Uncomics

Вартові — огляд серіалу Watchmen

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд

Огляд серіалу Вартові (Watchmen) від HBO Max.

Вартові — серіал

Всім привіт, сьогодні разом з вами оглядаємо серіал Вартові (Watchmen). Серіал з початку свого анонсу наробив багато галасу серед фанатів Вартових. Сам я, дуже довго не вагався його дивитись, оскільки після виходу, серіал отримав багато негативних відгуків. 

Ця історія починається саме зараз — під час карантину, коли весь світ сидить по домівках. Серіал «Вартові» складаються з 9 епізодів, сценаристом котрих виступив Деймон Лінделоф (Damon Laurence Lindelof). Під час карантину, я мав час та нагоду познайомитись ближче з реміксом (як назвав, сам сценарист серіалу Лінделоф) коміксів про Вартових. Хочу одразу наголосити, що у статті я не хочу робити гучних зауважень щодо серіалу, а буду намагатись розкрити цікаві подробиці епізодів серіалу та історію як її сам зрозумів. Варто зазначити, що серіал мені сподобався й навіть ті негативні моменти, які відштовхують при перегляді, варті того, щоб зрозуміти його. Негативні моменти будуть описані у кінці статті. Починаючи написання, я й не думав, що зіткнусь з тим, що зібрати до купи більшість своїх думок буде настільки важко. Наразі, ви будете це читати після декількох днів написання та n-ої кількості кружок кави, які допомогли мені розібратись в усіх подіях серіалу. Хоч я не полюбляю огляди серіалів та фільмів у текстовому форматі, але гадаю що у цьому випадку, поступлюсь, й зроблю щось у перше.

У цій статті я не буду розбирати історію коміксу Вартових Алана Мура. Ви найрозумніші читачі і я впевнений, що ви знайомі з творчістю Алана Мура. Огляд коміксу потребує від мене окремої статі, написання якої розтягнеться на декілька місяців. Перед читатанням цієї статті варто ознайомитись з серіалом – обережно спойлери!

  • По-перше, перед написанням цієї статті, передивився декілька відео оглядів серіалу. Був дуже здивований тому, наскільки багато було позитивних оцінок, хоча загальна оцінка від критиків та більшості фанатів була середьою. Скоріш позитивні відгуки на серіал, були пов’язані з рекламою онлайн платформи, яка транслювали його. Тому, будьте обачні, коли вибираєте відео-огляд.
  • По-друге, серіал не є продовженням коміксу Вартових. Серіал розповідає про нових персонажів та декількох “старих”, з основних подій коміксу, які дожили до нашого часу. І як зауважив сценарист, це є ремікс.
  • По-третє, кожен повинен сам для себе зрозуміти чи сподобався серіал або ні.

Розуміння всесвіту серіалу Вартові

Серіал розповідає про історичні події (1921 рр.) та сьогодення (2019 рр.). Події тісно пов’язані з кінцівкою оригінального коміксу про Вартових. Після того як на Нью-Йорк впав “прибулець” (восьминіг – за оригінальним коміксом), життя та устій людства дуже сильно змінились. Війна з Радянським Союзом була зупинена, а ядерного удару так і не сталось. Нам будуть розповідати про кожного з персонажів, та як вплинули події 2 листопада 1985 року. Більш детально ми побачимо це на персонажі Вэйда Тіллмана (Дзеркало) – шаблон Вальтера Ковача. Про вплив подій 2 листопада на інших персонажів, ми майже не знаємо. Адріан Вейд, він же Озимандій зник безвісти, хоча у кінці оригінального коміксу, він знаходився на базі в Антарктиці. Доктор Мангеттен живе у космосі (на Європі, як ми згодом дізнаємось), та ні як не контактує з землянами, більшість вважає що він покинув людство напризволяще.

