Uncomics

Wonder Woman

Чудо жінка, Wonder Woman, комікси марвел, комікси Чудо жінка

Діана Принц — амазонка всесвіту DC. Діана виросла на прихованому острові Теміскіра, також відомому як Райський острів.

Діана Принц (Diana Prince), Принцеса Діана Теміскірійська (Princess Diana of Themyscira)

Діана Принц, Чудо-Жінка, комікси українською, комікси DC
 • Видавництво: DC
 • Псевдонім: Wonder Woman
 • Дебют: All Star Comics #8 (1941 р.)
 • Зріст: 183 см
 • Вага: 75 кг
 • Рід занять: Борець зі злочинністю
 • Команда: Ліга Справедливості (Justice League), Ліга Справедливості Америки (Justice League of America), Темна Ліга Справедливості (Justice League Dark), Department of Metahuman Affairs
 • Сімейний статус: Незаміжня
 • Союзники: Batman Superman
 • Здібності: Вправно володіє мечем та ласо, супер сила, вміє літати
 • Транспорт:
 • Обладнання: Ласо Істини, Тіара, Меч, Захисні Браслети
 • Автори: Вільям Моултон Мерстон (William Moulton Marston), Гаррі Джордж Пітер (Harry George Peter)

Wonder Woman – Диво-Жінка персонаж Діана Принц DC

Історія першої супергероїні коміксів — Диво-Жінки, принцеси Діани Принц.

Історія створення Діани Принц – Wonder Woman

Поява Диво-Жінки в період золотого віку коміксів зробило її першою жінкою-супергероєм. Вільям Моултон Мерстон (William Moulton Marston) протиставив Чудо-жінку чоловічим образам супергероїв — Супермена й Бетмена, сподіваючись, що персонаж може надихнути маленьких дітей (хоча певним чином це було спрямовано більше на жіночу аудиторію.) Вільям Мерстон створюючи Чудо-жінку надихався вчинками власної дружини, яка була успішним вченим. Як результат, історія Wonder Woman містила безліч допоміжних історій, які прагнули підкреслити внутрішню жіночу силу. Наприклад, були історії про кар’єрні шляхи, які жінки могли досягти (відповідно до 40-х років), а також серії про відомих жінок. Мерстон представив персонажа у випуску All Star Comics #8 в 1941 році. Диво-жінка стала головною героїнею в коміксах в 1941 році, а свій перший сольник отримала в 1942 році.

Чудо-жінка, Wonder Woman, комікси DC, комікси Чудо-жінка
Перші ескізи Чудо-жінки
All Star Comics #8, Чудо-жінка, Wonder Woman, комікси ДС, комікси Чудо-жінка
All Star Comics #8

Золотий вік для Диво-Жінки

Діана Принц спочатку працювала військовою медсестрою, але швидко отримала звання лейтенанта. Перші комікси про Чудо-жінку розповідали історії, пов’язані з її підлітковою версією Wonder Girl, Wonder Tot та її матері. Врешті-решт це виявилося не дуже популярним серед читачів, і Канігер був змушений переосмислити персонажа й відправити її у більш традиційні пригоди для супергероїв. Наприклад, саме в цей час Чудо-жінка побачила повернення деяких персонажів, які були відсутніми певний час, таких як Гепард (Cheetah) та Доктор Психо (Doctor Psycho). Саме в цей час вона стала засновницею Ліги Справедливості Америки (Justice League of America).

Justice League of America #6 - The Wheel of Misfortune!, комікси Чудо-ЖІнка, комікси ДС
Justice League of America #6 – The Wheel of Misfortune!

Срібний вік для Диво-Жінки

З виходом Showcase #4 у 1956-1956 році в епоху Срібного віку супергероїв, коли персонажі змінили свої первинні версії. Це призвело до того, що більшість історій та походжень супергероїв була переосмислена. На відмінну від Wonder Woman, вона не отримала кардинальних змін у срібних роках — це залишило персонажа далеко у минулому, тому надалі було прийнято рішення, переробити Диво-жінку на більш сучасного «персонажа». Надалі, це дозволило їй зберегти свою унікальну історію, а також бути більш сучасною та популярною серед читачів коміксів. Акцент був зроблений на її зовнішності, костюм із Золотого віку коміксів був замінений на більш сучасний. Крім того, Діана відкрила модний бутик у Greenwhich Village – це призвело до того, що цю епоху персонажа описали як «Mod Girl Wonder Woman».

Чудо-жінка, Wonder Woman, комікси ДС, комікси Чудо-жінка
Wonder Woman #178 – «Mod Girl Wonder Woman»

Хоча ця версія не була такою популярною, але вона залишила великий вплив (через деякий час Діана повернулася до звичного вигляду). Після цього Діана почала шукати себе зовсім не в супергеройській роботі, наприклад, як перекладач ООН, або як астронавт NASA, і врешті решт повернулася назад до розвідки США, де отримала підвищення до майора.

Цей період дав герою можливість відірвати її від Стіва Тревора (Steve Trevor). Саме тоді, комікси про Діану Принц стали відповідати тому, що вважається типовим життям для супергероя. Так тривало приблизно до кінця срібного віку Wonder Woman з подіями кризи на нескінченних землях. Щоб забезпечити перезавантаження персонажа, було вирішено, що Стів Тревор та Діана повинні одружитись, хоча це тривало не довго.

