Uncomics

Spider Man

комікси людина павук, людина павук комікси на українській

Людина-Павук — це супергерой всесвіту Marvel. Пітера Паркера вкусив радіоактивний павук, надавши йому павукоподібні здібності. Після смерті дядька Бена Пітер дізнався, що «з великою силою приходить велика відповідальність».

Пітер Бенджамін Паркер

Пітер Паркер, Комікси Людина Павук, комікси на українській мові
 • Видавництво: Marvel
 • Псевдонім: Spider-Man (Павучок (Spidey), Доброзичливий Сусід Людина-Павук (Friendly Neighborhood Spider-Man), Дивовижна Людина-Павук (The Amazing Spider-Man) та інші))
 • Дебют: Amazing Fantasy #15 (серпень 1962 р.)
 • Зріст: 178 см
 • Вага: 76 кг
 • Рід занять: Супергерой, борець зі злочинністю, репортер у «The Daily Bugle»
 • Команда: Месники (Avengers), Нові Месники (New Avengers), Секретні Захисники (Secret Defenders), Нова Фантастична Четвірка (New Fantastic Four), the Outlaws, S.H.I.E.L.D
 • Сімейний статус: Неодружений; одружився з ЕмДжей у The Amazing Spider-Man Annual # 21, дитина Мей Паркер померла
 • Союзники: Captain Marvel Hawkeye Spider-Ham Spider-Man Noir Spider-UK
 • Здібності: Павуче чуття, лазання по стінам, витривалість та стійкість до різних травм
 • Транспорт:
 • Обладнання:
 • Автори: Стен Лі (Stan Lee), Стів Дітко (Steve Ditko)

Spider-Man – історія Людини-Павука Пітера Паркера

Історія створення образу Людини-Павука

Супергерой, який одягається в червоно-синій костюм та використовує павутиння для польотів над Нью-Йорком був створений Стеном Лі та Стівом Дітко. Людина Павук дебютував в Amazing Fantasy #15 у серпні 1962 року.
Людина павук комікси, комікси українською про Людину Павука
Amazing Fantasy #15
Після успіху серії про Фантастичну четвірку Стен Лі замислився над створенням нового супергероя. Головню метою було створення підлітка супергероя, який би мав підліткові проблеми, та намагався їх вирішити на сторінках коміксів. У той час, Стен помітив, що більшість коміксів купується молодим поколінням, ніж дорослими читачами. Тому, поява образу студента коледжу була цілком стратегічною ідеєю, а не спонтанним рішенням.
Джерелом натхнення послужив Річард Вентворт (Richard Wentworth) на прізвисько «Павук», який не володів суперздібностями, але боровся зі злочинністю на сторінках коміксів.
Приводом появи павучих здібностей послужила звичайна муха – історія, про яку Лі казав, що не може загадати, чи було це на справді. Як розповідає історик коміксів Грег Тейкстон (Greg Theakston), Кірбі показав Лі неопубліковані матеріали, над яким вони працювали з Джо Саймоном (Joe Simon) у 1950-х роках. Коли Кірбі показав перші шість сторінок нового коміксу про Павука, Стен Лі був приголомшений. Малюнки були настільки погані, що Лі звернувся до Стіва Дітко, який розробив класичний візуальний стиль павука.
Кірбі заперечує версію історії Лі й стверджує, що Стен не приймав участі у створенні персонажу. За словами Кірбі, ідея «Людини-павука» виникла у Кірбі та Джо Саймона (Joe Simon). Джо Саймон у 1950-х роках розробив персонажа під назвою «Срібний павук» (Silver Spider) для коміксів «Чорна магія» (Black Magik). У своїй автобіографії 1990 року, Джо Саймона скаржився на Кірбі, стверджуючи, і що саме він вигадав назву «Spider-Man» (пізніше змінену на “Silver Spider”), а Кірбі приписав собі цю історію. Художник Стів Дітко заявив, що Лі сподобалося прізвисько Hawkman (DC Comics), і що «Людина-павук» є результатом запозичення.