У цьому світі не існує мобільних пристроїв та інтернету. Всі персонажі використовують для зв’язку звичайні телефони та пейджери. Скоріш за все, через події 2 листопада 1985 року світ трохи сповільнився у розвитку, та мобільні пристрої не були створені. Хоча новітні технології у вигляді голограм присутні. Заборонені батарейки, а саме елемент літію, який за теорією викликав рак ( цей момент я не можу підтвердити).

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд
Головні персонажі – Дзеркало та Сестра Ніч

Копи носять жовті маски – проект сенатора Джо Кіна-мл. Джо Кін-мл — це сенатор-республіканець, який прагне стати президентом. Його батько був відповідальний за закон 1977 року про заборону людей в масках. Через масові безладдя та вбивства копів під час подій Білої Ночі, всі захисники закону укривають свої обличчя. У 2019 р. все ще існують поодинокі супергерої, які намагаються боротись з приступністю. Але до сих пір закон цього не підтримує, це покажуть в одному з епізодів (She Was Killed by Space Junk).

У цьому всесвіті, як і в оригінальній історії Мінітмени та Вартові вплинули на політику, кінематограф, мистецтво та інше. Це підтверджується вставками з телепередачі «American Hero Story», яка розповідає “реальні історії героїв”, хоча у своєму випадку, це звичайний серіал за мотивами легенд про Мінітменів та Вартових. Всі ці атрибути у якомусь сенсі пов’язані з образом Вартових. Ми можемо стверджувати, що серіал повторює оригінальну історію Вотчмен, де звичайні люди були героями-визволителями, а потім їх заборонили, через некерованість. Але зараз, на зміну героям прийшов закон у масках.

Hooded Justice, Вілл Рівз, Will Reeves, Правосуддя в Капюшоні
Правосуддя в Капюшоні в серіалі «American Hero Story»

Підпільно, для боротьби з «Сьомою Кавалерією», копи використовують садиські методі (допитують та б’ють затриманих), що ставить під сумнів їх міссію. У одній зі сцен, Вэйд Тіллман (Дзеркало) допитує затриманого, у капсулі. Капсула – це камера допиту, де на стінках проецюються відео-матеріали, що можуть викликати ті чи інші емоції у затриманого. Вэйд Тіллман рекламщик під прикриттям, він добре розбираєтся у людях, та як він сам каже – бачить їх наскрізь.

Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Уэйд Тиллман Wade Tillman, Вейд Тілман, Дзеркало
Вейд Тілман – Дзеркало на допиті затриманого

Серіал розповідає про таких персонажів

  • Шеф поліції — Джадд Кроуфорд;
  • Сестра Ніч — Детектив Анджела Абар;
  • Дзеркало — Уэйда Тіллмана;
  • Доктор Мангеттен — Келвін «Кел» Абар, чоловік Анджели, який виявляється формою Джонатана «Джона» Остермана;
  • Лори Блейк (Шовковий Привид) –  працівник ФБР, у минулому Вартова;
  • Правосуддя в Капюшоні — Вілл Рівз, дідусь Анджели, перший герой в масці;
  • Пані Чьеу – власниця Trieu Industries, корпорація, яка викупувала Veidt Enterprises;

«Зараз літо, і у нас закінчується лід»  (It’s Summer and We’re Running Out of Ice)

Повертаючись до першої серії, яка на мою думку повинна повністю познайомити з персонажами та розкрити всесвіт для нових глядачів, не зробила зовсім нічого. Вона максимально була не зрозуміло, заплутаною, не цікавою. Перий епізод повністю відбив моє бажання дивитись далі. По коментарях моїх знайомих, у більшості було саме таке відчуття.

Зі старту нам показують реальні історичні події, які відбулись у місті Талсі у 1921 році. Ця трагедія відбулась з 31 травня по 1 червня 1921 рр.. Подія відома як «різанина в Грінвуді» або ж «расові заворушення в Талсі». Грінвуд вважався “темношкірим районом Штатів”. За один день «білі банди» розгромили й спалили 35 кварталів Чорної Уолл-стріт.  Такий похмурий початок задає настрій відразу всій серії.

