Uncomics

Captain Marvel

капітан марвел комікси, керол денверс, captain marvel

Керол Денверс випадково піддана впливу потойбічного випромінювання, яке перетворило її на надлюдину воїна. Називаючи себе міс Марвел, вона зарекомендувала себе як один з наймогутніших і найвидатніших героїв.

Керол Денверс

Керол Денверс, Капітан Марвел, комікси Марвел, комікси українською
 • Видавництво: Marvel
 • Псевдонім: Captain Marvel (Міс Марвел, Подвійна зірка, Птаха Війни)
 • Дебют: Перша поява Керол Денверс — Marvel Super-Heroes #13 (березень 1968 р.), Місс Марвел: Ms. Marvel #1 (січень 1977 р.), в образі Binary – The Uncanny X-Men # 164 (грудень 1982 р.) як персонаж Warbird – The Avengers #4 (травень 1998 р.),  як Капітан Марвел – Avenging Spider-Man #9 (липень 2012 р.)
 • Зріст: 181 см
 • Вага: 69 кг
 • Рід занять: У минулому – офіцер ВВС США, наразі міжгалактичний супергерой
 • Команда: Месники (Avengers); Нові Месники (New Avengers), Люди-Ікс (X-man)
 • Сімейний статус: Незаміжня
 • Союзники: Spider Man
 • Здібності: Надлюдські сила та швидкість, витривалість і міцність, вміння літати, здатність поглинати й проєцювати енергію
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Рой Томас (Roy Thomas), Джин Колан (Gene Colan)

Carol Danvers – Керол Денверс історія персонажу Marvel comics

Історія створення персонажу Капітан Марвел

Керол С’юзен Джейн Денверс (Carol Susan Jane Danvers) створена письменником Роєм Томасом (Roy Thomas) та художником Джином Коланом (Gene Colan). Вперше вона з’явилася в 1968 році у коміксі Marvel Super-Heroes #13. Друга поява у листопаді 1969 року розкрила таємницю героїні. Керол Денверс отримала гени інопланетної раси Крії. Це відкрило у ній надприродні сили. Дебют Місс Марвел відбувся у 1977 році – у коміксі Ms. Marvel #1 (січень 1977 р.).

У різні періоди існування Captain Marvel мала кілька псевдонімів, серед них Подвійна зірка та Птаха Війни. Надприродні здібності розкрили в ній справжнього бійця. Героїня коміксів Marvel – Керол Денверс, смілива, витривала, літає зі швидкістю звуку, володіє енергозарядами, може керувати вибухами ядерної зброї.

У якості Подвійної Зірки Денверс користувалася енергією «білої діри», що дозволяло їй маніпулювати зоряними силами. Героїня контролювала тепло, електромагнітний спектр та силу тяжіння. Навіть могла вільно знаходитися у космічному вакуумі.

Біографія Керол Денверс

Про дитинство Керол Денверс невідомо. Її історія починається з початком служби у Військово-повітряних силах США. Денверс стала найкращою студенткою, швидко просувалася кар’єрними сходами та дослужилася до звання майора.

Marvel Super-Heroes #13, Carol Danvers, керол денверс, капітан марвел комікси
Marvel Super-Heroes #13 – перша поява Керол Денверс у коміксах

Керол працювала льотчиком-винищувачем, агентом ЦРУ, офіцером ВВС США. Пізніше її назначили керівником служби безпеки NASA на мисі Канаверал. Там вона познайомилася із Доктором Філіпом Лоусоном. Чоловік виявився інопланетянином раси Крії та суперагентом під іменем Мар-Велл (Mar-Vell). Під час нападу на штаб-квартиру Мар-Велл нейтралізував ворогів, відкривши свою супергеройську сутність. Керол закохалася в нього. Коли у пари почалися романтичні стосунки, головний ворог Мар-Велла – Йон-Рогг (Yon-Rogg) дізнався про них та вирішив шантажувати герою через Керол. Під час нападу вибухнув Психо-Магнитрон (зброя раси Крі), Мар-Велл закрив собою Денверс і хвилею випромінювання їхні ДНК змішалися. Прокинувшись через кілька днів дівчина помітила нові сили та одразу вирішила використовувати їх заради людства. Вона все ще кохала Філіпа. На честь нього Керол взяла ім’я Міс Марвел.