Біографія та історія Людини-Павука

Пітер Бенджамін Паркер народився у Квінсі в сім’ї агентів ЦРУ Річарда і Мері Паркер. Поки Пітер був ще немовлям, його батькам доручили проникнути на шпигунську базу, підконтрольну Червоному черепу (Red Skull). У якийсь момент Червоний череп дізнався, що Річард і Мері Паркер були подвійними агентами, їм прийшлось тікати. Вони загинули в авіакатастрофі, яку приписують Червоному черепу. По іншій версій всесвіту Марвел 1610 – Халк знищив будівлю, в якій працювала сім’я Паркер. Мері разом з Річардом загинули, але їх син вижив, так як Халк встиг повернутись в людську подобу. Потім з’явився Нік Ф’юрі, який віддав Пітера на виховання тітці Мей і дядька Бену.
Комікси про Людину павука, комікси українською
Річард і Мері Паркер – шпигуни
Пітер став жити зі своїми дядьком і тіткою, Беном і Мей Паркер, у Форест Хіллс, Нью-Йорк; вони замінили Пітеру батьків і виховали його, як власного сина. За дев’ять років Паркер, виріс і подорослішав, проявляв здібності до науки й став відмінником у середній школі Мідтауні. Сором’язливість й інтерес до науки Пітера зробили його мішенню для шкільних хуліганів, в першу чергу для футбольної зірки – Флеша Томпсона. Так Флеш Томпсон, називав його «Puny Parker» Amazing Spider-Man Annual # 5.
Але його життя кардинально змінилось, після появи суперздібностей.
Комікси про Людину Павука, Комікси українською, Людина Павук
«Великій силі» Паркер зобов’язаний укусу опроміненого павука
Укус опроміненого павука наділив Пітера такими здібностями:
 • Відчувати небезпеку (павуче чуття) що, заздалегідь попереджає про небезпеку;
 • Здатність бачити в темряві. Отримавши  здібності, Пітер незабаром виявив, що його поганий зір покращився, і відпала необхідність носити окуляри (до цього у нього була короткозорість);
 • Витривалість та стійкість до різних травм;
 • Регенерація, хоча регенерація у Павука не так помітна, як у Росомахи або Дедпула, вона досить потужна, щоб відновити пошкодження, переломи за надзвичайно короткий термін;
 • Лазання по стінам;
 • Телепатичний зв’язок з членистоногими ( павуками) – павуче чуття допомагає зв’язуватися з павуками, використовуючи їх як дистанційне джерело інформації, і навіть інколи управляти їх поведінкою. Одного разу павуки захистили Пітера від Шантри, і таким чином врятували його;

Смерть Дядька Бена

Після появи суперздібностей, Пітер намагався знайти їм застосування. Побачивши оголошення, про грошовий приз будь-кому, хто протримається три хвилини на рингу з професійним рестлером, Пітер вирішив, що це гарний спосіб перевірити свої здібності й заробити грошенят. Щоб уникнути сорому в разі поразки, він пошив собі маску. Паркер легко переміг супротивника і був помічений телевізійним продюсером, який переконав його працювати на телебаченні. Пошивши яскравий костюм і сконструювавши контейнери, які стріляли павутиною, Пітер взяв ім’ я Людина-павук і став сенсацією. Після чергового виступу на телебаченні Пітер відмовився зупинити злодія, сказавши, що це не його справа. Одного вечора, повернувшись додому, він дізнається, що дядька Бена вбили. Дізнавшись від поліції, що злочинець загнаний в кут на старому складі, Пітер відправився туди й легко переміг його. Коли Паркер побачив обличчя злочинця, він впізнав в ньому того самого грабіжника, якого колись відмовився затримати.

Переповнений внутрішнім сумлінням, Пітер усвідомив, що з великою силою приходить велика відповідальність.