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Базз Ривз, Bass Reeves
Bass Reeves – персонаж фільму «Довіра до закону» (Trust in the Law)

У цей час розгортається історія маленького хлопчика та його батьків, останніх вбивають під час безпорядків. У початковій сцені серіалу, дитина переглядає фільм про Басса Ривза (Bass Reeves). Фільм в рамках шоу називається «Довіра до закону» (Trust in the Law) – окремо, про цей серіал можна прочитати в додаткових матеріалах. Вигляд героя Ривза дуже схожий на той, який носив супергерой — Правосуддя в Капюшоні (Hooded Justice). Герой фільму надихає хлопчика на подальші перевтілення у майбутньому. Надалі, нас перекидають на 89 років вперед, де в офіцера поліції стріляє один з учасників «Сьомої Кавалерії». Вже на цьому моменті було важко зрозуміти що саме показують і на превеликий жаль, якісь конкретні пояснення ми отримали тільки у кінці серіалу. У копа стріляє прибічник руху «Сьома Кавалерія». 

«Сьома Кавалерія» – це рух за права білих, носять маски Роршаха (що, ми бачили у першому трейлері серіалу). У цьому моменті ми підходимо ближче до розуміння основних подій серіалу — це  расова дискримінація та боротьба за свої права. 

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Сьома Кавалерія, Седьмая Кавалерия
Сьома Кавалерія

1 серія закінчується тим, що нам показують смерть шефа поліції Джада Кроуфорда, котрого Вілл — літній дідуган в інвалідному візку вбиває. На місце подій прибуває Анджела Абар, яка була близькою знайомою шефа. Дідуган натякає на те, що шеф поліції мав секрети. Вілла вона відвозить до себе у лігво, щоб допитати. 

У завершення, нам показують літнього Озимандія. Хоча у першій серії його ім’я не згадувалося, є безліч інших натяків на те, що це він. Торт, подарований на день народження, покритий глазур’ю золотого і фіолетового кольору — костюм в таких кольорах носив Озімандія. Поза, в якій сидить персонаж серіалу, також нагадує позу Вейда з коміксів, а в його кімнаті можна помітити римський шолом, аналогічний тому, що носив Озімандія. Офіційно, Вейдт вважається мертвим, оголошений у 2019 році після семи років пошуків. У серіалі показаний заголовок газети з аналогічною інформацією. Після смерті Вейдта його корпорацію придбала Пані Чьєу.

«Бойові подвиги команчів у верховій їзді» (Martial Feats of Comanche Horsemanship)

У другій серії нам розкривають таємницю шефа поліції Джадда Кроуфорда – він був прибічником ку-клус-клана. Анджела знаходить у будинку Джадда балахон ку-клус-клановця. Це пряме цитування першого коміксу Вартових, де Роршах, не знаючи справжнього Комедіанта, знаходить у шафі його зброю та костюм. Тест ДНК показує що Вілл (дідуган в інвалідному візку) є дідусем Аджели, котрому виповнилось майже 100 років. Анджела не може у це повірити, оскільки вся її сім’я так чи інакше, загинула. 

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд
Джадд Кроуфорд — шеф поліції, був прибічником ку-клус-клану

«Вона була вбита космічним сміттям» (She Was Killed by Space Junk)

У 3 серії нас знайомлять з офіцером ФБР — Лорі Блейк, у минулому Лорел Джейн Юспешик (Laurel Jane Juspeczyk), одна з Вартових — Шовковий Привид II (Silk Spectre II). Лорі Блейк персонаж з оригінальної історії Алана Мура. Ця серія повна аналогій з коміксами, саме у 3 епізоді нам в деталях намагаються розповісти, що сталось з Вартовими за останні роки. Лорі після подій у Нью-Йорку, змінила своє прізвище, на батьківське (Комедіант її батько, хоча вона пишалась своїм польским корінням).  Наразі Лорі працює в ФБР, й займається тим, що відловлює Народних Месників.

