DC Comics – історія компанії та коміксів ДС
DC Comics – це американська медіа компанія, котра створила одних з найбільш впізнаваних персонажів комікс культури 20-го та 21-го століть. DC Entertainment, є дочірньою компанією Time Warner Inc. Штаб-квартира компанії знаходиться в Нью-Йорку. До пера DC Comics відносяться низка супергероїв: «Cупермен» (Superman), «Бетмен» (Batman), «Чудо-жінка» (Wonder Woman), «Флеш» (The Flash), «Аквамен» (Aquaman), «Найтвінг» (Nightwing), «Зелена стріла» (Green Arrow), «Людина-яструб» (Hawkman), «Супергьорл» (Supergirl).
Компанія DC Comics Початок історії
У 1934 р. Малкольм Вілер-Ніколсон (Malcolm Wheeler-Nicholson) заснував National Allied Publications. Наступного року компанія опублікувала New Fun: The Big Comic Magazine #1 – першу коміксну книжку. Перші чотири випуски були відредаговані майбутнім засновником Funnies, Inc. Ллойдом Жаке (Lloyd Jacquet), п’ятий випуск був від самого Уілера-Ніколсона. Випуск №6 (жовтень 1935 р.) приніс дебют Джеррі Зігелю (Jerry Siegel) та Джо Шустеру (Joe Shuster), майбутніх творців Супермена. Цей збірнки у якомусь сенсі став еталоном того, що стало стандартом для майбутніх коміксів. Згодом, цю арку ми будемо знати як Adventure Comics, яка випускалась до #503 1983 р., ставши одним з найдовших серій коміксів.

Попри оптимізм Уілера-Ніколсона знайти місце на ринку було важко. Газетні кіоски не хотіли продавати журнали неперевіреного нового матеріалу від невідомого видавця. Уілер-Ніколсон страждав від постійних фінансових криз. У 1937 році, у боргу перед власником друкарні Гаррі Доненфельдом — Уілер-Ніколсон був змушений прийняти Доненфельда як партнера для того, щоб опублікувати Detective Comics #1, Вілер-Ніколсон починає співпрацювати з Гаррі Доненфельдом — вони заснували Detective Comics inc. У 1938 р. за відсутності Ніколсона, Доненфельд подав до суду за невиплату і витіснив Detective Comics inc. Уілер-Ніколсон згодом відмовився від індустрії коміксу та повернувся до написання військових історій.

Серія змін власників компанії у 1940-х роках призвела до створення нової компанії під назвою «National Periodical Publications» (NPP). У 1969 році компанію NPP придбала Kinney National Company, яка у свою чергу була куплена компанією Warner Brothers – Seven Arts. Всупереч офіційній назві «National Comics» та «National Periodical Publication», компанія іменувала себе як «Supermen-DC» ще в 1940 році, компанія стала відома як DC Comics за роки до офіційного прийняття цієї назви. Протягом більшої частини своєї історії компанія була відома як DC Comics, але офіційно цю назву не використовували до 1977 року. Ініціали для DC Comic були взяті з серії Detective Comic.
Всесвіт DC – Золотий вік коміксів 1938-1950 рр.
Золотий вік історій про людей з суперздібностями припадає на період закінчення Другої Світової війни. Розквіт жанру супергероїв у розпал часів, коли герої це обличчя порядку та безпечності породив золотий вік коміксів. У цей період 1938-50 рр. з’являються на світ наймогутніші супергерої та злочинці, більша частина з яких дійшла до нашого часу. Рік появи першого супергерою заведено вважати 1938 р., коли DC публікує першу історію Супермена в Action Comics #1. Комерційний успіх цього персонажу породив жанр костюмованих супергероїв, який з того часу став основою для подальшого розвитку індустрії. Ідея про людину з супер здатністю, яка намагається допомогти простим людям і з легкістю перевертає автомобілі, на довгі роки створила основу для створення пригод суперлюдей. Творцями Супермену і, фактично, жанру, були письменник Джеррі Сігел (Jerry Siegel) і художник Джо Шустер (Joe Shuster). У створенні персонажу Супермену вони багато чого брали з кіно стрічок тих часів, де місто “Метрополіс” було названо на честь фільму 1973 р., «Метрополіс», а ім’я Кларк Кент виникло внаслідок злиття імен двох кінозірок того часу: Кларка Гейбла і Кента Тейлора.

