дж. Роміра Молодшого

Додати коментар