Mister Shadow, Мистер Тень, Містер Тінь, Серіал Вартові, Сериал Хранители, Mister Shadow, Мистер Тень, Містер Тінь
Mister Shadow – на якого робить облаву Лорі Блейк

Сенатор Кін повідомляє Лорі, що вона буде займатись ділом про вбивство шефа поліції Джада Кроуфорда. У Лорі Юспешик вдома є справжня сова, це головний візуальний мотив всього серіалу, оскільки сови були “розставлені” у перших серіях, що як на мене, натякало на появу Нічного Сова – але ні. Звичайно, що сова Лорі має ім’я: Хто (Who). Епілог коміксів оригінальних “Вартових” розповідав, що Ден Драйберг та Шовковий Привид взяли нові прізвища “Сем і Сандра Холліс”.  Як я зрозумів, Деніел Драйберг (Сова — її коханець у минулому) за ґратами (скоріш за все, через те, що займався месничеством). Насправді Лорі взялась за завдання в Оклахомі, тому що сенатор Кін сказав, що помилує Драйберга, якщо стане наступним президентом США.

 Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Ночная Сова, Nite Owl, MerlinCorp
Літка Nite Owl – це розробка його компанії MerlinCorp

Сама ж Лорі, жодного разу не намагається згадати про нього, або ж ці сюжетні моменти просто не прописані. Peteypedia опублікував стінограму ФБР, яка проливає світло на те, що сталося з Нічною Совою та Комедійкою (Лорі взяла образ свого батька). 22.04.1995 року Нічного Сова було затримано ФБР після того, як вони зупинили вибух в Оклахома-Сіті та зупинили злочинця Тімоті Маквей (ще один приклад того, як світ Вартових відрізняється від реального світу). Ден Драйберг відмовився говорити з владою, але не Лорі. Лорі розпівіла більшість таємниця. За словами Лорі, обладнання для боротьби зі злочинцями Nite Owl постачало MerlinCorp, компанія, яка таємно належить Драйбергу. Це пояснює, чому у поліції Талсі є схожий літальний апарат як у Нічної Сови. Виявляється, багато відділків поліції по всій країні купували зброю у MerlinCorp.

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Лори Юспешик, Лори Блейк, Laurel Jane Juspeczyk
Лорі Юспешик (Laurel Jane Juspeczyk) – на картині Енді Ворхола

У сцені спілкування з сенатором, ми бачимо сценарно поставлений ракурс камери. В якому, Лорі є частиною картини Енді Ворхола. Це відсилання на вступні кадри фільму «Вартові» Зака Снайдера, де Енді Ворхол змалював образ Сови у чотирьох варіаціях.

Під час засідання у відділку поліції, на екрані проєктора показують опубліковану книгу Роршаха. Що в оригінальній серії була його щоденником, та перед смертю був відправлений у редакцію однієї з правих газет… Це підтвердження того, що матеріал Роршаха сприймається дуже серйозно. Його щоденник був опублікований без редакції. Сторінка, яку агент Піті зачитує, — це пряме цитування слово в слово першої сторінки з коміксу. Обкладинка щоденника Роршаха, як це зображено у серії «Вона була вбита космічним сміттям», базується на «Щоденниках Тернера», романа Вільяма Лютера Пірса 1978 року, опублікованому під псевдонімом Ендрю Макдональд. «Щоденниках Тернера» зображує жорстоку революцію в США, яка призводить до повалення федерального уряду, ядерної війни і, зрештою, расової війни, що призводить до винищення темношкірих. Щоденники Тернера – це, чтиво правих екстремістів. Ця книга надихнула численних злочинців на тероризм, включаючи вибухи в Оклахомі-Сіті 1995 року (останнє завданні Лорі та Нічної сови), вибухи в Лондоні в 1999 році та вбивство Алана Берга 1984 року.