Також, варто окремо зупинитися на «детективній» серії коміксів, яка не тільки подарувала компанії ім’я, але у своєму 27-му Detective Comics 1939 р. випуску відкрила світові такого культового персонажа, як Бетмена. Перша пригода Бетмена мала назву «Справа про Хімічний Синдикат» (The Case of the Chemical Syndicate) і була написана в бульварному стилі. Канони даного жанру забороняли головному герою вбивати ворогів, а згодом дали йому і повноцінну мотивацію: помста всьому злочинному світу за смерть своїх батьків. Дивно думати, що з самого початку Бетмен був куди менш жорсткий, раніше він з легкістю вбивав злочинців, що не заважало йому в першому ж випуску скинути головного лиходія в чан з кислотою. Через рік після своєї появи Бетмен отримує сольну серію, в першому ж випуску якої зустрічається з такими лиходіями, як Джокер і Жінка-Кішка, а також дозволяє собі вбити кількох злочинців. Ця подія наштовхнула на створення правила: персонаж Бетмену не може нікого вбивати і використовувати зброю. Це правило є основним принципом Бетмена понині.

DC впровадив багато супергероїв протягом так званого Золотого століття коміксів — це поява таких супергероїв, як Batman (1939 р.) і Wonder Woman (1941 р.).
Протягом першої половини 1950-х років популярність видань про супергероїв почала згасати, хоча Супермен, Бетмен і Чудо Жінка не втрачали свою популярність. У той час комікси вважалися не американським стандартом для дітей та підлітків, тому у якийсь час, тривала заборона на видання, а також з’явилася позначка вікового обмеження. На деякий час DC скасовує випуск нових супергероїв, зосередившись на науковій фантастиці, вестерні та кримінальній драмі. Починаючи з 1956 року, під керівництвом Юліуса Шварца (Julius Schwartz), DC починає відновлювати вихід історій по супергеройській тематиці.
Відродження DC – Срібний вік коміксів 1956-1970 рр.
4 жовтня 1956 р., письменник Роберт Канігер (Robert Kanigher) і художник Карміне Інфантіо (Carmine Infantino) створили оновлену версію героя 1940-х років Flash (Баррі Аллен). При цьому вони започаткували Срібний вік коміксів, і протягом наступних кількох років з’явилися оновлені версії класичних персонажів, таких як Зелений ліхтар (Green Lantern) та Людина-яструб (Hawkman). У цей час з’являється арка Ліга Справедливості (Justice League of America) та багато інших супергероїв, проголошуючи те, що історики та шанувальники називають Срібним століттям коміксів. Супергерої відновили популярність серед читачів, комерційний успіх розповідей про супергероїв змусив компанії що конкурували (особливо Marvel Comics) знову повернутися до цього жанру. З появою історії Барі Алена «Флеш двох світів» (Flash of Two Worlds), у Flash#123 (вересень 1961), редактор Шварц (з письменником Гарднером Фоксом та художниками Infantino та Joe Giella) представили концепцію, яка дозволила запустити по новому героїв Золотого століття 1930-х і 1940-х пояснюючи це тим, що вони жили на іншій планеті «Земля 2», на відміну від «Землі 1» сучасних героїв — у процесі створення фундаменту для того, що пізніше буде називатися DC Multiverse.