Після смерті дядька Бена почуття відповідальності Пітера Паркера сильно загострилося. Пітер постійно звинувачував себе в його смерті. У той час Пітер зустрічався з Бетті Брант (Betty Brant), секретаркою з «Дейлі Бьюгл». Бетті сильно ревнувала Паркера до Ліз Аллан (Liz Allan), яка була в нього закохана. Тітка Мей і сусідка Анна Вотсон (Anna Watson) сподівалися, що Пітер почне зустрічатися з Мері Джейн (Mary Jane), племінницею Анни, однак вони зустрілись тільки через деякий час.

Мері Джейн (Mary Jane), Spider man
Зустріч з Мері Джейн (Mary Jane)
Закінчивши школу, Пітер вступив до Університету Емпайр Стейт (Empire State University), і тепер поєднував навчання, роботу й боротьбу зі злочинністю. Незабаром Паркер подружився з Гаррі Осборном, сином Нормана Осборна (Norman Osborn), суперзлодієм на ім’я Зелений Гоблін (Green Goblin). Паркер допомагав своєму товаришеві в навчанні й підтримував його в моменти, коли відносини з батьком ставали особливо важкими.
На початку своєї кар’єри Спайді зіткнувся з такими ворогами як, Стерв’ятник (Vulture), Хамелеоном (Chameleon), Крейвен (Kraven), Пісочна людина (Sandman), Доктор Дум (Dr Doom), Містеріо (Misterio) і Зелений Гоблін (Green Goblin). Але головним його ворогом того часу був Доктор Восьминіг (Doc Ock) – один з найнебезпечніших супротивників Людини-Павука. Саме він зібрав багатьох лиходіїв в команду «Зловісна Шістка» (Sinister Six) з метою знищення Павука.

1970-х Смерть Гвен Стейсі

The Amazing Spider-Man #121 (The Night Gwen Stacy Died) комиксы человек паук ночь когда гвен умерла
The Amazing Spider-Man #121 (The Night Gwen Stacy Died)
В університеті Пітер зустрів Гвен Стейсі. Спільне щастя Пітера і Гвен було недовгим. Зелений Гоблін викрав її й скинув з моста. Людина-Павук випустив павутину і зловив Гвен за ноги, але від різкого ривку у неї зламався хребет. Смерть Гвен змінила комікс «Людина-павук» назавжди, після смерті дядька Бена і батька Гвен, капітана Джорджа Стейсі, вважалася що втрата Гвен Стейсі – найбільша невдача у житті Пітера. Смерть Гвен, безсумнівно, є прикладом «Women in Refrigerators» – термін, вигаданий Гейл Сімоне для опису жінок, які були вбиті, щоб дати чоловікові мотивацію для боротьби з лиходієм. Після завершення університету, Пітер продовжує кар’єру фотографа і супергероя. Недовго у Павучка були романтичні відносини з Чорною Кішкою. Проте Кішка цікавилася тільки Людиною-Павуком, а не Пітером Паркером.
The Amazing Spider-Man #121–122 (The Night Gwen Stacy Died), комікси про Людину Павука
The Amazing Spider-Man #121–122 (The Night Gwen Stacy Died)

1980-х Весілля Людини-Павука

комікси про людину павука, комиксы человек паук
Весілля Пітера та Мері Джейн

Після загибелі Гвен Стейсі, Мері Джейн надавала Пітеру величезну моральну підтримку. Незабаром Пітер полюбив її й навіть зробив пропозицію, але Мері Джейн відмовила і на кілька місяців зникла з його життя. Через деякий час в життя Пітера знову повертається Мері Джейн. Вона розповіла йому, що здогадується про його подвійне життя. Незабаром вони одружилися, весілля відбувається в The Amazing Spider-Man Annual # 21 (1987 р.). Гаррі Осборн орендував для молодят лофт в тій же будівлі, де жив він сам. У той час разом з Паркером жила двоюрідна сестра Мері Джейн, Крісті. Однак згодом Пітер і Мері Джейн переїхали до Квінсу до тітки Мей через фінансові труднощі.