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Роршах, Журнал Рорашаха, Journal Rorshah, Дневник Роршаха

Лорі та агент Піті прибувають до Талсу. Під час похорон Кроуфорда, один з прибічників «Сьомої Кавалерії» намагається підірвати все. Але Сестра Ніч та Юспешик, вдається зупинити його. Після нападу Сестра Ніч оглядає тунель, через який з’явився прибіжник Кавалерії. Анжела надягає червоні окуляри для нічного бачення, які виглядають як маска Сови. Лорі, здається помічає цю схожість.

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Hight Owl, Ночная Сова, Нічна Сова Вартові
Детектив Анджела Абар в окулярах нічного бачення

«Не подобається моя історія, напиши свою» (If You Don’t Like My Story, Write Your Own)

Серія розпочинається з куриних яэць. У серіалі Яйця – це чеховська рушниця. Цей елемент розповіді стане зрозумілий лише у епізоді «Дивись, як вони літають» (See How They Fly). Тому, окремо, я не буду зупинятись на цьому моменті. Мені здається кадри з куриними яйцями я не до кінця зрозумів.

Нас знайомлять з Пані. Пані Чьєу купує у пари з Оклахоми будинок c прилеглою територією, пропонуючи натомість новонародженого сина, зачатого штучним способом (розробки Veidt Enterprises?) . Цей момент максимально не зрозумілий, його аж ні як не пояснюють. Можливо, у майбутньому є шанс створювати штучним способом дітей, але за весь серіал це жодного разу не коментувалось. Через кілька секунд після підписання контракту, на прилеглу ділянку падає об’єкт з космосу. Обєкт, це капсула з Адріаном Вейдом.

Lube Man,Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Піті
Lube Man

У четвертому епізоді за Анджелою спостерігає чоловік, одягнений в обтягуючий срібний костюм. Вона переслідує, але не може його наздогнати, зрештою, він виливає на себе якусь речовину й ковзає в каналізацію. Це спантеличує Анжелу, але й дивно те, що цей персонжа більше ніколи не з’являється! Питання його особистісті та мотивації залишається не розгаданими…

На щастя, Peteypedia (від імені Petey), містить матеріали про персонажів, написаних Дейлом Піті (Agent Dale Petey), хлопцем з ФБР, який працює з Лорі Блейк. У останньому записі, ми дізнаємось, що самого Піті звільнили з ФБР за його непрофесійну поведінку. Його робочий простір, був переповнений “примірниками Роршаха”, сотнями коміксів (чому наше суспільство все ще настільки одержиме піратами) і глечиком того, що, здається, є якоюсь олією.  Діло розкрито.

«Маленький страх перед блискавкою» (Little Fear of Lightning)

Весь цей час Андріан Вейдт знаходився на Європі (супутнику Юпітера). Це місце було створене Доктором Мангеттеном, як оазис за біблійськими мотивами. Адріан намагається втекти з планети, оскільки Мангеттен наразі на Землі, та не повертається на Європу. Місце, про яке завжди мріяв Вейд, стало для нього жахіттям. Він викладає з замерзлих тіл своїх слуг напис «Врятуй мене, донька». Щоб цей напис був зафіксован зі станції «Юнона» (Донька Озимандія – Пані Чьєу). Потрібно зазначити що, лінія Озимандія була не настільки цікавою, щоб у деталях згадувати кожен момент, але у якомусь сенсі вони вплинула на персонажів.

«Ця незвичайна істота» (This Extraordinary Being)

Шостий епізод “Вартових”, головним чином, історія походження героя Правосуддя в Капюшоні. Епізод отримав високу оцінку у глядачів. Саме після цього епізоду я отримав максимальне задоволення від перегляду. 6 серія була номінована на премію GLAAD Media Award за видатний епізод.