Всі нові супергерої отримали велику популярність через мультфільми, а також телевізійні шоу. Телевізійна серія «Бетмен» 1966 року призвела до стрибка продажів коміксів, а мода на супергероїв у суботу вранці ще більш підсилювала бажання читачів походити на них. Комікси Марвел, які спочатку не хотіли йти шляхом свого суперника, невдовзі почали створювати власну групу супер героїв. У цей час Марвел Комікс з письменником Стеном Лі (Stan Lee) та Джеком Кірбі (Jack Kirby) запустили «Marvel Age» з дебютним випуском «Фантастична четвірка» (The Fantastic Four).
Розвиток DC комікс — Бронзовий вік коміксів 1970-1987 рр.
У 1970 році письменник Денніс (“Denny”) О’Нейл і художник Ніл Адамс (Neal Adams) ввели новий рівень зрілості до супергеройського жанру з Зелений Ліхтар (Green Lantern) та Зелена Стріла (Green Arrow). Почались випуски історій, які безпосередньо стосувалися соціальних питань, таких як расові відносини, забруднення та зловживання наркотиками. Ці випуски розглядаються як одні з визначних видань бронзового віку. Заборона на вживання наркотиків, вперше з’явилася в коміксах в оповіданні Marvel Comics «Green Goblin Reborn!» в The Amazing Spider-Man # 96 (травень 1971 р.). О’Ніл і Адамс також взяли участь у створенні впливової серії про Бетмена, Адамс намалював те, що широко вважається сучасною версією Бетмену як детектива.
У листопаді 1980 року DC випустила серію «Нові Підлітки Титани» (The New Teen Titans), письменник Марв Вольфман (Marv Wolfman) і художник Джордж Перес (George Perez). Комікс про підлітків супергероїв, схожий на X-Men компанії Marvel, заробив достатню кількість продажів. Крім того, Вольфман і Перес скористалися тим, що випустили обмежену серію, щоб створити спін-оф, «Розповіді про нових підлітків титанів» (Tales of the New Teen Titans), щоб розповісти історії походження оригінальних персонажів арки.
До 1985 року, майже півсторіччя розрізнених історій про супергероїв, редакція DC вирішує, що всесвіт став занадто громіздким і заплутаним для нових читачів. «Crisis on Infinite Earths» (Криза на Нескінченних Землях) письменника Марва Вольфмана (Marv Wolfman) і художника Джорджа Переса (George Perez) була по суті перезавантаженням всесвіту супергероїв DC. Джон Бірн (John Lindley Byrne) модернізував походження Супермена з «The Man of Steel» (1986 р.), а Френк Міллер (Frank Miller) розповідав про ранні пригоди Бетмена (1987 р.). Середина 1980-х років також була надзвичайно плідним періодом для нових шляхів розвитку компанії DC. Френк Міллер створив найвидатнішу розповідь «Бетмен: Повернення темного лицаря» (Batman: The Dark Knight Returns) (1986 р.), погляд на старіння Бетмена на тлі холодної війни, в той час як Алан Мур (Alan Moore) вдихнув життя в такі оповідання як «Болотна річ» (Swamp Thing 1984-1997 рр.). Мур об’єднався з художником Дейвом Гіббонсом (Dave Gibbons) для написання геніального по своїй структурі графічного роману «Вартові» (Watchmen 1986-1887 рр.).

Сучасні комікси DC — початок нової ери
DC спробувала звернутися до більш дорослих читачів – Piranha Press. Підрозділ запущений у 1989 році з постійною назвою «Гарні історії для потворних дітей» (Beautiful Stories for Ugly Children) та видавала сміливі комікси. Piranha Press називають цілком успішним, експериментом. Видавництво було припинено в 1993 році, але відновлене в 1995 році як Paradox Press. Хоча Paradox Press існував трохи довше, ніж Piranha, видавництво встигло опублікувати Джона Вагнера (John Wagner) «Історія насильства» (A History of Violence 1997 р.) і «Дорога до загибелі» (Road to Perdition 1998 р.) письменника Макса Аллана Колінза (Max Allan Collins) і художника Річарда Пірса Рейнера (Richard Piers Rayner).
Видавництво Vertigo — окрема ланка DC Comics
Набагато більш стійким в історії DC був відбиток підрозділу Vertigo, який стартував в 1993 році, як видавництво для більш дорослої тематики, таких як «Джон Константин» (Hellblazer), «Болотна тварина» (Swamp Thing) і «Пісочна люди» Ніла Геймана (Sandman, Neil Richard MacKinnon Gaiman). Під керівництвом редактора Карен Бергер (Karen Berger) видавництво Vertigo значно розширило свої арки, включаючи сагу «Таємне товариство» Гранта Моррісона (Grant Morrison’s) «Невидимі» (The Invisibles 1994–2000 рр.), Гарта Енніса «Костянтин» (Hellblazer 1995–2000), «Макіавеллівська кримінальна історія Брайана Аззарелло». 2009), звиті казки Біла Віллінгема «Байки» (Fables 2002–2015 рр.), а також апокаліптичний bildungsroman (німецьке слово bildungsroman означає «роман освіти») : Бріан К. Воан (Brian Keller Vaughan) «Y:Остання людина» (Y:The Last Man 2002–2008 рр.).
Інші видавництва DC
- Milestone Media — була заснована в 1993 році коаліцією афро-американських художників і письменників, що складається з Дуейн Макдаффі (Dwayne McDuffie), Дениса Коуана (Denys Cowan), Майкла Девіса (Michael Davis) і Дерека Т. Дингла (Derek T. Dingle). Засновники вважали, що меншини недостатньо яскраво представлені в американських коміксах.
- WildStorm — незалежний видавець, запущений художником Джимом Лі (Jim Lee), який був придбаний DC в 1999 році;
- CMX — японські манга коміксів, які були адаптовані для північноамериканської аудиторії. У деяких випадках частини історій, які були введені в мангу, згодом були інтегровані в основний всесвіт DC.
Початок 90-х років для DC та Смерть Супермена