Wonder Woman by George Perez Omnibus Vol. 1, Wonder Woman, комікси DC, комікси Чудо-жінка
Wonder Woman by George Perez Omnibus Vol. 1

Діана, дочка королеви Іполити (Hippolyta) жила безтурботним і радісним життям до моменту, як Стів Тревор потрапив на острів Темісіра (Themyscira). Серед амазонок був проведений турнір, щоб визначити, хто відправиться на іншу землю (світ) разом із Тревором. Діана стала переможницею серед інших амазонок. Після перемоги, Діана отримали нагрудник та Ласо Істини (Lasso of Truth) та відправилась до Сполучених Штатів. По прибуттю її заарештували та затримали. Впавши у відчай, Діану відвідали боги Олімпу у формі тварин: павич, олень, сова, миша, орел, голуб та черепаха, які подарували їй сили: швидкість, витривалість та здатність літати.

Бронзовий вік Диво-Жінки

Діана допомогла уникнути теракту у місті, після цього преса її найменувала — Чудо жінкою. Вона продовжила використовувати свої сили для боротьби за мир і справедливість. Боги Олімпу послали Фобоса і Деймоса, щоб стерти з пам’яті Діани спогади про Темісіру. Пізніше вона боролася з Фобосом (Phobos) і Деймосом (Deimos), які були замасковані під Ареса (Ares). Боги-близнюки не змогли стерти пам’ять, але натомість вони вживили  помилкові спогади про її дім, що призвело до зовсім окремої історії про походження. Діана не знала, що її спогади були несправжні, поки пошук правди не призвів її до самого Ареса.

Wonder Woman Vol 2 #82, Wonder Woman by George Perez Omnibus Vol. 1, Wonder Woman, комікси DC, комікси Чудо-жінка
Wonder Woman Vol 2 #82, Wonder Woman, комікси DC, комікси Чудо-жінка

У своїх несправжніх спогадах, амазонки вбивали моряків, які добирались до острова. На острові не було жодного чоловіка, і по легенді, Діана народилася від сильного бажання матері та шматочка глини. Однак правда полягала в тому, що Іполита мала стосунки із Зевсом, а правду про справжнього батька Діани було приховано, щоб захистити королеву та її дочку від гніву дружини Гери. Мати Діани також народила близнюка, брата на ім’я Джейсон.

Участь Wonder Woman у Лізі Справедливості

Діана стала частиною Ліги Справедливості. Обов’язки Ліги вимагали від неї відвідати штат Вашингтон зі Стівом Тревором. Коли Парадемони штурмували Метрополіс, Чудо-жінка вирішила захищати місто, зустрівшись з Суперменом, Бетменом та Флешем, Зеленим Ліхтарем й Акваменом. Чудо-жінка виявилася вирішальною у поразці Дарксайда. Це дало Супермену та Кіборгу достатньо часу, щоб повернути Дарксайда в інший вимір.

Justice-League #184, Wonder Woman, комікси DC, комікси Чудо-жінка
Justice-League #184

Сучасний образ Діани Принц

Діана Принц, Диво-жінка, комікси про Диво-жінку, ДС-комікс
Диво-Жінка після подій Кризи на Нескінченних Землях

Сучасний образ Wonder-Woman пов’язаний з перезавантаженням персонажа після Кризи на нескінченних Землях. Новітня історія Діани була переписана з більшим ухилом до концепції стародавніх богів. Вперше Діана потрапляє у світ людей, не знаючи, як розмовляти англійською, і змушена опановувати мову. У цей період вона також стала тісніше пов’язана з сучасними жіночими питаннями, і це зазвичай відбувалося через її коло друзів — Джулію та Ванессу Капателіс (Julia and Vanessa Kapatelis) та Мінді Майєр (Mindi Mayer). У цей період також представив Кассандру Сендсмарк (Cassandra Sandsmark), яка пізніше перетвориться на Диво-дівчину (Wonder Girl).

Cassandra Sandsmark, wonder girl, диво - дівчина
Касандра Сендсмарк (Cassandra Sandsmark) – Wonder Girl

Після подій Нескінченної кризи вона зникла на рік, щоб знову розкрити себе, і ненадовго взяти участь у подіях NEW 52. Бетмен допоміг їй отримати документи на ім’я Діани Принс. Вона працювала разом з Томом Трессером (Tom Tresser)  і, врешті-решт, мала з ним романтичні відносини. Комікс Wonder Woman був відновлений ​​з Wonder Woman #600. Випуск під номером 600 був використаний як шанс на представлення зовсім нового персонажа, без спогадів та в новому костюмі. Це був короткий експеримент, оскільки незабаром весь ряд коміксів DC був оновлений у NEW 52.

Wonder Woman # 600, Діана Принц, Чудо жінка, Wonder Woman, комікси марвел, комікси Диво жінка
Wonder Woman #600

Wonder Woman NEW 52

Wonder Woman, Vol. 1: Blood, комікси Диво-Жінка, комікси ДС
Wonder Woman, Vol. 1: Blood

У NEW 52, написаній Брайаном Азарелло (Brian Azzarello), походження Чудо-жінки полягало в тому, що вона дочка Іполити й Зевса. У Діани та Супермена — романтичні відносини, що у свій час викликало суперечки у фан-спільноті.

Superman/Wonder Woman Vol. 1: Power Couple, Диво-Жінка та Супермен, комікси Диво-Жінка
Superman/Wonder Woman Vol. 1: Power Couple

У коміксах NEW 52 Wonder Woman демонструють як персонажа з труднощами, члена Ліги справедливості та Бога війни. На острові Парадайз відбулися розбіжності, і є план висунути Діану на трон королеви. Новий персонаж Всесвіту Амазонок — Донна Трой (Donna Troy) була введена у NEW 52 як персонаж, виготовлений ​​з глиняних залишків Іполитії. Вона була створена, як протилежність Діани. Донна була спеціально створена для того, щоб її сильні сторони були слабкими сторонами Діани.

Wonder Woman (New 52) #35, Діана Принц, комікси Диво-Жінка ДС, Wonder woman comics
Wonder Woman (New 52) #35

Додати коментар