Watchmen серіал, обзор сериала Хранители, Вартові серіал огляд, Мінітмени, Minutemen
Minutemen

Одна з найкращих серій серіалу, яка відкидає нас на багато років у минуле у 1938 рік. Нам розповідають історію молодого Вілла Рівза (діда Анджели Абар), першого героя — Правосуддя в Капюшоні. Він дізнається про підпільне злочинне угруповання  – «Циклопи». В одній зі сцен героя Рівза розбиває вітрину. Ця сцена показує коміксне зображення сітки у вигляді вітражу поділеного на окремі частини, як аркуш коміксу.

This Extraordinary Being, Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал,
This Extraordinary Being – коміксне відображення сітки

Вілл виявляє, що «Циклоп» – це проект ку-клукс-клану, що базується на теорії месмеризму і дозволяє за допомогою проєкторів гіпнотизувати темношкірих в кінотеатрах, щоб спровокувати їх на вбиства. Члени «Циклопа» застосували варіацію символу, який у реальному житті є символом, пов’язаним із верховенством білих. Їх символом є око, і саме це око поєднує Ку-Клукс Клан, Циклоп та Сьому Кавалерію.

Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Седьмая Кавалерия, Сьома Кавалерія
Символ, є око, і саме це око поєднує Ку-Клукс Клан, Циклоп та Сьому Кавалерію

Меснику вдається зупинити виробництво плівки та розробку апаратів для гіпнозу. Один з апаратів йому вдається забрати, що ми бачимо у першій серії (він використовуює ліхтарик з гіпотизуючим елементом). Розчарувавшись у своїй місії, Вілл розлучається зі своєю сім’єю, яка повертається в Талсу.  Анджела серед спогадів свого дідуся, дізнається жахливу правду про свого нашадка. Він показує їй, як він прийшов до цього, будучи героем у масці, як його онука. Вейд Тілман дізнається про справжні плани «Сьомої Кавалерії». Вони планують захопити і знищити доктора Мангеттена (та повторити експеримент Джона, щоб успадкувати сили). У цей час Пані Чьєу планує активувати Годинники Тисячоліття і врятувати світ. 

Про 6 епізод можна дуже багато розповісти, але краще подивитись. Цей епізод перекреслює всі мінуси серіалу.

Майже релігійний трепет «An Almost Religious Awe»

An Almost Religious Awe, Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал
An Almost Religious Awe – назва епізоду, відсилає нас до коміксу.

Назва 7 епізоду цитує родуми Джона Остермана під час закінчення війни у В’єтнамі. Тут ми дізнаємось, що Кел Джон (чоловік Анджели) – Доктор Мангеттен. Більшість часу серії присвячене довірі. Загалом вся серія вміщується у невеличкий трейлер. Є моменти які важко зрозуміти, в одній зі сцен ми бачимо слона, кров котрого преливають Анджелі? Загалом, дуже слабка серія.

Бог заходить в Абар «A God Walks Into Abar»

«Бог заходить в Абар» – це ще один чудовий епізод Вартових. Цей епізод обертаеться навколо минулого, сьогодення та майбутнього. У 2009 році у В’єтнамі доктор Мангеттен намагається умовити Анджелу повечеряти з ним. Поміж розмови в барі, ми дізнаємось про дитинство маленького Джона Остермана. Джон народився в німецько-американській родині. Його мати залишила батька, змусивши їх шукати притулку в Маєтку, подібно до того, який він створить на Європі (де знаходився Озимандій).

Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Доктор Манхеттен, Доктор Мангеттен
Доктор Мангеттен у масці

«Бог заходить в Абар» – це епізод, де сюжет рухається від бару в Сайгоні до утопії в Європі, від лігва в Антарктиці, до будинку Вілла Рівза в Нью-Йорку, і аж до Тулси, штат Оклахома. 8 епізод займає багато часу і займає багато місця. Але протягом усього цього часу та всіх подій, ми бачимо історію кохання Джона та Анджелли.