The Amazing Spider-Man Annual # 21, комікси про людину павука
The Amazing Spider-Man Annual # 21

1990-х Сага про Клонів

The Amazing Spider-Man #149
The Amazing Spider-Man #149

The Amazing Spider-Man #149 відбулась перша поява клона Людини-павука на ім’я Бен Рейлі. Людина-Павук бореться з ним на стадіоні, водночас Шакал (Jackal) розповідає про свою любов до покійної Гвен Стейсі. На стадіоні відбувається вибух, влаштований Шакалом. Помирає тітка Мей (після Саги з’ясується, що це була не вона). Через «генетичний імплант», який помістив йому в розум Шакал, Пітер божеволіє і намагається вбити Мері Джейн. У підсумку йому вдається перебороти себе і зупинитися. Після декількох дивних спогадів Пітеру починає здаватися, що він клон. Мері Джейн оголошує йому, що вона вагітна, у випусках Spider-Man: The Final Adventure # 1-4 Пітер і Мері Джейн переїжджають в Портленд, де Пітер влаштовується на роботу в компанію Galannan, яка спонсорувала виставку, де він отримав здібності павука. У той час Пітер втрачає свої павучі здібності, врешті решт відходячи від справ, через скоре народження дитини. Коли у ЕмДжей почалися пологи, її госпіталізували до лікарні.

Людина Павук, комікси про Людину Павука, ЕмДжей
Пологи ЕмДжей

Це була частина грандіозного плану Нормана Осборна (Norman Osborn), який викрадає новонароджену Мей Паркер. Батькам було сказано, що дівчинка померла під час пологів. Зелений Гоблін спробував вбити Паркера, але вчасно прибув Бен Рейлі який врятував Пітера, кинувшись на глайдер і пожертвував собою. Зелений Гоблін стикається в битві з Людиною-павуком. З’ясовується, що Пітер не був клоном, а є справжнісіньким оригіналом. Людина-Павук остаточно переконується, що він справжній Пітер Паркер, коли бачить, як тіло Бена розпадається перед ним.

2000-х роки Книга Ізекіля та битва з Морлуном

The Amazing Spider-Man vol. 2 #30, комікси про Людину Павука, Людина Павук комікси
The Amazing Spider-Man vol. 2 #30

The Amazing Spider-Man vol. 2 #30 (червень 2001 р.) Пітер зустрічає Ізекіля Сімса (Ezekiel Sims), чоловіка зі схожими павучими здібностями. Ізекіль володів такими ж здібностями, як і Людина-Павук, за винятком павучого чуття. Партнери Сімса по бізнесу володіли здібностями, що нагадували властивості різних тварин, але з ними Пітер так і не познайомився. Ізекіль найняв кращих приватних детективів планети, щоб вони роздобули інформацію про те, хто скривається під маскою Людини-Павука.

Ізекіль розповів Пітеру про його зв’язки з тотемічним джерелом сили – павуком. Через цей зв’язок він був чудовим кандидатом на роль сніданку для стародавньої містичної істоти по імені Морлан (Morlun). Та ж небезпека загрожувала і самому Ізекілю, але він, як і його друзі-надлюди був менш чистим джерелом тотемічної енергії. Тому Сімс запропонував Паркеру сховатися від Морлан в спеціально обладнаному укритті. Павук відмовився і вступив у нерівний бій з енергетичним вампіром. Коли він зрозумів, що не зможе здолати Морлана, на допомогу до нього прийшов Ізекіль, який несподіваним ударом зміг розбити монстру ніс. Після битви Паркер відправився на атомну електростанцію, де повторив над собою експеримент, який колись перетворив його в надлюдину. Пітер вколов собі сироватку з радіацією, що дозволила йому перемогти Морлана.

