Uncomics

Hawkeye

Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел

Клінтон Бартон, також відомий як Соколине Око (Hawkeye) — колишній злодій, який став супергероєм, майстер стрільби з лука.

Клінтон "Клінт" Френсіс Бартон

Соколине Око, Клінт бартон без маски, Clinton Barton
 • Видавництво: Marvel
 • Псевдонім: Hawkeye (Соколине Око, Клінт, Голіаф (Goliath), Золотий Стрілець, Ронін, Великий Лук, Стрілець, Робін Гуд, Леголас)
 • Дебют: Tales of Suspense # 57 (вересень 1964 р.)
 • Зріст: 180 см
 • Вага: 100 кг
 • Рід занять: Борець зі злочинністю
 • Команда: Месники (Avengers), Нові Месники (New Avengers), S.H.I.E.L.D, West Cost Avengers
 • Сімейний статус: Був одружений Mockingbird
 • Союзники: Spider Man
 • Здібності: Влучний стрілець, вправно володіє мечем та зброєю
 • Транспорт:
 • Обладнання: Лук
 • Автори: Стен Лі (Stan Lee), Дон Хік (Don Heck)

Hawkeye – Клінтон Бартон історія Соколиного ока

Історія створення Соколиного Ока – Hawkeye

Герой коміксів Марвел Соколине око вперше з’явився у випуску Tales of Suspense # 57  (вересень 1964 р.), як герой, який був змушений працювати з лиходіями. Він з’явився як лихий персонаж (грудень 1964 р.) Tales of Suspense #64 (квітень 1965 р.). Соколине око вступив до лав Месників у випуску Avengers Vol.1 #16 (травень 1965 р.) й став постійним членом команди супергероїв, та з’являвся у всіх чотирьох томах серії Vol.1 (1963-1996 рр.), Vol.2 (1997 р.), Vol. 3 (1999-2004 рр.), Vol.4 (2010-2012 рр.), включаючи спецвипуски й щорічники, а також Ultimates і Secret Wars # 1-12 (1984-1985 рр.).

Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел,Tales of Suspense # 57
Tales of Suspense # 57
Tales of Suspense #60, Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел
Tales of Suspense #60
Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел, Tales of Suspense # 64
Tales of Suspense # 64

Соколине око був одним з головних персонажів серії West Coast Avengers # 1-4 (вересень-грудень 1984 р.), а пізніше з’явився в поточній серії в 102-х випусках, включаючи випуски з жовтня 1985 по грудень 1994 року. Серія змінила назву на Avengers West Coast починаючи з #46 в серпні 1989 року. Соколине око також з’явився майже в кожному номері серії Solo Avengers, яка складалася з 40 випусків і виходила з грудня 1987 по січень 1991 (в серпні 1989 року з номера #21 серія була перейменована в Avengers Spotlight).

З 1998 по 2002 рік Хоукей з’являвся у випусках #20–75 та щорічному #2000 під заголовком «Громовержці», написаними Куртом Бусіеком (Kurt Busiek) та Фабіаном Ніціезою (Fabian Nicieza). Хоукей був представлений у кросовері Marvel House of M (2005 р.). Пізніше він з’явився (як Ронін) у серії New Avengers #26–64 (2007–2010 р.), а також щорічник #2 «Нових Месників» (2008 р.) та #3 (2010 р.). Продовжуючи роль Роніна, персонаж зіграв важливу роль у кросовері Secret Invasion #1–8» (2008 р.). Hawkeye в New Avengers: Reunion №1–4 (2009 р.) та Dark Reign: The List – New Avengers # 1 (2009 р.). Пізніше він взяв участь у Siege # 1–4 (2010 р.).

Він з’явився в якості додаткового персонажа в Avengers Academy з випуску #21 (січень 2012 р.) по #39 (січень 2013 р.) та як лідер команди в Secret Avengers з випуску #22 (лютий 2012 р.) до #37 (лютий 2013 р.).

Хоукей з’явився у Secret Avengers Vol. 2 Ніка Спенсера (Nick Spencer) та Люка Росса (Luke Ross). Згодом, Клінт став постійним персонажем у коміксах «Таємні месники 2010-2013», починаючи з випуску #21.1 (березень 2012 р.) до останнього випуску #37 (березень 2013 р.).

West Coast Avengers # 1, Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел
West Coast Avengers # 1

У рамках перезапуску All-New, All-Different Marvel у березні 2015 року розпочалася нова серія під назвою All-New Hawkeye, написана Джеффом Леміром (Jeff Lemire) й Рамона Переса (Ramon Perez).