Дивись, як вони літають «See How They Fly»

Завершальний епізод. Джон гуляє по воді біля басейну (Джон інтригуючи каже Анджелі, що їй потрібно побачити це, вона зрозуміє все “потім”). Джон телепортує дітей, до дідуся у Театр. Де, Вілл очікує з того часу, коли Джон розповів про це ще в 2009 році. Так, як Джон розмовляє з Віллом Ривзом у 2009 році, він також розмовляє з Анжелою у 2019 році. Під час штурму будинку Абар, Мангетена ловлять у пастку. Сенатор Кін намагається відтворити експеримент, у ході якого Мангеттен отримав свої здібності – але він вмирає. Мангеттен пояснює Анджелі, що він завжди знав, що цей момент відбудеться, і нічого не можливо змінити. Це епізод показує, що майбутнє неодмінно відбудеться і що його неможливо змінити. Пізніше ми бачимо, що прилад Пані Чьєу висмоктує життєву силу доктора Манхеттена.

Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал, Пані Чьєу, Доктор Манхеттен
Пані Чьєу та Доктор Манхеттен

Як ми знаємо, Адріан Вейд мав свою філософію. Жодна людина не повинна мати силу богів, і тому він вважав, що доктор Мангеттен не може існувати у їх Всесвіті. Єдиний спосіб побавитись – зробити Доктора Мангеттена ізгоєм. Наразі, у всесвіті серіалу Озимандій бачить свою доньку, яка намагається отримати силу бога. Він зрозумів, що те, що провернув у 85 році, потрібно зробити зараз. Адріан швидко зрозумів, що Доктор Мангеттен телепортував їх з тих причини, що ключ до перемоги лежить на його базі в Антарктиці.

Вейд вигадав план відправити кальмарів до міста, але, щоб зробити їх смертельними, він плануэ заморозити їх ​​у повітрі, що призведе до пошкодження апарату Пані Чьєу. Але Адріан також зрозумів ризик того, що всі в межах кількох кварталів будуть знищені. Пізніше ми бачимо сцену, що проскакує назад до Пані Чьєу, де вона знаходиться за секунди від отримання Манхеттенської сили, але вмирає, коли з неба падають кальмари. Апарат Пані Чьєу, швидко руйнується, і ми бачимо, як Чьєу вмирає.

Watchemen Series, Вартові серіал, Хранители сериал
Курине яйце з силою Мангеттена — це та сама Чеховська рушниця.

Завершальна сцена. Під час прибирання будинку (на полу були розбиті яйця), Анджела згадує слова Мангеттена про можливість передачі своєї сили через органічне середовище. Побачивши в упаковці одне ціле яйце, Анжела випиває його і хоче спробувати пройтися по воді, як це робив Мангеттен минулої ночі. Курине яйце з силою Мангеттена – це та сама Чеховська рушниця.

Чи вартий серіал Вартові вашого часу?

Звісно вартий. Вартий, саме через декілька епіоздів – «Вона була вбита космічним сміттям» (She Was Killed by Space Junk), «Ця незвичайне істота» (This Extraordinary Being), Бог заходить в Абар «A God Walks Into Abar». Саме через них я відмовився від того, щоб написати розгромну статтю ненависті до серіалу. Згодом, після осмислення першого сезону, я зрозмуів що все відносно – у Вартових, кожен епізод тісно поєднаний між собою. І ця історія заслуговую на перегляд.

Що не сподобалось у Серіалі Вартові?

Не сподобалось дуже багато, але декілька моментів все ж таки опишу. Є розуміння того, що серіал робився саме для фанатів коміксів. Серіал вартові нашпигований посиланнями, які можуть зрозуміти лише фанати Вартових. Звичайному глядачу важко зрозуміти та переварити сюжет, він занадто важкий. Я можу з упевненістю сказати, що ті, звичайні глядачі не додивились його (це у більшості мої знайомі). Я навіть не можуть його порекомендувати до перегляду — щоб не виглядати, як ненормальний фанатік. Всім казати: – Перед переглядом почитайте, комікс, а ще нотатки до нього… Це дуже дико з мого боку. Гадаю, що цю статтю до кінця дочитали лише фанати коміксу.