The Amazing Spider-Man vol. 2 #32, Ezekiel Sims, Ізекіль Людина Павука комікси
The Amazing Spider-Man vol. 2 #46

Ізекіль знову з’явиться в житті Людини-Павука, щоб попередити про появу Шатри (Shatra – The Amazing Spider-Man vol. 2 #46 (грудень 2002 р.)) Згодом, виявилося, що Морлан, Шатра і інші лиходії полювали саме за Ізекілем, а зовсім не за Пітером. А Ізелкіль Сімс кожен раз змушував Людину-Павука битись за чуже життя.

2005-2007 – Участь Людини-Павука у Громадянській війні

У спецвипусках, опублікованих в 2004-2005 роках, Пітер розвиває додаткові суперздібності, включаючи можливість стріляти павутиною без спеціальних приладів, отруйні жала, які висуваються з передпліч, покращене нічне бачення, підвищений рівень сили і спритності.

Civil War comics, комикс Гражданская война Марвел, Громадянська війна (комікс)
«Civil War» Marvel Deluxe

Початок івенту Громадянської війни у комісах: у прямому ефірі телешоу команда молодих супергероїв «Нові Воїни» нападає на будинок, де ховаються суперзлодії. У фіналі нетривалого бою один із злочинців – Нітро – створює вибух, що знищує все на кілька миль довкола. Поруч з центром вибуху була розташована одна з середніх шкіл міста. Близько 600 цивільних, серед яких 60 школярів, гинуть в цей день. Громадськість шокована цією подією вимагає від уряду надзвичайних заходів щодо суперлюдей.  Президент США приймає рішення провести реєстрацію супергероїв. Супергерої повинні розкрити свою особистість, і працювати на уряд, допомагаючи світу і людям.

Пітер розповідає про своє альтер-его

На початку Громадянської війни Пітер був одним з найвідданіших прихильників Залізної Людини.У Вашингтоні Тоні Старк робить офіційну заяву, про його посаду сенатора всіх супергероїв. Через кілька хвилин на сцені з’являється Людина-павук і знімає свою маску. Весь світ дізнається: Людина-павук – це Пітер Паркер. Джей Джона Джеймсон непритомніє перед телевізором в редакції Дейлі Бьюгл. Після сутички на заводі Stark Industries та смерті Голіафа, Пітер починає сумніватись у правильності вибору сторони. Він повідомляє Тоні Старку, що планує піти з команди Месників, але Тоні Старк не збирається відпускати Пітера. Між ними відбувається бійка, і Людина-Павук біжить з Вежі. Марія Хілл – директор Щ.И.Т.а, відправила за ним декількох суперзлодіїв, у  боротьбі з ними броня Павука була повністю знищена. Пораненого Павука знайшов Punisher, який відніс його в штаб до Капітана Америки. Залишок івенту Пітер провів на боці Кепа.

Amazing Spider-Man (1999) #537, комиксы про человека паука, комікс людина павук
Amazing Spider-Man #537

У випуску Amazing Spider-Man #537 (грудень 2006 р.) Тітку Мей підстрелюють зі снайперської гвинтівки. Паркер, відчайдушно намагається її врятувати, укладає пакт з демоном Мефісто, який рятує життя Мей в обмін на стосунки Паркер і ЕмДжей, погодившись на те, щоб їх шлюб і пам’ять про кохання зникли.

2012 – Останнє Бажання

Отто Октавіус, він же Доктор Восьминіг, знаходиться при смерті. Після чергової невдалої спроби знищення планети, Восьминіг знаходиться у госпіталі, який, за сумісництвом, є в’язницею для злодіів. Стан Отто дуже важкий: його органи відмовляють один за іншим існувати без системи життєзабезпечення, але навіть з нею, доктору прогнозують блиьку смерть. Шляхом маніпуляцій і вивчення мозку Людини-Павука, Восьминіг зміг обмінятись свідомістю, помістивши Паркера в своє вмираюче тіло, а себе – в тіло Пітера. Доктор Октавіус створює новий вдосконалений костюм і з цього моменту починаються пригоди – The Superior Spider-Man. Пізніше, Пітер, скориставшись спогадами, які залишились у тілі  – бере контроль на Доктор Восьминігом, який стирає себе з мозку Пітера.