Протягом багатьох років Hawkeye був присутній у багатьох інших коміксах Marvel, найбільш помітними були Daredevil # 99 (1973 р.), Incredible Hulk # 166 (1973 р.), Marvel Team-Up #22 (1974 р.), Примарний Гонщик # 27 (1977 р.), Marvel Team-Up # 92 (1980 р.), Marvel Fanfare # 3 (1982 р.), Captain America # 317 (1986 р.), Contest of Champions II # 3-5 (1999), Смерть капітана Америки #3 (2008 р.), «Військова машина», т. 2, #8-10 (2009 р.), «Подарунки юних месників» #6 (2008) та «Капітан Америка: Відродження» №3–6 (2009–2010).

Після Другої громадянської війни, Хокі зіграє нову сольну серію під назвою Месники Окупуй, написану Девідом Уолкером та підписану Карлосом Пачеко.

Біографія Соколиного Ока

Клінтон “Клінт” Френсіс Бартон (Clinton “Clint” Francis Barton) народився в Уеверлі (Waverly), штат Айова. У молодому віці він втратив своїх батьків у автокатастрофі. Після втрати батьків, Клінтона відправили на до дитячого будинку. Після шести років перебування в дитячому будинку Клінт та його брат Барні втекли, щоб приєднатися до цирку Carson Carnival of Travelling Wonders. Незабаром Клінт потрапив у очі Trickshot (Chisholm), який почав вчити хлопця. Пізніше Клінт виявив, що Трікшот краде гроші цирку. Перш ніж Бартон встиг сповістити когось, його побили та залишили вмирати.

Hawkeye, комікси Соколине Око, Соколиный Глаз Марвел
Незабаром Клінт потрапив у очі Trickshot (Chisholm), який почав вчити хлопця.

Клінт адаптував свої навички стрільби з лука, щоб стати зіркою, головним лучником на ім’я «Hawkeye», інакше відомим як «The World’s Greatest Marksman». Він був свідком у дії Залізної людини, чим надихнувся. Однак після непорозуміння в його першій місії Хоукея звинуватили у крадіжці й вважали злочинцем. Клінт зустрічає Чорну Вдову – радянську шпигунку, в яку він закохався. Сліпо слідуючи за Чорною Вдовою, Клінт допоміг їй вкрасти технологію, розроблену Тоні Старком. В одному зі своїх боїв із Залізною людиною Чорна Вдова отримала серйозні поранення. Клінт Бартон забрав її та втік, щоб врятувати їй життя. Але він не встиг довести її до лікарні, як Наташа Романов зникла. Після цих подій Клінт вирішив змінити підхід до свого життя, та стати на інший шлях.

Tales Of Suspense #57
Tales Of Suspense #57

Соколине око та Месники

Пізніше Хоукей рятує Едвіна Джарвіса (Edwin Jarvis) та його матір. У вигляді подяки Джарвіс запрошує Клінта в особняк до Месників і влаштовує двобій, щоб дозволити завоювати довіру Месників. Майже одразу Клінт зіштовхується з непорозумінням з Месниками. Його романтичні наміри стосовно Багряної відьми (Scarlet Witch) зустрічають з неприязністю. Клінт постійно сперечається з Капітаном Америкою, але з часом стає поважати його як наставника та друга.

Весілля на Mockingbird

На деякий час Бартон залишив свій образ Соколиного ока. Він отримав здатність збільшуватися в розмірах завдяки «частці Піма», після чого взяв псевдонім – Голіаф. Він використав кілька доволі тривалих відпусток й намагався працювати на одинці – Клінтон фактично пішов у відставку. Але майже відразу після відходу з Месників він приєднався до команди Захисників, де працював кілька місяців.

Бартон влаштувався працювати начальником служби безпеки одного з відділів S.H.I.E.L.D., але незабаром втік з Барабарою «Боббі» Морс (Mockingbird). Під час їхнього партнерства Mockingbird викрав злодій Перехресний Вогонь, який використовував гіпнотичні ультразвукові хвилі, щоб змусити супергероїв вбивати один одного. Соколине око врятував Mockingbird і переміг лиходія, але через звукові хвилі Бартон майже повністю втратив слух, через що довгий час був змушений використовувати слуховий апарат. Пізніше слух Клінта відновив Франклін Річардс (Фантастична 4). Після історії з втратою слуху Соколине око і Mockingbird одружилися.

Смерть Хоукая і дім М (House of M)

Хоукай  приєднується до Месників і починає романтичні стосунки з Wasp. Багряна відьма, спричиняє появу військового корабля Крі. Месники, здивовані появою космічного корабля й вступають у бій. Під час бою спалахують стріли Хоукая. Соколине Око летить у двигуни військового корабля Крі, знищуючи космічний корабель і жертвуючи своїм життям, щоб врятувати своїх товаришів по команді.