капітан марвел комікси, керол денверс, captain marvel
Смерть Мар-Велла

Керол довгий час не з’являлася у коміксах. Лише у 1970 році під час Бронзового віку Captain Marvel показала себе наймогутнішою жінкою-героїнею у якості Ms. Marvel. Пізніша увійшла в команду Месників.

Ms. Marvel #1, ms marvel, carol danvers, капітан марвел комікси
Ms. Marvel #1 – поява Міс Марвел у коміксах

У коміксі 1980 року The Avengers #200 Керол викрав Маркус Іммортуса (Marcus Immortus). Він гіпнотезує її, вселяє, ніби вона вагітна та закохана у нього. Коли Маркус повертає Керол на Землю, Денверс народжує сина, який дуже швидко зростає у дорослого чоловіка. Насправді, це і був Маркус, а подій сталися лише у фантазії Керол. Чоловік скористався героїнею, аби звільнитися від Лімбо. Різні потоки часу погано впливають на Маркуса, він може існувати нормально тільки там. Зачарована Керол все ще прив’язана до нього. Вони повертаються до Лімбо.

The Avengers #200, carol danvers, комікси міс марвел
The Avengers #200

Маркус забуває зупинити процес старіння після повернення додому – швидко старіє та помирає. Керол залишається у Лімбо одна. Розум все ще контролюється Маркусом. Вона намагається зрозуміти, чому товариші не врятували її. Через деякий час Керол вивчає технологію Іммортуса для подорожі у часі та повертається на Землю. Денверс не тримає зла на Месників, та інших друзів, тому вона їде до Сан-Франциско. Цей комікс критикували фанати, адже події здавалися дивними та несхожими на типові реалій супергероїв Месників.

ms marvel, carol danvers, капітан марвел комікси
Маркус забуває зупинити процес старіння після повернення додому – швидко старіє та помирає

Сучасний образ ​– Капітан Марвел

У новому житті Керол Денверс Шельма (Rogue – Marian Carlyle) стирає героїні пам’ять. Відновити вдається тільки Професору Ікс, він повертає спогади, але емоції та надприродні сили відновити не вдається.

Керол знаходить своє місце у «сім’ї» Чарльза, де стає пілотом та шпигункою. Команду Людей Ікс атакує інопланетна раса Виводок. Вони розкривають унікальне ДНК Керол перетворюють її на Подвійну Зірку (Binary).

The Uncanny X-Men # 164, Binarу, Captain Marvel comics
The Uncanny X-Men # 164 – поява Binary

Денверс приєдналася до Старджемеров, які подорожували Галактикою. Через кілька років у космосі стався конфлікт, де Керол вкотре позбувається суперздібностей та повертається на Землю. Там вона взяла новий псевдонім Птаха Війни (Warbird) у коміксі The Avengers #4 (травень 1998 р.)., надприродні можливості Міс Марвел знову повернулися.

Капітан Марвел стала одною з головних героїнь подій «Громадянської війни 2». Герої дізнаються про небезпечного Улісса, який пророкує майбутні трагедії. Денверс хоче використати його аби завчасно нейтралізувати злодіїв. Залізна Людина виступає проти такого методу. Починається громадянська війна. За Капітан Марвел борються Ultimate, ЩИТ, Стражі Галактики, а на стороні Старка майже всі Месники. У війні гине Халк, Воїн, у комі Жінка-Халк.

Civil War II - Vol. 1-8 comics, Captain Marvel comics, Капітан Марвел комікси
Civil War II – Vol. 1-8

У фінальній битві Civil War II герої прибувають до Капітолію, де Керол намагається затримати Моралеса, але поява Старка міняє усе. Залізна Людина по вині Керол впадає у кому. Денверс перемагає у Громадянській війні. Фінал видався несподіваним: сили Улісса набирають всесвітніх масштабів, які дозволяють йому вийти за межі Землі. Капітан Марвел залишається наодинці з усіма наслідками.