Amazing Spider-Man 700
Amazing Spider-Man #700
Amazing Spider-Man #700
Смерть Пітера Паркера у тілі Доктора Октавіуса

«Останнє бажання» – значуща подія в індустрії коміксів, адже саме в цій арці ми побачили смерть і становлення Людини-Павука. Хоча, всі ми знаємо, що надовго супергерої в коміксах не вмирають, і вже в 2014 році Marvel воскресили Пітера Паркера

2014 – Смерть Пітера Паркера

Ultimate Spider-Man #160,смерть людини павука, комікси про Людину Павука
Ultimate Spider-Man #160

Ultimate Spider-Man #160 розповідається трагічна смерть Пітера у версії алтімейт. В ході однієї з битв Людина-павук завдає надто велику шкоду місту. Капітна Америка та Керол Данверс вирішують, що Пітера потрібно тренувати. Члени команди почали тренування по черзі. Під час одного з таких тренуваннь з Капітаном Америкою, його терміново викликають і він залишає Пітера. В цей час, на чолі з Норманом Озборном збігає «Зловісна шістка» (Sinister Six) Пітер вирушає за Капітаном, намагаючись захистити останнього, отримує поранення. Оклигавшись він відправляється додому, але там його вже чекала «Зловісна шістка». Незважаючи на поранення, Пітер вступає з ними в бій і перемагає, але гине від вибуху вантажівки, яким вбиває Зеленого Гобліна.

Ultimate Spider-Man #160, смерть Пітера Паркера, смерть Людини Павука, комікси про Людину Павука
Ultimate Spider-Man #160 – смерть Пітера Паркера

Сучасні пригоди Людини-Павука

Clone Conspiracy #1
Clone Conspiracy #1

Арка «Dead No More: The Clone Conspiracy» розповідає про повернення клона Пітера – Бена Рейлі. Шакал, заклятий ворого Павучка, з часів «Саги клонів» (Clone Saga) повертається у вигляді таємничого чоловіка в червоному костюмі з маскою Анубіса. Шакал запропонував ворогам Пітера укласти договір про відродження їх втрачених близьких, якщо вони виконають його накази. Шакал починає з Носорога, він створює для нього нову версію чорного костюму, та відправляє його визволити Ящура (Lizard) та знеструмленого Електро (Electro). Бен Рейлі повертається в Clone Conspiracy #1. Як стало відомо, після його смерті, труп Бена забрав Шакал. Він знов клонував Бена, використовуючи більш новітні технології. Однак під час експерименту, Шакал виявив проблеми з клітинами, після чого йому довелось вбити 26 клонів. Коли Рейлі неодноразово вбивали, всі його спогади (а також спогади Пітера) були в його голові. Зрештою Бен вирветься на волю, а сюжетна лінія буде спонукати його вдягти костюм «Алого-Павука».

The Amazing Spider-man #794, комікси про людину павука, комікси на українській
The Amazing Spider-man #794

Арка «Go Down Swinging», де після чергової битви з Людиною-павуком Норман Озборн вирішує знайти засоби посилення свої сили. Осборну вдається викрасти симбіота у покинутому сховищі Щ.И.Та, кола Людина-павук був зайнятий битвою зі Скорпіоном. Спроба Осборна контролювати симбіота спочатку була невдалою, коли він зливається з ним, Озборн опиняється переповненим жахою вбити всіх, а не власним планом помсти Людині-павуку.

Створення підлітка-сироти з надздібностями, одразу приніс Людині-Павуку популярність серед читачів, де вплив Павука порівнювали з Бобом Діланом та Че Геварою. Такий підхід спонукав інших художників, створювати більш легковажних та молодих супергероїв. Людина-павук є одним з найбільш популярних і комерційних успішних супергероїв. Зі збільшенням своєї популярності Людина-павук вийшов за границі сторінок коміксів, з’явився на телебаченні у відеоіграх і кіно.

Додати коментар