Стосовно персонажів є деякі уточнення. З роками Озимандій втратив свій глузд, це видно з серіалу, він став більш емоційним, більш вразливим. Це не той холоднокровний Адріан Вейд, який винищив 3 млн. людей, це літній дідуган, який вже не загрожує нікому. Скоріш, це було зроблене в угоду, нового антогоніста — Пані Чьєу. Але і як на мене, вона виявилась доволі слабкою, перед ідеями Адріана. Сестра Ніч — Анджела Абар, головний персонаж серіалу. Інколи дивувала своїми діями, її вчинки здаються трохи дивними, як на детектива поліції. Я гадаю що у більшості людей, під час перегляду виникали такі емоції. 

Щодо музики у серіалі — вона жахлива. Я не розумію, як How The West Was Rally Won стала головною темою серіалу — це жахливо бісяча тема. Музика у серіалі Вартові великий мінус.

Висновки щодо серіалу Вартові

Мої очікування щодо серіалу  були досить низькими, тому що вся історія побудована в основному на подіях, які майже взагалі не стосувалися Вартових. Я, як і більшість людей які хотіли продовження — фанат оригінальної історії Алана Мура. Після перегляду першого епізоду, я взагалі думав що не буду далі дивитись. Але чому? Кожна серія по своєму намагалась розповісти й так заплутану історію. Кожна деталь була так чи інакше Чеховською рушницею, яка з кожним епізодом вистрілювала. Всю картину ми збираємо лише під час двох останніх епізодів. Всі події почали з’єднуватися, і сюжет нарешті почав мати сенс для глядача. Все ж таки, якщо брати комікс Вартові, він не такий легкий о розумінні, серіал у чомусь повторює його. Намагається створити неочікувану кінцівку, паралельно знайомлячи нас зі всесвітом.

Так, деякі моменти у серіалі, я не розповів. Наприклад, окрема лінія оповідання відносин Мангеттена та Озимандія — вона трохи заплутана, як на мою думку. Відносини між Озимандієм та Пані Чьєу, це взагалі, окремий перебіг подій у серіалі. Але чи дійсно вони настільки важливі для повного розуміння серіалу? Деякі кадри, наштовхують на подальше осмислення епізодів, але їх потрібно оцінювати у контексті всього всесвіту Вартових. Історія появи доньки Озимандія — так, неочікувана історія. Приємно бачити нового антагоніста, але все ж таки, план Пані Чьєу це спадок батька. Цей план вже був реалізований, та не перетворив всесвіт на краще (як ми бачимо). Озимандій це розуміє, але тільки у кінці — Джон Остерман, знав про все, бо він бачить минуле, сьогодення та майбутнє (хоч, деякі речі затьмарені). Джон з самого початку передбачив трагедію, тому і пішов на те, щоб прожити ці роки зі своєю коханою. 

Епічне завершення — поява нового Мангеттенна! Дійсно вражає своєю неочікуваністю, але все ж таки питання чому? Навіщо Анджела це зробила? Якщо весь час, нам давали зрозуміти що Остерман — це Бог, який створив лише одні негаразди. Він не зробив нічого, крім перемоги американці у В’єтнамі. І тому нам потрібен Бог в образі жінки? Ці та інші нестиковки трохи дратують, вони залишають по собі багато питань. На які ми не отримаємо відповіді, оскільки Лінделоф підтвердив що він планував випустити лише один сезон.

Oleksii

Я почав проект Uncomics, тому що хотів поглибитися в теми, які мене цікавлять. Світ коміксів, серіалів, ігор і фільмів з супергероями привабив мене в дитинстві. Я люблю заглиблюватися в дивовижні історії й дізнаватися історії коміксів та їх персонажів. Сподіваюся, що перебування на сайті буде для вас дивовижним та цікавим.

Додати коментар