Civil War II
Civil War II – Залізна Людина по вині Керол впадає у кому

Альтернативні версії ​

У Ері Апокаліпсису (Age of Apocalypse #1) Керол Денверс немає надприродних можливостей. Вона допомагає Логану тікати з вигнання ціною власного життя.

Age of Apocalypse, carol danvers, captain marvel, комікси
Версія Денверс в Єрі Апокаліпсису

У Вигнанцях Міс Марвел приєднується до альтернативних дослідників Зброї Ікс та стає коханкою Гіперіона. В лімітованій версії «Людей-Ікс: Кінець» (X-Men: The End) Міс Марвел існує у вигляді енергії.

X-Men: The End, carol danvers, міс марвел, капітан марвел
X-Men: The End – Міс Марвел у вигляді енергії

Сюжет коміксів Ultimate у всесвіті 1610 демонструє Міс Марвел директором ЩИТ. Героїня зустрічається з Людьми Ікс та Фантастично четвіркою. Разом вони борються під час Апокаліпсису. Серед подій була бійка із Зеленим Гобліном. Це призводить до смерті Гаррі. Паркер зненавидів Керол через смерть друга, вони стають ворогами. Далі у складі New Ultimates з іншими жінками Денверс потрапляє до Локі. Вона веде команду проти нього. Пізніше відбувається нова битва із Людиною-Павуком. Керол визволяє його з полону та змушує піти на навчання із членами команди New Ultimates.

ultimate carol danvers
Ultimate Carol Danvers

Війна проти Месників та Ніка Ф’юрі сталася через зраду. Герої винуватили один одного, що так і не змогли домовитися. Керол йде з поста директора ЩИТа.

Комікси Капітан Марвел українською

Нещодавно було перекладено комікс «Життя Капітана Марвел» (The Life of Captain Marvel) на українську мову. Комікс розповідає оновлену біографію Керол Денверс. Цей комікс доволі неймовірний, через глибину сімейних відносин супергероїні. У коміксі «Життя Капітана Марвел» Margaret Stohl Керрол займалася питаннями своєї сім’ї та розкриває правду про своїх батьків та дізнається, що призвело до алкоголізму її батька. Знаходить відповіді на питання, які її хвилювали.

LIFE OF CAPTAIN MARVEL #1
Life of Captain Marvel #1

Капітан Марвел у кіновсесвіті Marvel

Капітан Марвел (2019)

Фільм «Капітан Марвел» , Керол Денверс, Капітна Марвел Дісней, Captain Marvel (2019)
Фільм «Капітан Марвел» (2019)

У 2019 році Капітан Марвел знялася у своєму першому повнометражному фільмі, режисерами якого стали Анна Боден (Anna Boden) і Райан Флек (Ryan Fleck).

У фільмі розповідається про походження героя Керол Денверс у 1990-х. Фільм починається з того, як Керол у ролі агента Імперії Крі, отримує неймовірні здібності в результаті нещасного випадку. У міру розвитку фільму Керол співпрацює з Ніком Ф’юрі й починає все більше і більше згадувати своє попереднє життя на Землі! Врешті решт вона дізнається, що була льотчиком-винищувачем, який отримав надздібності після того, як потрапила в аварію з експериментальним варп-двигуном. Усвідомивши, що нею маніпулювали та використовували Крі у їхній війні проти Скруллів, Керол збирається вшанувати спадщину Мар-Велла, закінчивши війну між двома інопланетними расами.

У фільмі зіграли Брі Ларсон у ролі Керол Денверс/Капітана Марвела.

Месники: Фінал (2019)

У четвертому фільмі «Месники», який продовжує сцену після титрів з «Війни нескінченності». Після перемоги Таноса Капітан Марвел об’єднується з Месниками для спроби перемогти Таноса! На жаль, Месники прибувають занадто пізно, щоб отримати Камені нескінченності.

У якийсь момент протягом 5-річного пропуску часу Керол стає членом Месників, допомагаючи підтримувати певне відчуття стабільності у Всесвіті, де немає половини населення. Однак її космічні обов’язки часто віддаляють її від Землі. Під час останньої битви проти Таноса та його армії Керол повертається, щоб допомогти Месникам.

 

Капітан Марвел проти Таноса

Додати коментар