На початку 1990-х років виходить «Смерть Супермена» (The Death of Superman), проданого мільйонами копій. Таке зростання виявилося тимчасовим і до середини десятиліття обсяги продажів скоротилися. Однак, персонажі DC знайшли успіх в інших медіа. Візуально дивовижний «Бетмен: Мультсеріал» (Batman: The Animated Series 1992-95 рр.) показав чудовий твір Пола Діні (Paul Dini) і створив сцену для пізніших анімаційних проектів, в яких братимуть участь «Ліга Справедливості», «Підлітки Титани» (Teen Titans) і «Milestone teen hero Static».

Кіновсесвіт DC та розвиток онлайн індустрії коміксів
DC також починає видання цифрових видань у 2010 році. У 2011 році DC Comics знову перезавантажує всесвіт супергероїв, який тепер називають «New 52». Попри увагу, яка приділяється основним коміксівним питанням DC, у 21-му столітті лише невелика частина прибутків, походила від продажу традиційних паперових носіїв. Оскільки все більше і більше супергероїв переходили з друкованих сторінок до екранної версії. Голлівуд почав брати на себе все більш важливу роль. DC отримав успіх з такими фільмами як «Супермен» Річарда Дональд (Richard Donald Schwartzberg 1978 р.) і «Бетмен» (1989 р.) Тіма Бертона (Timothy Walter Burton), які призвели до запуску успішних франшиз. Трилогія Крістофера Нолана «Темний лицар» (The Dark Knight) зібрала в усьому світі близько $ 2,5 млрд, «Людина зі сталі» (Man of Steel) Зака Снайдера (2013 р.) зібрала більше 600 млн доларів.

