Uncomics

Action Comics

Action-Comics, комікси українською, action комікси

Action Comics – історія коміксів DC Сomics

Золотий вік Action Comics

Джеррі Зігель (Jerry Siegel) й Джо Шустер (Joe Shuster) випустили своє творіння, Супермен (також відомий як Кал-Ел, спочатку Кал-Л), в Action Comics #1 18 квітня 1938 р., це подія, яка почала Золотий Вік коміксів. Спочатку Супермен був безумцем, створеним Зігелем і Шустером, які використовували його телепатичні здібності, щоб завдати шкоди людству. Уперше він з’явився в книзі Зігеля і Шустера «Наукова фантастика» (Science Fiction). Тоді Зігель сказав: “А що, якби Супермен був добрим?”.

Спочатку, Action Comics був назвою антології, що містить ряд інших історій на додаток до історії Супермена. Серія побачила введення декількох персонажів і тем, які стали невід’ємною частиною Супермена. Лоїс Лейн дебютувала в першому номері.

Супермен вперше був зображений у польоті Action Comics # 13 (червень 1939). Інші суперсили — рентгенівське бачення у випуску Action Comics # 18 (листопад 1939 р.) і “лазери з очей” у випуску Action Comics # 20 (січень 1940 р.).

Лекс Лютор (Alexander JosephLexLuthor), лиходій, який пізніше став ворогом Супермена, з’явився в  Action Comics # 23 (квітень 1940 р.). З 1942 року художник Уейн Борінг (Wayne Boring), який раніше був одним з асистентів Шустера, став головним виконавцем Супермена.

Срібний вік Action Comics

Під впливом редактора Морта Вейсінгера (Mort Weisinger) продовжувалось подальше розширення міфології Супермена. Письменник Джеррі Коулман (Jerry Coleman) і Уейн Борінг (Wayne Boring) створили «Fortress of Solitude» у випуску Action Comics # 241 (червень 1958 р.), а Отто Біндер (Otto Binder) і Аль Пластино (Al Plastino) представили злочинця Брейінака (Brainiac). Введення Supergirl від Отто Біндера (Otto Binder) та Аль Пластино (Al Plastino) відбулося у випуску # 252 (травень 1959 р.). У Action Comics # 261 (лютий 1960 р.) її була введена кішка Streaky Джеррі Зігелем (Jerry Siegel) та Джимом Муні (Jim Mooney). Supergirl приєдналася до «Легіону супергероїв» (Legion of Super-Heroes) в Action Comics # 276 і три роки діяла як “таємна зброя” Супермена, поки її існування не було виявлено в Action Comics # 285 (січень 1962 р.). На думку історика Лес Деніелса (Les Daniels), художник Курт Свон (Curt Swan) став останнім художником Супермена з “новим поглядом” на характер, який замінив версію людини зі сталі Уейна Борінга.

Бронзовий вік коміксів Action comics

Морт Вейсінгер (Mort Weisinger) пішов з DC у 1970 році, а його останнє видання було випуском Action Comics # 392 (вересень 1970 р.). Мюррей Болтінов (Murray Boltinoff) став редактор Action Comics # 418. Юлій Шварц (Julius Schwartz) став редактором серії з Action Comics # 419 (грудень 1972 р.). Зелена стріла (Green Arrow) та Чорна Канарейка (Black Canary) з’явились у #421.

Нову версію Toyman створили Кері Бейтс (Cary Bates) і Курт Свон (Curt Swan) у випуску # 432 (лютий 1974 р.). Випуски # 437 (липень 1974 р.) та  # 443 (січень 1975 р.) серії були у форматі 100 сторінок Super Spectacular. Мартін Пасько (Martin Pasko) написав # 500 (жовтень 1979 р.), в якому було показано канонічну історію Супермена, яка була опублікована у форматі доларових коміксів (Dollar Comics).

Супергерой Віксен (Vixen) вперше з’явилася в Action Comics #521 (липень 1981 р.). Щоб відзначити 45-ту річницю серії, Lex Luthor та Brainiac отримали оновлений вигляд у номері # 544 (червень 1983 р.). Лекс Лютор вперше у своїй військовому костюмі в оповіданні «Luthor Unleashed», і поява Brainiac змінюється від знайомого зеленого кольору андроїда до металевого скелета, як у «Rebirth». Action Comics # 579, написаний Жан-Марком Лоффічером (Jean-Marc Lofficier) та намальований Гіффеном (Giffen), відзначився повагою до таких персонажів як Астерікс, де Супермен повернувся в часи існування галлів. Шварц закінчив свою роботу як редактор серії з випуском # 583 (вересень 1986 р.), на якому була представлена ​​друга частина «Whatever Happened to the Man of Tomorrow?» розповідь Алана Мура (Alan Moore) і Курта Свона (Curt Swan).

Сучасний вік коміксів Action comics

Після подій «Криза на нескінченних землях» (Crisis on Infinite Earths), письменник та художник Джон Бірн (John Byrne) відновив Супермена в серії «Людина зі сталі» (The Man of Steel) в 1986 році. Інші арки в цей період містили таких героїв Phantom Stranger, Нові Боги (New Gods), Демон (the Demon), Людина-яструб (Hawkman), Корпус Зеленого Ліхтаря (Green Lantern Corps), Металева людина (the Metal Men), Superboy, Big Barda, Mister Miracle, Booster Gold, Martian Manhunter, Спектр (Spectre), Lois Lane and Lana Lang, Checkmate, Чудо-жінка (Wonder Woman), Man-Bat. Перший щорічний Action Comics був опублікований в 1987 році й показав, що Супермен об’єднався з Бетменом в коміксі, написаному Бірном Артуром Адамсом. З 24 травня 1988 – 14 березня 1989 року частота публікацій змінилась на щотижневу, Action Comics стала антологією.