Багряна відьма ненароком змінює реальність, Соколине Око відроджується, не пам’ятаючи про свою смерть. Лейла Міллер (Layla Miller) відновлює спогади, Клінт лякається від сили Scarlet Witch, тоді він стріляє у Ванду. У відплату один з її дітей стирає Клінта з лиця землі. Коли реальність Ванди врешті решт буде знищена, Хоукая все ще вважається мертвим.

hawkeye house m, смерть хоукея, death hawkeye, комікси
Смерть Хоукая

Повернення Клінта Бартона та нові Месники

Клінт воскресає після відновлення реальності. Він шукає Доктора Стренджа, який пропонує йому притулок, поки він змириться зі своїм новим життям. Попри пораду Доктора Стренджа, Клінт подорожує до гори Вундґагора (Wundagore) й виявляє те, що Ванда добре себе почуває, не пам’ятаючи зовсім про скоєнні злочини. Повернувшись до США, Клінт дізнається про вбивство Капітана Америки. Тоні Старк, пропонує Хоукаю одягти костюм, щит Капітана Америки та продовжити боротьбу зі злочинцями. Пізніше Хоукай відмовляється від пропозиції Тоні Старка.

Клінт повертається до Доктора Стренджа й зустрічає Нових Месників (New Avengers). Нові Месники запрошують приєднатися до команди, Соколине Око приймає запрошення. Хоукай залишає свій минулий образ, та починає з цього часу носити нове прізвисько – Ронін. Клінт в образі Роніна стає частиною команди New Avengers.

New AVENGERS #11 (1st Appearance RONIN), хоукай, ронін, Соколине Око комікси
New Avengers #11 – перша поява Роніна

Роль Соколиного Ока у «Dark Reign» and «Siege»

Клінт допомагає Капітану Америці, Соколу та Чорній Вдові у боротьбі з Червоним Черепом та його прихильниками, щоб врятувати Шерон Картер (Sharon Carter) та переміщеного у часі Стіва Роджерса. Пізніше Капітан Америка стає лідером Нових Месників.

Dark Reign: The List - Avengers Vol 1 1, комікс Хоукай Марвел, Ронін, Соколине Око
Dark Reign: The List – Avengers Vol 1 1

Після подій «Siege» Стів Роджерс створює нову команду Месників. Клінт приєднується до команди й повертається до образу Хоукая. Пізніше новим Роніном виявляється Олексій Шостаков (Alexei Shostakov), колишній чоловік Чорної вдови. Під час їхнього бою Клінт отримує сильний удар по голові. Згодом Бартону ставлять діагноз який полягає в тому, що він неухильно втрачає зір і незабаром осліпне. Залізна людина забезпечує Хоукая технологією, яка зупиняє його хворобу.

Роль Хоукая в «Civil War II»

Під час сюжетної лінії Civil War II Клінт Бартон стріляє в голову Брюсу Беннеру. Під час суду над Месниками Хоукай заявив, що Брюс Беннер попросив вбити його, якщо він коли-небудь знову стане Халком.

ciwil war II hawkeye, комікси хоукай, marvel
Ciwil War II – Хоукай на суді

Хоукай у «Secret Empire»

secret empire comics, капітан америка, комікси марвел
Secret Empire #0

В частині сюжетної лінії  «Secret Empire», Соколине Око є одним з лідерів вільних героїв, що залишилися в країні. Після того, як Капітану Америці промили мозок, Клінт — один з тих, хто підтримує ідею того, що можливо відновити пам’ять Стіва, на противагу плану Чорної Вдови вбити Роджерса. Попри їхні протилежні точки зору, Хоукай закохується у Чорну Вдову, але у гніві її вбиває Стів Роджерс.

Cоколине око та чорна вдова, hawkeye marvel comics, клінт бартон
Cоколине око та  Чорна вдова

Fresh Start – перезапуск коміксів Marvel

Tales of Suspense #103, hawkeye, комікси Соколине Око Fresg Start
Tales of Suspense #103

Незабаром після смерті Наташі деяких з її ворогів було вбито. Соколоине Око та Зимовий солдат розпочинають розслідувати таємничі вбивства, та дізнатись, чи ще жива Чорна Вдова. Зрештою вони виявляють, що після смерті Чорної Вдови її клонували.

Комікси про Соколиного Ока на українській мові

Hawkeye, Volume 1 (Hawkeye (2012) (Collected Editions) # 1-2) by Matt Fraction (Writer), David Aja, комікс Хоукей Соколине Око
Hawkeye, Volume 1 (Hawkeye Collected Editions # 1-2) Matt Fraction, David Aja

На превеликий жаль комікс «Хоукай – Соколине Око» Мета Фрекшна та Девід Ахаа (Hawkeye, Volume 1
Collected Editions # 1-2, Matt Fraction Writer, David Aja) не був перекладений на українську мову, та продається в Україні на російській мові.

Додати коментар