Комікси DC українською
Перекладом видань в Україні займаються не так багато студій, лише незначна частина історій про супергероїв була перекладена на українську мову. Україна зробила великий стрибок за останні пару років. Головним досягненням для України — став переклад таких видатних видань як, Бетмен. Убивчий жарт (Batman: The Killing Joke), Бетмен. Цить (Batman: Hush), Вартові (Watchman) та інші значні видання.
На українську мову були перекладені такі видання DC
- Супермен. Червоний син (Superman: Red Son) Марк Міллар (Mark Millar)- трисерійний комікс, виданий DC Comics Elseworlds в квітні 2003 року. Комікс був позитивно оцінений і номінований на Премію Айснера 2004 за кращу міні-серію.
- Бетмен. Книга 1. Суд сов (Batman: Night of the Owls) Скотт Снайдер (Scott Snyder), Грег Капулло (Greg Capullo), Джонатан Глейпион
- Бетмен. Книга 2. Місто сов (Batman: The Court of Owls) Скотт Снайдер (Scott Snyder), Грег Капулло (Greg Capullo) Синопсис, опублікований як частина New 52. Після перезавантаження часового всесвіту у Flashpoint. Це дебютна арка Скота Снайдера і Грега Капулло. Сюжетна лінія публікується з трьома іншими історіями, «Born to Kill», «Faces of Death», «Knight Terrors».
- Бетмен. Книга 3. Смерть сім’ї (Batman: A Death in the Family The New 52) Скотт Снайдер (Scott Snyder), Гейл Симон – сюжет «Death of the Family» розповідає про повернення Джокера у всесвіт New 52
- Бетмен. Книга 4. Нульовий рік (Batman: Zero Year) Скотт Снайдер (Scott Snyder), Грег Капулло (Greg Capullo) – Історія починається з того, що місто Готем зруйновано під час повені, і Бетмен вважається мертвим.
- Бетмен. Убивчий жарт (Batman: The Killing Joke) Алан Мур, Брайан Болланд – комікс розкриває ідею про те, що Бетмен так само божевільний, як і злочинці, з якими він бореться, але проявляється це безумство іншим чином. В інтерв’ю, Мур узагальнює ідею: «Психологічно Бетмен і Джокер – дзеркальні образи один одного»
- Бетмен. Цить (Batman: Hush) Джеф Лоуб (Jeph Loeb) , художник Джим Лі (Jim Lee) – історія «Цить» описує загадкового переслідувача Бетмена, Хаша, який саботує діяльність темного лицаря, використовуючи старих супротивників Бетмена
- Вартові (Watchman) Алан Мур, Дейв Гіббонс, Роман вважається одним з кращих за всю історію коміксів і був відзначений безлічі нагород.
- Джокер (Joker) Лі Бермехо (Lee Bermejo), Брайан Азарелло (Brian Azzarello) – “Джокер є глибоко тривожною роботою, літературне досягнення, якої займає своє місце поруч з «The Killing Joke» Алана Мура як однієї з небагатьох успішних спроб розібратися у психіці Джокера”.
- Ліга Справедливості. Книга 1. Початок (Justice League: Origin) Джефф Джонс (Geoff Johns), Джим Ли (Jim Lee) Ліга Справедливості: «Origin» – це історія перезавантаження ліги Справедливості, представленої під час «New 52», що встановлює історію команди після Flashpoint.
- Ліга Справедливості. Книга 2. Шлях злочинця (Justice League: The Villain’s Journey) – книга з другого тому коміксів про Лігу Справедливості. Ліга Справедливості бореться зі Спором вченим, що перетворився на монстра.
- Ліга Справедливості. Книга 3. Трон Атлантиди (Justice League: Throne of Atlantis) Джеф Джонс (Geoff Johns), Иван Рейс (Ivan Reis), Пол Пеллетієр (Paul Pelletier) – арка складається з шести номерів «Ліги Справедливості» і публікацій «Aquaman», які розвиваються частково як великий івент до подій «Trinity War»
- Флеш. Книга 1. Тільки вперед (The Flash: Move Forward) Манапул Фрэнсис, Брайан Буччеллато – проведений у 2011 році перезапуск коміксів про Flash став однозначним успіхом для DC Comics
- Флеш. Книга 2. Революція бунтарів (The Flash vol. 2: Rogues Revolution) Фрэнсис Манапул, Брайан Буччеллато –
- Флеш. Книга 3. Війна з горилами
- Шазам! Автор: Джефф Джонс
- Бетмен: Довгий Гелловін (Batman: The Long Halloween) Jeph Loeb (Jeph Loeb), Тім Сейл (Tim Sale) – сюжет коміксу заснований на історії загадкового вбивці на прізвисько «Свято», що вбиває людей лише у свята.
- Бетмен: Повернення Темного лицаря (Batman: The Dark Knight Returns)
- Бетмен: Ноель (Batman: Noel) – Лі Бермехо (Lee Bermejo), Todd Klein – класичний роман «A Christmas Carol» і особливості персонажів як з Діккенса, так і з міфом Бетмена.
DC Comics створила світ супергероїв, а потім революціонізували у цілий всесвіт, популярність знову почала зростати. Герої DC Comics привернули увагу і залишилися дуже популярними по сьогодні, як у фільмах так і у тематичних виданнях та культурі, до багатьох інших речей, які зберегли б їх як велику частину американської культури.