Після запуску Action Comics Weekly наприкінці 1988 року були опубліковані дві спеціальні арки Green Lantern, а другий навесні 1989 року, а інший спеціально завершив сюжетні історії з серіалів Зелений ліхтар в Action Comics Weekly. Кожен випуск включав історію Супермена на дві сторінки, особливість якої, згідно з редакційною частиною першого тижневого випуску, була покликана віддати належне газетним смугам Супермена.

У той час як історія Ніла Геймана (Neil Gaiman) об’єднала Зеленого ліхтаря і Супермена, також були присутні інші персонажі з Weekly Action, включаючи Blackhawks, Deadman і Phantom Stranger. Ця історія суперечила редакційній політиці DC, вона зображала Хела Джордана (Зеленого ліхтаря) та Кларка Кента як старих друзів. Це не вважалося каноном 1989 року. Щотижневий експеримент Action Comics тривав лише до початку березня 1989 року, а після короткої перерви випуск # 643 (липень 1989 р.) повернув на щомісячний графік випуску.

Роджер Стерн (Roger Stern) написав такі сюжетні арки, як «Паніка в небі» (Panic in the Sky) і «Смерть Супермена» (The Death of Superman). Він створив Eradicator в Action Comics Annual # 2, а пізніше увійшов до «Reign of the Supermen», яка починається з «The Adventures of Superman # 500». У 1991 році Стерн написав історію, де Кларк Кент нарешті розкрив альтер-его Лоїс Лейн. Починаючи з випуску #  875 (травень 2009 р.), написаного Грегом Руцкою (Greg Rucka) і намальований Едді Барроузом (Eddy Barrows), де Thara Ak-Var і Chris Kent замінили Супермена як головного героя коміксу, а Супермен покинув Землю, щоб жити на Новому Криптоні.

З номерів # 890–900 Пол Корнелл (Paul Cornell) показав Лекса Лютора («Lex» Luthor) як головного героя в Action Comics, а Death з’явилась у номері # 894 за згодою творця персонажа Ніла Геймана (Neil Gaiman). У квітні 2011 року вийшов 900-й випуск Action Comics. Він послужив закінченням для сюжету «Чорного кільця» (Black Ring) і продовженням сюжету «Reign of Doomsday». Завершальним випуском оригінальної серії був Action Comics # 904.

New 52

Серія була відновлена з випуску # 1, та оновленої творчої команди: письменник Гранта Морісона (Grant Morrison) і художника Рагса Моралеса (Rags Morales). З оновленням DC, Кларк Кент — Супермен, молодшає на п’ять років. Сюжетна лінія в Action Comics проходить приблизно за рік до подій Ліги Справедливості # 1 (Justice League #1). Містяни Метрополісу не довіряють Кларку Кенту, у перших випусках він носить футболки, джинсів і черевики. Перший випуск мав п’ять друкованих видань.

Після завершення сюжетної лінії Гранта Морісона, письменник Енді Діггл (Andy Diggle) і художник Тоні Даніель (Tony Daniel) стали новим колективом починаючи з номера 19, де, на відміну від попередніх номерів, відбудеться серія Action Comics. Енді Диггл залишив серію лише з одним випуском. Скотт Лобделл (Scott Lobdell) написав серію після того, як Діггел і Даніель покинули місце авторів. Письменник Грег Пак (Greg Pak) і художник Аарон Кудер (Aaron Kuder) стали авторами серії з випуском  # 25 (січень 2014 р.). Ця серія завершилася випуском # 52 (липень 2016 р.), який був частиною сюжету «Останні дні Супермена» (Final Days of Superman), в якому зображено смерть версії Супермена New 52.

DC Rebirth

У рамках відновлення DC Comics «DC Rebirth» у червні 2016 року, Action Comics повернулася до початкової нумерації, що починається з Action Comics # 957.Серія, написана Даном Юргенсом (Dan Jurgens), і служила продовженням, в яких висвітлювався Супермен попередньої версії Flashpoint-у разом зі своєю дружиною Лоїс Лейн та їхнім сином Джонатаном Кентом (Jonathan Kent).

Для 1000-го випуску, випущеного 18 квітня 2018 року, до 80-річчя, DC повернув Супермена до свого традиційного вигляду з червоними трусами й жовтим поясом. Action Comics # 1000 й надалі обкладинки випусків охоплювали вісім десятиліть з 1930-х-2000-х років, а також в Superman Deluxe Edition.

Superman Deluxe Edition, комікси, комікси про супермена
Обкладинка Superman Deluxe Edition

Oleksii

Я почав проект Uncomics, тому що хотів поглибитися в теми, які мене цікавлять. Світ коміксів, серіалів, ігор і фільмів з супергероями привабив мене в дитинстві. Я люблю заглиблюватися в дивовижні історії й дізнаватися історії коміксів та їх персонажів. Сподіваюся, що перебування на сайті буде для вас дивовижним та цікавим.

Додати коментар